3 mesiace pred štátnicami ma vyhodili zo školy...

Príspevok v téme: 3 mesiace pred štátnicami ma vyhodili zo školy...
šicka

Ahojte,
vyhodili ma zo školy 3 mesiace pred štátnicami :o( Mám spravené všetky predmety iba jeden mi chýba, ktorý si dorobím na budúci rok. Avšak budem si musieť zaplatiť školné.
Teraz som doma a nezamestnaná :o(( Posielam žiadosti na brigády i do práce. Nikde sa však nepošťastilo sa zamestnanť.. Chodia mi odpovede, že ma vedú v evidencií.
Moji rodičia sa z toho zbláznili. Môj otec začal v mojom mene telefonovať na inzeráty. Pripadám si akoby so mňa robil debila, malomocnú a neschopnú. Nepáči sa mi to a on na mňa kričí a je nahnevaný. Neviem ako mu vysvetliť, aby to nerobil. Ja na tie inzeráty na ktoré volal on, nevolám späť. Lebo sa hanbím za to, že tam už volal on.. Nie som malé decko budem mať 22 rokov. Práca sa ľahko nehľadá, ale snažím sa reagovať na každý nový inzerát čo nájdem... čo mám robiť?

jajka001_

neviem, je to az take hrozne, ze vola za teba? do istej miery je to sice trapne, ale na druhej strane, robi to z lasky, a zvysuje ti sancu najst si pracu. ale ty ho poznas najlepsie, tak vies ako to vyzera v reale. lenze vies, dnes je velmi tazke zohnat pracu, a najlepsie je to po znamostiach. ak je otec taky komunikativny typ, ktory ti pomoze najst si miesto, bolo by to fajn. naozaj v dnesnej dobe mozes byt vdacna za akekolvek miesto, napokon,na pohovor ides ty a pracu si musis takisto obhajit ty.

zuzulienek

sicka, a z akeho si mesta?

no, to mas naozaj tazke... skusala si im vysvetlit ze tym ti viac ublizuju, a nie pomahaju?

šicka

Hmm, ja skúšam aj osobné pohovory a dokonca mi viackrát povedali, že idú prepúšťať..ale viac ma trápi to, ako to riešia moji rodičia.. a ako im to vysvetliť..

zuzulienek

ty si vazne myslis ze pytat sa na pracu je trapne? ked som bola na dne a zufala z toho ze sa mi nikto z profesie ani ziadnych inych portalov neozyval(podotykam ze mam manazerske vzdelanie a niekolkorocnu prax a hladala som si pracu v obore) tak som sa zobrala a isla osobne. nakoniec som si pracu nasla, dokonca som mala dve ponuky, a trapnost bolo to posledne co som citila....niekolko mojich znamych postupovalo rovnako a tym si zvysili sancu na zamestnanie. mnohi z nich su v tych firmach uz roky a dokonca sa vypracovali

nada...
ano, tak som to myslela, informovat sa ci v blizkej dobe nebudu robit vyberove konanie. mne sa takto podarili dva pohovory, rovno z "fleku"

veronika1211

tak u nas to je skor trapenie, pretoze s nicim takym nerataju, takze sa to riesi cez emaily. ale v nejakych malych firmickach to mozno problem nie je.
len som chcela poradit, aby sa tomu radsej sicka vyhla, nez by sa mala citit trapne.

Nada02

veronika1211, veď nemusí prísť do firmy s tým zámerom, že bedodkladne hneď teraz sa musí stretnúť s personalistom za účelom pohovoru. Predpokladám, že ten pohovor s ním práve v tej chvíli možno ani nik nebude robiť. Skôr prísť sa spýtať do firmy, či nemajú voľné prac. miesto, prípadne tam nechať svoj životopis, aby sa mohli v prípade aktuálnosti ozvať, nie?

veronika1211

ajajaj osobne do firiem by som neradila. ja robim na personalnom v jednej medzinarodnej spolocnosti a ked niekto pride na recepciu a ze i moze ist na pohovor tak to je najvacsia trapnost aj pre personalistu aj pre hladajuceho. takze pekne najlepsie cez profesiu, pripadne na strnakach su urcite emaily.

a co studujes? napriklad pre ekonomov a ludi z IT je najviac prilezitosti co sa tyka brigad, prace na dohody a na skratene uvazky. ale ked si zoberiem napriklad nejake prirodne vedy, sance su dost male.

zuzulienek

lepsie ako volat na inzeraty je ist osobne do uvedenych firiem. ja by som ti napriklad odporucila skus ist do tesca (prosim aby ste moj nazor neosocovali, ale pracujem tam tak viem ako to chodi...) teraz je velky rozmach malych formatov tesco expres a stale hladaju ludi, nie len na predavacske pozicie, ale taktiez aj do treningoveho programu pre manazerov. viem o com pises, aj ja som bola zufala, padala som do depresii. som tam sice len mesiac, ale so vsetkym som spokojna. vidim tam karierny postup a to ma tam drzi.... vela stastia!! :-)