z akých kovov je strojček na zuby?

Príspevok v téme: z akých kovov je strojček na zuby?
iwus93

ahojte, prednedávnom sa mi objavili vyrážky ktoré strašne svrbia, bola som s tým u kožnej a vravela, že je to asi alergia na nikel, spravia mi testy, lenže tie vyrážky nezmizli. Len na chvilu a teraz sa mi objavilo asi dalších 10. Nosím strojček na zuby 4 roky (dolný), minulý rok v máji mi dali horný dole, pretože som mala zápal. Môže to byť obrana organizmu? Neviem z čoho pozostáva strojček na zuby? aké kovy obsahuje? hlavne ma zaujíma aj ten nikel.

Eva531

Jedna moja znama trpiaca silnou alergiou na nikel si pred 10-timi rokmi chcela dat urobit strojcek na zuby a celustna ortopedicka jej zdoraznila, ze kazdy, ale naozaj kazdy strojcek na zuby obsahuje nikel, takze nakoniec si kvoli alergii ani ziaden strojcek nedala a doteraz ma krive zuby. Ale kedze vyvoj v medicine napreduje, tak to, co platilo pred 10-timi rokmi, teraz uz platit nemusi, najlepsie urobis, ked sa spytas priamo na celustnej ortopedii, ci tvoj strojcek obsahuje nikel. Dnes uz existuju aj strojceky urcene pre alergikov, tu je dokaz, sice po nemecky pisana stranka (otazka cislo 13), ale lepsie ako nic: www.smileclub.de