Dedicne ochorenie

Príspevok v téme: Dedicne ochorenie
problem54323

Zdravim

Moj problem :

Mam frajerku chodim s nou asi rok (medzi casom sme sa rozisli a dali zase dokopy) pred nedavnom jej bola diagnostikovana trombofilia (dedicna forma) je to zvysena zrazanlivost krvy co znamena ovela vyssie riziko trombofilnych ochoreni ako je mrtvica tromboza ... tak isto to znamena komplikacie pri tehotenstve konkretne vyssie riziko potratu

a dalsie veci

lekar jej povedal ze nemoze dlho lezat kazda modrina ju moze stat zivot a podobne veci:(

moj problem spociva v tom ze nechcem aby to moje deti zdedili. aby sa museli bat kazdej modriny. A urcite chcem mat deti nie dnes ale za par rokov urcite

mam ju velmi rad mame sice iste problemy (kto nema...) dali by sa urcite vyriesit . Dedine ochorenie ale prekusnut neviem :(

trapim sa stym dlho a zvazil som asi vsetky moznosti
moja otazka znie ako by ste sa zachovali vy v takejto situacii?

Laurina22

Ale ty ju nemilujes.Objavil sa problem a zdrhas.Tak co vlastne riesis?

Egoisticky povies "Nepotrebujem hladat este dalsie ochorenia."Vsak toto nie je laska.

tpch

Ja by som sa s tebou rozisla.
Napisala som ti, co mas urobit, Ale ty sa odmietas otvorene postavit pred tvoju frajerku a povedat-sorry, ale mas trombofiliu a decka s tebou nechcem, takze koncim s tebou.
(Su rozhodne horsie diagnozy ako dedicna trombofilia, ale to tvojej zabednenej hlave nikto nevysvetli.)
Chod od nej a daj jej pokoj, nech ma moznost si zariadit stastny zivot. S tebou ho mat stastny nebude.

problem2333

Laurina22
samozrejme ze nie som s nou rok to je nieco uplne ine ako byt uz davno v manzelstve

tie geneticke testy nemaju vlastne ani vyznam ona to ma to je iste jej deti to pravdepodobne zdedia nepotrebujem hladat este dalsie ochorenia

Laurina22

Vsak ti pisem,ak to s nou myslis vazne,porozpravajte sa o tom a chodte si pekne na geneticke testy.

Lenze ja nerozumiem,ak by ste boli manzelia,a diagnostikovali by jej tuto alebo inu chorobu,opustil by si ju?

problem3453

tpch
to nie je geneticka odlisnost ale choroba
a ano som strasna svina ze chcem pre svoje deti to najlepsie ze sa nehambim

a ja viem co mam robit ja sa pytam co by ste robili vy na to som zatial dostal iba jednu dospelu odpoved...

tpch

Mily problem, ja som ti uz poradila. Rozid sa s nou a uved pravdivy dovod.
Bude stastna, ze sa ta zbavila, aj ked ju to bude zo zaciatku boliet. Nepochybujem, ze si najde niekoho, komu jej mierna geneticka odliznost vadit nebude.