Myslíte si že bude koniec sveta ?

Príspevok v téme: Myslíte si že bude koniec sveta ?
Pyrana206

doteraz som si navrávala že to je len ďalší z tých bludných proroctiev, ale zemetrasenie v japonsku vychýlilo zemskú os o 10 cm - tak ako sa očakávalo podľa proroctiev dokonca aj podľa vedcov,
začínam si trochu myslieť že čo ak na tom niečo bude? čo si myslíte vy? len mi prosím nepíšte že nie som normálna keď tomu verím, len ma zaujíma názor ostatných

0vecka

2 Jooe Ker takze vlastn ehornina pukne a cez puklinu prejde to teplo???

2 lost saq jasne... kebyze sa da predpovedat buducnost tak by sa dala perfektne poriesit ekonomika...

Jooe Ker

Ovecka
ano ja som pisala o GEOTERMALNEJ energii - teda rozpad hornin ktory sa deje v horucom jadre Zeme z ktoreho unika teplo cez vulkanicke pukliny trosku zle som to napisala

lost

Používateľ
0vecka
dátum a čas príspevku
Dnes 18:32

ABSOLUTNE presne tak isto som si to myslel ze to aj bude :D

0vecka

2 jeanny ja som este nepocul o proroctve ktore bolo pravdive pred danou udalostou ... vecsinou pridu uz z hotovym prorokom co akoze vsetko co sa stalo predpovedal... a potom povie nieco ine a to sa uz nestane...

bud je to uplny fake alebo je tych prorokov strasne vela a vyberu jedneho ktory sa trafil... cize statisticky s anejaky trafit musi... myslim ze tato tema je uz davno v suterene a nezaoberal by som sa tym...

Jooe Ker

ano ako pises na pohyb treba energiu a co tak geotermalna energia ved jej zdrojom je teplo Zeme a to sa uvolnuje pri rozpade hornin - cize je tam urcita kvapalna alebo plynna faza ktora sa uz dnes da za pomoci akejsi technologie vyuzit
len sa pytam neviem o tom nic nie som odbornik len spekulujem co ak?????
ale 2+2=viem :)))

RNG

zasada je ked 2+2 je styri, nijak z toho nemozes narobit biliony
Na pohyv masy treba energie. Ked ich nemas takm ich nevies pohnut.
Amo, v zemi pri prudeni magmy tie energie su a pnutie na plavajuce kryhy ro moze zbierat starocia, kym to praskne. Ale my s nasimi nepatrnymi energiami to nevieme ovplyvnit a uryxklit ani sekundy, nieto vyvolat.
Nase vodikove bomby(termonuklearne) to nevedeli vyvolat pri experimentoch, niciaci efekt bol len zez pohyv lahkej vzdusnej masy a radiacneho poskodenia, pohyb zeme bol nepatrny, vobec sa neda zrovnat aj s velmi slabymi zemetraseniami.
A pritom termonuklearna bomba vyda v prvej sekunde ovela viac energie, nez cela nasa vyroba energie na celej zemeguli, ktora je radove len okolo 20 terawatov
A pri tych HAARP hovoria len o megavatoch tj nic v porovnani s energiami zemetrasenia.
To je asi tak porovnanie, ako by si povedal, ze mucha sadne na nakladny vlak a zacne mavat kridlami a vlak ide 100 km rychlostou????

Jooe Ker

RNG
ale ked si to tak zoberes ,tak zemsak kora=litosfera pod ktorou su litosfericke dosky tie plavaju na plastickej alebo žeravej ? -nevie ako sa to povie ,teda plavaju na niecom co sa mozno uz dnes da nejakym sposobom,technologiou ovladat myslis ,ze to nie je mozne??
mozno je "nieco" co sposobuje naraz penvin na okrajove dosky a tym tie zemetrasenia a ....

jeanny

ja by som si rada precitala nejake z tych proroctiev, myslim nejaku originalnu verziu (samozrejme prelozenu aspon do aj) alebo take daco, lebo ludia si to vylozia ako sa im hodi...neviete mi poradit nejaku doveryhodnu stranku? ak sa tak da stranka s proroctvami nazvat...nech si viem urobit nazor, ci sa to naozaj tak plni lebo zatial mam pocit ze kazde hovori nieco uplne ine ale hlavne ze vsetky sedia :)

RNG

trochu stredoskolskej matematiky a fyziky je dobre si pripomenut:
1 km kubicky zeme vazi zhruba 2.7 krat 1000 000 000 000 kg(desat na dvanastu)
Zdvihnut ho len raz do vysky 1 metra potrebuje teda radove 10 na dvanastu WS=joulov.
Ked hovorime o megavatoch, je to len 10 na siestu, gigavatoch je len 10 na 9.
A teraz si presdtavte take zemetrasenie, kde sa bloky mnohotisic kubickych kilometrov pohybuju hore dole mnohokrat ten meter a viac!
Co je proti tomu cela nasa vyroba energie na zemi!
Takze ked niekto poorovnava taketo uzasne energeticke prejavy zemi, nech si spocita tie desatinne cisla rozdielov skor nez vypusti taku blbost, ze sa da vyvolat nasimi prostriedkami, tj vysielanim energie do priestoru nejake zemetrasenie.
Ako som povedal, staci na to stredoskolska fyzika a matematika, len sa netreba bat pracovat s velkymi cislami a hromadou nul.
Zialbohu, ked je cislo privelke, ludom akoby zamrzol mozog a logika.Hoci si to sami mozu celkom lahko prepocitat.