Dedicne ochorenie

Príspevok v téme: Dedicne ochorenie
problem54323

Zdravim

Moj problem :

Mam frajerku chodim s nou asi rok (medzi casom sme sa rozisli a dali zase dokopy) pred nedavnom jej bola diagnostikovana trombofilia (dedicna forma) je to zvysena zrazanlivost krvy co znamena ovela vyssie riziko trombofilnych ochoreni ako je mrtvica tromboza ... tak isto to znamena komplikacie pri tehotenstve konkretne vyssie riziko potratu

a dalsie veci

lekar jej povedal ze nemoze dlho lezat kazda modrina ju moze stat zivot a podobne veci:(

moj problem spociva v tom ze nechcem aby to moje deti zdedili. aby sa museli bat kazdej modriny. A urcite chcem mat deti nie dnes ale za par rokov urcite

mam ju velmi rad mame sice iste problemy (kto nema...) dali by sa urcite vyriesit . Dedine ochorenie ale prekusnut neviem :(

trapim sa stym dlho a zvazil som asi vsetky moznosti
moja otazka znie ako by ste sa zachovali vy v takejto situacii?

problem232

Laurina22
toto nemozem udat ako dovod rozchodu posledne co chcem je jej ublizit

myslim ze povedat ze to nemoze byt problem je prilis ako to povedat pohlad cez ruzove okuliare
nezavisle ako svojho partnera milujem alebo nie
nechcem zazit situaciu ze budem musiet vysvetlovat svojej dcere/synovi preco si musi davat pozor na modriny ...

DDana

no predstav si trombofília je tak strašná, že sa musíš s ňou okamžite rozísť aby nezabúdaj (aj Tvoje) dieťa nebolo zdegenerované.... Kde žiješ? Inak by ma zaujímalo, ak by to bolo v opačnom prípade, že by si bol už ženatý, manželstvo by bolo pár rokov bezdetné a Tvoja manželka by mala opakované potraty a potom by sa zistilo, že má trombofíliu, ale ak si bude pichať injekcie tak tehotenstvo sa udrží, tiež by si ju opustil, lebo to je dedičé? Veď to je choré, Ty sa jednoducho bojíš :-)!

tpch

Ak by islo o dedicnu trombofiliu, tak v pripade, ze by som dotycneho milovala, tak ziadny problem.
V pripade xeroderma pigmentosum, CF, NF a inych smrtelnych chorob by som sa podrobila genetickym testom a hladala riesenie s genetikom (taktiez plati predpoklad, ze partner je clovek, ktoreho lubim a chcem s nim stravit zvysok zivota)

Laurina22

Urob podla svojho uvazenia.

Garantujem Ti ale,ze ju neskutocne zranis.Ona nemoze za to,co sa stalo.

Tak ak,urob to s citom a vaz slova,i ked to aj tak nepomoze.

problem23333

Laurina22
nerozumiem ti celkom co je na tom egoisticke
uz mam jeden dovod kvoli ktoremu sa trapim naco hladat dalsi tak som to myslel

tpch
netuzim to je to posledne po com tuzim
a este raz daj mi uplne uprimnu dobre premyslenu odpoved co by si robil/la na mojom mieste ? nehovor mi ze by si sa tym aspon netrapil/la

Laurina22

Ja osobne prezivam podobnu situaciu a viem,ze ak ti na tom cloveku zalezi a milujes ho,tak toto nie je ziaden problem.

tpch

Laurina22, suhlas. Absolutne ju nemiluje, tak naco to natahovat? Zbytocne s nim straca cas, tento chlep je pre zenu naozaj len PROBLEM.

tpch

Ale presne to jej tuzis povedat. Lepsie teraz, ako potom, ked sa vam narodi akoze "postihnute" dieta.
Nebud sralo a konecne sa pozri pravde do oci.