HAK??

Príspevok v téme: HAK??
abcdefghij

Ahojte. chcela by som od vás radu. uvažujem, že pôjdem ku gynekológovi daž si predpísať HAK. ale neviem, či je to dobrý nápad. bojím sa toho, že priberiem a že to bude mať na mńa zlý účinok. zasa na druhej strane, s priateĺom aktívne sexuílne žijeme. vždy používame kondóm a nieje to bohviečo. stojí to aj oveľa viac peňazí a dosť stresujem, že ostanem tehotná. mám 19 rokov, pred sebou 5 rokov školy a bábo na krku fakt nepotrebujem.

chcela by som vedieť, aký je váš názor na užívanie HAK, aké máte vedľajšie účinky,...

abcdefghij

jankaaaaaaa:
ten pharmatex sa mi veru moc nepozdáva:)) to už radšej tie gumy hnusné:D no nič.. pojdem ja asi pekne k tomu doktorovi, prekonám vzťah, účet dám priateľovi nech preplatí a budem pred mamou schovávať:)

jankaaaaaaaa

moja mama tiez nevie ze uzivam hak
ale po 1.kondomy su asi 9x menejs polahlivejsie ako hak
a po 2. hak je v podstate lacna. vies si pozriet orientacne ceny v internetovych lekarnach napr. docsimon.sk tam su ceny niektorych hak. smaozrejme su aj drahe , ako tu niekto spominal ze 50€ za tri mesiace, ale su aj take co stoja len 15€ na tri mesiace co je o dost vyhodnejsie ako kondomy..
ale este existuju aj spermicidne kremy a cipky - pharmatex, neviem ci si uz o tom pocula, skus pozriet stranku o tom, je to spolahlive takmer ako hak ak je to pouzivane podla navodu

abcdefghij

mary-anne: ja neviem... ona si možno stále nepripúšťa, že by som s niekým mala spávať-... nechápem ju... a niekedy ma ide z nej šľak trafiť.

a neviem ako je to s cenou. kamošky hovorili, že platili tak 30€ na 3 mesiace, čo za kondómy určite dáme za ten čas.

mary-anne

ja som tiež s hak spokojná, mala som ich už viacej, ani pri jednej som nemala vedlajšie účinky.
no a kondomy vyjdú vždy lacnejšie si myslím, ako hak. teda ja som mala vždy tie najdrahšie . (aj 50€ 3-mesačne) neviem, ako to máte zadelené ..
a musí o tom mama vedieť? teda, isto si domyslí , že spolu už aj tak spávate a môže byť len rada, že nechceš ostať tehotná .. moja je tiež stará škola, ale nemá nič proti hak ..

abcdefghij

a ešte mám ďalší problém... mamu.. neviem, ako jej to mám povedať, že si to chcem predpísať. lebo ona je hrozne stará škola a asi si nevie predstaviť, že by som s chalanom spávala... vie, že ho mám, ale nemá ho rada. nikdy jej nič nespravil, proste si len nepraje, že by som sa mala s niekým vláčiť. asi by bolo najjednoduchšie, schovávať tabletky pred ňou...

mataBB

no ja som pre rovnaky dovod tiez zacala brat hak...samozrejme musis si byt vedoma ze mozu nastat aj vedlajsie ucinky...doktor by sa ta mal pytat aj na choroby v rodine, takze doma sa povypytuj, je to dost dolezite, pretoze ty mozes mat nejake geneticke predispozicie a doktor by to mal vediet...

ja nemam nic proti hak...ale nie som za uzivanie napr 10 rokov ako niektore zeny a potom sa cuduju, ze nemozu otehotniet..vsetko s mierou..

ja som nemala ziadne problemy prvy rok aj pol, potom som zacala dost priberat..predpokladam ze to suvisi aj s hak, pretoze sa mi neda schudnut, co pre mna nikdy predtym nebol vobec problem..tak ale neviem..inak som nemala nikdy ziaden iny problem, klop klop...ale idem teraz zmenit na inu tak uvidime co mi doktor predpise a ako to zaposobi