Nahrada za Roaccutane?

Príspevok v téme: Nahrada za Roaccutane?
accutane

Zdravim!

Som jedna z tych , ktori si presli liecbou Roaccutanom , ale akne sa vratilo spat..Ale to nieje az take podstatne...dnes som si len tak surfovala po internete a prezerala som si zlozenie tohto lieke. Aktivnou latkou isotretinoin co je synteticka forma Vitaminu A. Neda sa davka umeleho vitaminu A , ktoru najdeme v jednej tabletke Roaccutanu nahradit prirodnym vitaminom A? Je mozne zeby to malo rovnaky efekt????

Dakujem

mataBB

rpch to uz napisal..derivat vitaminu A je len odvodeny z vitaminu A..tym padom maju rozdielne chemicke vzorce...a rozdielne vlastnosti a ucinky...

keby to je take jednoduche ako si myslis tak doktorky predpisuju vitamin A a nie roaccutane

rpch

Je to sice derivat vitaminu A, ale nema totozne ucinky s vitaminom A. Slovo derivat znamena, ze je odvodeny strukturalne od vit.A, ale jeho ucinky su zaroven pozmenene.

accutane

Preco ma prirodny vitamin A iny ucinok ako umely vitamin A v Roaccutane, ako aktivna zlozka lieku? Mozno RNG by vedel odpoved?

lucka987

ahoj mna to kedysi tiez presne toto napadlo ze budem jest vitamin A z lekarne a tak ale vraj nie nieje to to iste

accutane

Prave som si vsimla ze som napisala namiesto lieku lieke a d zabudla som napisat ''je'' vo vete ''Aktivnou latkou je isotretinoin''-ospravedlnujem sa!