čaj do roboty v umelej flaške

ta3

moj syn pracuje manualne a vonku a kedze tu byvaju naozaj horucavy, potrebuje pit vela tekutin, robievam mu minimalne 2l caju do roboty, ja sa umelym hmotam vyhybam ako sa len da, idealne by boli sklene flase, no tie by mali u neho zivotnost tak asi 10 min, takze musim pouzivat umelohmotne (termoska je dobra tak na liter caju), ale caj pripravujem neskoro vecer, aby som ho rano davala do flias uz vychladnuty, inak moj syn je jediny, ktory si nosi do roboty caj, tito Australcania su strasne lenivi na to, aby si varili a nosili caj, jednoduchsie je sukat do seba tu nezdravu pepsi alebo kokakolu, uprimne sa cuduju, ze co to ten moj syn pije a ani mu nechcu verit, ze je to caj, lebo sa este s takym niecim nestretli, aby si niekto do roboty nosil caj a podobne je to aj s desiatami alebo obedmi, radsej kupuju nezdravu fast food, rovnako su na tom deti skolaci a potom sa cuduj svete, preco je tu obezita narodny problem, ja pripravujem synovi do roboty varenu stravu a ked sendvice, tak z cierneho chleba, ziadna salama alebo margarin, pouzivam klasicke maslo, ktore sa sice da nakrajat na tensie platky, ale sa neda roztriet, ale roztrete ani nemusi byt, hlavna vec, ze nepcha do seba ciste umeliaky

RNG

Su aj termosky, aj flasky z nehrdzavejucej ocele. Pozor na cinske vyrobky, moj syn prave vyhodil ploskacku oznacenu nehrdzavejuca ovel, z ktorej po dvoch dnoch vylial whisky zafarbenu na tmavozeleno.....Nejaky mudrak tam vymyslel pajku, co vytvorila galvanicky efekt s tekutinou a ta sa dostala do obsahu, pravdepodobne ako silne niklove zamorenie

bibi123

jajka-ja sa zas vyhybam zohrievaniu na sporaku, lebo u mna sa pritom produje velke mnozstvo zababraneho riadu:O))) ja som leniva a mam tiez umenie neodhadovat mnozstva, takze ked navarim, je to aj na tri dni, cize mikrovlnka je pre mna rychle riesenie...
ale co sa tyka napr. kupeneho peciva, tak to mam taku uchylku, ze aj ked je este teple, davam ho do truby, aby zchrumkavelo:O)))

jajka001_

no, ja sa ohrievaniu v mikrovlnke snazim vyhnut, radsej jedlo ohrejem na sporaku alebo v rure,ak mozem. najlepsie zjest jedlo kym je cerstvo navarene. ale tak ano, je to jednoduchsie, rychlejsie. len to jedlo ma potom taku blbu prichut.

bibi123

jajka-ono je to tak, ze kazda vymozenost dnesnej doby ma neziaduce vplyvy, ci uz na nase zdravie alebo zivotne prostredie...
ale ta mikrovlnka je uzasny vynalez a tazko si bez nej predstavit zivot:O)))

jajka001_

bibi - v tomto sme na tom rovnako, ja umelej hmote neverim a do mikrovlnky s jedlom ju nedam :) aj keby bolo na nej napisane ze je urcena do mikrovlnky. ono uz len zohrievanie v mikrovlnke nie je bohvieco.

bibi123

dddddds-podla mna to nie je dostatocne vychladene za tak kratky cas, bud tam nalej studenu vodu, ako radi jajka alebo tu termosku... Ci Ti to je trapne ju nosit si so sebou???:O))) a co takto si varit caj v praci, taka varna konvica sa da zapojit tajne aj na wcku:O)))
inac co sa tyka obalov celkovo, uplne z kazdeho obalu sa vraj(podla roznych odbornych clankov)do potraviny uvolnuju rozne latky, toto uvolnovanie sa zvysuje pri vyssich teplotach, preto ja nic nezohrievam v umelej hmote(napr tanier prikryty potravinovou foliou v mikrovlnke, atd..)

jajka001_

ja som si bravala caj vo flaske pravidelne. ak ho nestihnes vychladit, kludne dohno barbarsky dolej studenej vody :) hlavne nech nie je ta voda horuca lebo za prve to co pisala bibi a za druhe, flaska sa ti zdeformuje.

dddddds

tak nevem či teply je toto aale tak 90 stupnovu vodu zalejem necham 5 min vyluhovať... a nejak 5 min dalšich vychladiť ... ale to len tak na začiatok pol litra by som si rano zobral