nevesta?

Príspevok v téme: nevesta?
julca111

neviem ako mam reagovat a ako stravit "navstevu" synovej priatelky, ktora je u nas kazdy vikend, niekedy od piatku do pondelka. Byva delko od nas a studuje v nasom meste kde je na internate.Syn ma 24r. nestuduje a nikde nepracuje, teda ani neprispieva do domacnost. Jeho priatelka - 26r. pride, ledva pozdravi a zavru sa do izby.OD 15r- je stale prec z domu je na internate co je vidiet na jej spravani a vychove. Nieco na jedenie si donesie, ale teple jedlo ma u nas, aj ked zje malo, to by tak nevadilo.Ale voda nieje zadarmo a ked sa to tak nazbiera za ten mesiac je to cca 10 dni za mesiac.Ja cez tyzden pracujem stram sa o domacnost a nakupy a tesim sa na vikend,ale ten stravim v mojom dome v pritomnosti synovej priatelky a mne chyba pocit domova.Aj ked sa mi tu nemota pod nohy a kuchynu sme jej pre zle skusenosti - neporiadok zakazali, neviem ako im mam povedat, ze staci ak pride len 1x za mesiac, ved syn chodi k nim 3 - 4x do roka na dva-tri dni.Chcem len cez vikend mat pocit, ze tu som doma a citi sa tu tak,ale za jej vikendovej pritomnosti to nejde:-( Aky mate nazor nato vy? poradte mi,mozno to tak musi byt, kym sa osamostanie....

smajliQa

sa jej ani necudujem, ze je furt v izbe zavreta.. asi aj vie preco.. ved to musi byt z teba citit ten negativny postoj.. ved to kazdy clovek vyciti ked niekde nie je vytany..

jajka001_

ty to stále berieš tak, že ona je tam na to, aby sa o neho starala a po nom upratovala. NIE. ona je jeho návšteva, ON je zodpovedný za ŇU. ON je povinný si upratovať po SEBE a má povinnosť zabezpečiť, aby si aj ona upratala po sebe, či už to uprace on alebo ona, to je na nich, ako si to dohodnu.

julca111

ano, urcite chyba delba prace, aj ja uz zacinam ignorovat, nevsimat si nedokoncene veci,ale ked to niekedy nejde.Je zatvorena v izbe,nic sa nepride ani opytat,pozriet. Ked pride syn, sam si nalozi, umyje a idu do izby.Ked vydu z kupelne voda na zemi a oni to nechaju tak.Ja to nechapem, ved je zena, tak sa aspon opytam kde je handra.K nicomu sa nemaju. Je to cudne spravanie aj z jej strany.

betkacat

ja súhlasím s ta3, osobne, keby ku vám dievča nechodilo, možno by si bola nespokojná tiež...úlohy treba rozdeliť, a hlavne sa o ne potom už nestarať...u nás to bolo to samé, ja som behala jak fretka, manžel sedel pred tv a deti sa bavili...a čudovali sa že mamča je nervozna...teraz má každý svoje, má to urobiť, a ked neurobí tak ho to počká...ja sa nestarám a nerozčulujem...skor teraz manžel naháňa deti, že niečo neurobili, lebo vie že to majú na starosti

lea26

julca-absolutne ta chapem.Ja by som sa tiez nevedela uvolnit,ja mam taky az psychicky problem,ze pokial nie som doma u rodicov,alebo je priatel doma,tak na velku potrebu nejdem,takisto by mi bolo blbe behat s chlpatymi nohami,bez podprsenky pred cudzou osobou,keby som bola na Tvojom mieste,tak uz leti svinskym krokom.Pred par rokmi som zila s jednou cudzou babou na private,takze ta plne chapem,co je zdielat nejaky spolocny priestor s niekym,kto nie je tvoja krvna skupina.Na tvojom mieste by som ich vyhnala do restiky - za 40centov na kofolu a povolila im len hodinove navstevy pocas vikendu.Este nie je tvojou nevestou,ani matkou tvojich vnucat,pary sa dnes schadzaju,rozchadzaju,dnes su spolu,zajtra nemusia.nemas dovod jej robit teraz nejake ustupky,okrem toho by som brala ohlad aj na tvoje dalsie deti-kolkokrat tu bola tema,ze tu deti vyplakavali,ze surodenci si domov nosia frajerov,oni nemaju sukromie-nemozu sa normalne osprchovat,ucit sa,lebo su obmedzovani.Porozpravajte sa ako rodina,mozno Vam to vadi viacerym...

smajliQa

julca, necitala som toho vela predo mnou, ale nieco ti poviem..
nie si ty trochu tak na nu zasadnuta,??
podla mna je ti priatelka tvojho syna nesympaticka, a keby to bola nejaka ina baba, tak ti absolutne tak nevadi ako tato. nieci ti je na nej proti srsti..
preco sa stale stazujes na vsetko??

ako si si zariadila, tak mas..
ved si s nimi sadni, dohodni pravidla, a o co ide,? bud nech prispieva, alebo nech tam nespava.

nech pohne prstom a umyje riad, alebo nech sa potom teda stravuju v restikach...

toto je chyba tvoja a tvojho syna. asi s nim nemas taky super vztah, a neriesite to.
takto ako sa tvoja nevesticka chova, to je len ukazka tvojho syna...