Nejakí samotári?

Adenka31

Ja osobne niekedy vyslovene potrebujem byť sama. Človek si tak po svojom spracuje všetky nazbierané údaje z okolia. No keby som tvrdila, že samota je super, že ma to napĺňa, tak by som klamala len samú seba. Keď sa obzriem späť, tak všetky moje najlepšie zážitky sa viažu vždy k najmenej jednému človeku. Človek by v živote nemal byť sám. Totiž, to čo sme z nás čiastočne vytvára aj prostredie, keď je človek pridlho vo vlastnom svete stráca schopnosť znova nabehnúť do toho celkom srandovného kolobehu naokolo, a to je podľa mňa škoda. Ja sama som typický nespoločenský a keď už, tak v spoločnosti nekomunikatívny človek s malým okruhom známych, no nikdy by som si neželala zostať sama. A ísť si niekam sadnúť sám :) Prečo nie? Človek nikdy nevie, kde koho stretne. Rozhodne to nepovažujem za divné. A aj keby, tak v mojom prípade sa väčšinou z divných a zdanlivo šialených nápadov vždy vyvinie niečo super :)Takže asi tak :o)

zuziiiiiiiii

samota je dobra?to si nemyslim...predstavte si,ze vonku je krasne a vy chcete ist von,ako priklad uvediem kupalisko A ste na to sami.pojdete sami na kupalisko?co tam budete robit?proste to nie je ono.......

vsevedka

jj, pisnite typ na dobre fora

fgf, ak si najdes chvilu cas, viacmenej len tusim, ze su to dobre citaty, pretoze anglicky viem len tolko aby ma nepredali + niekolko fraz, zakladnych slovicok a zamen + objednat si nejake jedlo, takze ak by som ta mohla poprosit prelozis to pre takych ako som ja?

a ano, samota je dobra, clovek moze v klude rozmyslat, rozvijat sa, triedit si myslienky, byt sam sebou, nikym sa nedat otravovat, rusit, obmedzovat, pocuvat dobru hudbu, citat skvele knihy, brusit po nete..

ale ak pride na vas splin, je vam tazko, mate problemy(nemyslim teraz konkretne, je jedno v podstate akeho druhu), ci ste chori a nema vam kto podat ani caj, toto je skutocna samota a ta je zla. PC je dobra vec, ale internet vam nepoda pohar vody a ak budte mat vysoku horucku, nebudete tu ani prstami vediet prekladat, ak budete plakat neutrie vam slzy a nepovie, ze sa to spravi.. Proste skutocna samota je zla, ale taku mozno pozna len par ludi, niekto si proste mysli ze je sam, ked nechodi po baroch, alebo s kamaratmi sa nepretrca po meste.

zuzinka 20

myslim si ze hlavne tu na fore je dost ludi co sem chodi zahanat samotu...ono to nie je zle,v malej miere,ale obcas kazdy potrebuje niekoho...bez toho sa neda,clovek je tvor spolocensky;))otrebuje s niekym zdielat svoje prezivanie:)..
na ake fora este chodite?

fgf

ludia, nelutujte sa tak, samota je super :)

Moje motivacne citaty:

I love to be alone. I never found the companion that was so companionable as solitude. –Henry David Thoreau

Solitary trees, if they grow at all, grow strong. –Lord Byron

Living alone, though it may not be the state you ultimately desire for yourself, affords an unparallel opportunity to know yourself, to be yourself, and to develop yourself as a unique and interesting individual. –Phyllis Hobe

The things one experiences alone with oneself are very much stronger and purer. –Eugene Delacroix

Our language has widely sensed the two sides of being alone. It has created the word “loneliness” to express the pain of being alone. And it has created the word “solitude” to express the glory of being alone. –Paul Tillich

People who cannot bear to be alone are generally the worst company. –Albert Guinon

sansara

sureves...veľmi pekne a zrozumiteľne si to napísal. Úplne Ti to akoby vyvieralo z Tvojho najhlbšieho vnútra. Držím Ti palce, aby Ti to všetko vyšlo presne tak ako to Ty sám chceš, ako si to celé predstavuješ a máš vysnené
PS: a výnimočným si už teraz

lost

Arisato, nj, ale kto "normalny" chodi KAZDY piatok "posediet si pri alkohole" ? :)

Ako vidim, je ich dost... Hlavne to vidim na kamosoch. Potom sa stazuju ze maju take a onake problemy. Pre tvrdo rozmyslajuceho cloveka su take problemy kazdodenne :)

Viem ze nie 100% ich je takych, AJ Z kazdopiatkovcyh, MOZNO, ale pre taku malu skupinu ludi sa mi neoplati menit resp. tazko sklonovat vety :)

Si vezmi, zi ak si mlady, povedzme do 25 hlavne (v tomto konkretnom pripade), tak na teba pozeraju ako na "neksuseneho" neberu ta vazne, ak si sofer, pohrdaju tebou ze si rizikovy a potencionalny vrah. Ak mas na najom, si mafian atd atd... proste toto je povod mojej generalizacie, ked spolocnost chce generalizovat, ok fajn, budis :)