Co mam robit...?

Príspevok v téme: Co mam robit...?
Nina231231

Pytam sa samej seba co mam robit momentalne v mojej situacii, kedy stoja oproti sebe dve dolezite skutocnosti, ktorou je 1. to, ze zijem momentalne v zahranici, kde mam priatela takmer 5 mesiacov, ktoreho lubim a je pre mna dolezity, a ktory si myslim lubi aj mna a dava mi to najavo, a po 2. urobila som si TT a som tehotna, myslim ze v 1. mesiaci..problem je ten, ze moj priatel mal poslednych 5 rokov velmi tazke obdobie a konecne sa tesil na nieco nove, na novy a lepsi zivot podla jeho predstav samozrejme suvisiaci s karierou a neskör aj s rodinnym zivotom. Mam 23 rokov, on je sice odo mna o dost starsi, ale mna tesi to, ze je to clovek so skusenostami a ze sa popri nom mozem aj ja uberat urcitym smerom, ktory u nas na Slovensku sama len tazko najdem. Ja si v podstate to, ze som tehotna, este poriadne neuvedomujem a som v ocakavani kedy zacnem alebo nadobudnem ,,materinske pocity,, ...problem spociva v tom, ze ak som mu oznamila, ze som tehotna, reagoval takym sposobom, ze to si musime poriadne premysliet, ze som este velmi mlada, ze som mala v plane tu v zahranici nieco studovat a zacat dobre pracovat, a ze co sa jeho tyka tak on za poslednych par rokov nemal vela casu pre seba, preto by sa rad momentalne venoval sebe, obchodom a nasmu spolocnemu zivotu, a ze dieta si musime naplanovat, pretoze on chce mat normalnu rodinua, len na to potrebujeme spravny cas.

Moja otazka teraz znie, ci si dieta nechat, alebo ist na interupciu, aby som v podstate zila s muzom, ktoreho lubim a s ktorym mozem mat dieta/deti aj neskor, ked sa pre to rozhodneme obaja..Viem, ze prenho by bola druha moznost momentalne tym najlepsim riesenim, ale co je najlepsie pre mna ??

Dakujem za rady..

mifor

Nikdy by som si nedala vziať dieťa len kvôli tomu, že to chce partner. tpch presne ako si napísala: Chlap, ktorý pošle ženu zabit ich spoločné dieťa je zbabelec.

elsa5.5

ešte by ma zaujímalo koľko má rokov ked je o dosť starší a potrebuje správny čas.....,chce sa s celej situácie vyvliecť,poriadne naplánovať....,,on už má nejaké svoje dieťa?

mimisek

tpch: suhlasim. Este jej aj povedal, ze dieta si musia naplanovat a premysliet... Mal premyslat, nez sulozil. Fakt kus debilenka.
Nina, ty si tiez mala papat tabletky, ja som vtedy este s partnerom zacala zit v zahranici, ked som mala 21 rokov. Dieta neprichadzalo do uvahy, nuz sme ho nemali... A urobila som si aj skolu, aj pracujem a planujeme teraz. Ale predtym daval bacha ze az!
Ked si si vyratala, ze si mesiac tehotna, mala by si ist na gyndu.

elsa5.5

to čo je za reakciu?a ked nechcel deti tak mal nad tým skôr premýšľať,čo ak potom už nebudeš mať deti aj to je riziko interupcie,také plány stalo sa stalo aby ťa presviedčal na také niečo ked ťa lúbi mal by sa tešiť všetko sa dá riešiť aj s dieťaťom,ked je starší mal by mať rozum,rozhodnutie zasa ostáva len na tebe,aby si potom neostala sama s dieťaťom,záleží na tebe ako sa rozhodneš....,priateľ je naozaj nezodpovedný on ti jednoducho povie chod si na interupciu

tpch

Nechapem, ze ked dieta nechcel, tak nezabranil jeho vzniku. Chlap, ktory posle zenu zabit jeho a jej vlastne dieta, nie je chlap, ale obycajny zbabelec.

mimisek

To ti TERAZ hovori svoje plany do zivota? Mal si davat pozor, aby dieta nebolo! Sice mozno je o dost starsi od teba, ale rozumu teda vela nepobral. Neviem, ktory normalny chlap by poslal zenu, ktoru lubi na potrat, je to riziko a pre zenu aj velka psychicka zataz.
Neviem, ci si od neho financne zavisla, ale na potrat nechod, lutovala by si. Akurat neviem, ci on je vhodny partner pre teba. Pre mna by takyto chlap prestal existovat. To ti teda pekne dava najavo lasku. Stoj si za svojim a v ziadnom pripade nechod na potrat. Materinske city pridu. Len nechapem, preco si sa nechranila, ked ste dieta neplanovali...

kafe

ísť na interupciu, kvôli potrebám partnera NENI dobrý nápad. Ani on netuší (asi) ako to zahreje pri srdci - smiech dieťaťa, capkanie po tvári, blabotanie... Je síce pravda, že tej radosti je asi 10 percent a 90 percent starostí, odriekania, strachu.. ale tak to v živote chodí. Naplánovať sa dá tak 1/3 vecí v živote, dve tretiny sa proste stanú či chceš či nechceš (choroba, neúspech v podnikaní..) a ty k tomu môžeš tak maximálne zaujať nejaký postoj a nič viac. Pozri, kedy je ten správny čas mať dieťa? Najprv sa chcete venovať práci/škole, potom si chcete trochu užiť života a peňazí, ďalej budete chcieť dokončiť dom a potom zistíte, že mať dieťa sa nedá len preto, lebo to vy dvaja chcete. Proste to nepôjde. Príroda sa nedá nalinajkovať, ona má svoj vlastný poriadok.

silviklh

ahoj,presne ak opise jedlinka...toto babatko si das vziat a potom sa ti mozno uz nikdy nepodari mat ziadne...
ale dobre pise aj Ewelinka...suhlasim s obidvoma

Ewelinka

Ak si to dietatko das zobrat, caka ta viac nez len vysnivany zivot podla planu.Prijdu vycitky, skor ci neskor... vas vztah by musel byt velmi pevny, aby take nieco prekonal.Poznam dvoch ludi, ktori si tuto cestu zvolili a dnes uz spolu nie su... dobre si to premysli... mozes ziskat vela v nespravnu chvilu, alebo vsetko stratit

jedlinka

TO dieťa si musíš nechať! Neurob hlúposť, ktorú by si neskôr v živote ľutovala, ver mi hovorím to z vlastnej skúsenosti, prvé dieťa nečakane na VŠ život pred sebou, druhé hneď po skončení VŠ a teraz chcem tretie a už 8 rokov nič. Takže rozhodni sa iba pre dieťa nič nieje dôležitejšie v živote ako mať vlastné dieťa lebo to ťa nikdy neopustí lebo je tvoje...