caste krvacanie

Príspevok v téme: caste krvacanie
mamka777

Dobry den, ludia poradte mi. moj priatel byva casto chory, doktorka mu vzdy predpise take lieky co si moze aj sam kupit v lekarni ako su Mig400 a podobne.. pred asi 2tyzdnami mu tiekla krv z nosa, ale nie ze kvapky, to mu tiekla cicerkom, myslela som ze pojdeme na pohotovost ci mu cievka nepraskla v nose, ako aj mne raz ked som bola mala.. vzdy mu z nosa tecie krv, ale skor len par fliacikov na servitku, no aj pred dvoma tyzdnami, aj vcera v noci pred spanim z nicoho nic, iba sa siel vysmrkat, nepchal prsty do nosa, ani sa nesparal.. a dneska rano pred tym ako siel do prace, tiez.. iba smrkol do servitka a hned kopu krvy.. viem ze krvacanie z nosa je v poriadku ale nie stale a tak casto, doktorka mu aj krvne testy robila, povedala ze nieco nieje v poriadku s krvou, ze mu tam daco nasla ci co, no vzdy mu predpise len ten mig400 alebo paralen, ci penicilin... bojim sa aby nemal nejaky nador alebo co, aj hlava ho dost casto bolieva.. prosim poradte mi.. ideme este vyskusat nejaky liek na lepsiu zrazanlivost krvy, mamina mi poradila, leboze moze mat oslabene cievky v nose.. nechce ist marodit, lebo sa boji ze by prisiel o pracu, pretoze viac marodi ako pracuje, a ked este vybavujeme byt na prenajom, tak je to hrozne tazke :((( prosim pomoc

hodnostar

Problem je taky, ze on je len tvoj priatel a nie manzel. Tvojmu priatelovi sa spusta krv, pretoze je citlivy na duchovny svet, ktory ho upozornuje, ze jeho telo vyjadruje nieco co nie je pravda. My vsetci sme citlivy na duchovno, ktore sa nam prihovara mnohymi sposobmi, len nerozumieme monohokrat alebo sa snazime ignorovat signali, ktore nam vysiela. Je potrebne aby ste si dali do poriadku vztah a vyjadrila svoju lasku zavazkom, ktory potvrdi rec vasho tela, ktore vysiela signali toho co nie je! Je to dolezite, lebo zavazok je prejavom lasky a pokial nie je, tak ani prava laska nie je, lebo laska si vyzaduje zodpovednost vo vztahu. Pokial toto nechcete, zijete v klamstve a kto je otec klamstva? Ten vam znici zivot a nebude sa valit krv iba z nosa, ale aj z vasich dusi a vasho srdca!

mamka777

no citala som letacik pozornejsie o tych liekoch a pri masivnom predavkovani hrozi docasna hnacka, cize nemyslim si ze by to bolo nejako nebezpecne :D ... zacal to uzivat bez konzultacie s doktorom, donutila som ho aj aspon magnesium sumive pit a v praci aspon jeden rozok na desiatu zjest.. lebo nepapal v praci ani ked mal poobednu smenu, doma sa potom nevedel doslova dozrat, potom ho bolel zaludok, malo spanku.. tak reku nech aspon to magnesium s vitaminom B6 pije, aspon nejaky vitamin, ze je to tomu telu dlzny.. trosku som mu dohovorila s mensimi nervami, ale dufam, ze to zabralo, musim si zaklopat, lebo si magnesium zobral i do prace, krv mu zatial netiekla, aj desiatu si bez frflania vzal a vypada to ze sa z neho stane optimista... :)a dneska dokupim este aspon nejaky sumivy vitamin C :))
pre tych ktori maju problemy s krvacanim z nosa, doporucujem Ascorutin, nieje to antibiotikum, je to aj na spevnenie ciev a pokial si nieste isti, kludne sa na to spytajte aj lekara, nemyslim si ze by vam ho neschvalil :))

mamka777

no tie lieky mu kupila moja mamka, ze to niesu antibiotika, ale len take nejake vitaminy, na zpevnenie ciev. ze aj mne ich kupovala, aj ona ich brala.. asi niesu nebezpecne kedze niesu na lekarsky predpis.. aj som citala letacik a nieje tam nic take nebezpecne.. aj ked mam trosku strach, ale on marodit nechce, nechce uz v robote vynehat ani jednu hodinu, lebo do teraz marodil skoro stale, ja mu hovorim ze zdravie je prednejsie, no on pojde radsej do prace...

goccia

inak tie lieky na lepsiu zrazanlivost - predpokladam, ze to bude brat az po konzultacii alebo predpise lekarom, nech si neuskodi (napriklad nebezpecne krvne zrazeniny? neviem)

goccia

neviem, co moze byt s tvojim priatelom, mozem ti len napisat svoju skusenost

iste obdobie som mala to, co popisujes aj ty, ale bez bolesti hlavy. krv z nosa mi tiekla bez toho, aby som cokolvek spravila, z nicoho nic som len citila, ze sa mi spustila. niekedy to trvalo aj polhodinu, kym sa mi to zastavilo. a tiez, ako popisujes, velmi casto mi tiekla cicerkom, nielen kvapky. uz som si na to zvykla a brala som to ako samozrejmost, ze kazdy druhy den alebo niekedy aj kazdy den sa mi cosi spustilo. trvalo to mozno dva mesiace a potom to prestalo. doteraz neviem, co to malo byt. mozno to bolo nejake slabe miesto na nejakej cievke, ktore stale praskalo. moj otec mal podobne problemy, ked bol maly, a isiel na vypalovanie cievok v nose. odvtedy uz ten problem nikdy nemal.