ryzove chlebiky

lilek

aj mne ich osobna trenerka odporucila....ale len tie ryzove, pripadne kupujem spaldove nakolko som musela vynechat uplne psenicu :)

najradsej mam spalove bio :) stacia mi 2 suche k zeleninke a masku a som plna :)

RyzChlebik

misheliiiiik - a to si jedla stale IBA tie chlebiky? ja som schudla 10kg a mam to odskuane nie na ryzovych, ale takych inych 'crackeroch' posypanych semiackami ako tekvicou, atd, boli velmi chutne. kazdu hodinu som zjedla jeden, aby som nastartovala metabolizmus na spalovanie... tak ja si myslim, ze clovek potrebuje stale len nieco zuvat, preto je jedno co, a najlepsie je, ak to je aj dietne ako napr. ryzovy chlebik. ja mam strasne rada tie polomacane v cokolade,najlepsie v horkej, lebo to je zdravsie ;-)

lost

ja jem ryzove chlebicky poloomacane cokoladou ako bezne sladkosti.

zjem asi tak 200-300gramov denne a pribral som za rok asi tak dva a pol gramu :D

K otazke zasytenia.. no neviem, ak som hladny (napr rano), tak 100gramov nestaci, idealne je 150gramov, alebo 200gramov (2 cele balicky), lenze to je uz uz tak natesno a mozno je to zbytocne 'prezieranie'

Sice som zatial neskusal dlhodobo ficat LEN na tych chlebickoch... Kazdy ma aj inu kvalitu, niektore su super jemne (to je lepsie) ine su tvrde (to je menej komfortnejsie)

Ja zvyknem jest tie Alnatura Schoko Reis Waffeln z DM Drogerie.. Blbe je len to, ze cena je 1,59eur/kus/100gramov. I ked chutia lepsie ako tie z tesca za 80-90 centov a tvrdsie plus chutia tak menej, i ked tu plati 100ludi 100chuti .. teraz to tiesim tak, ze z kazdeho kupim po 1 kus a potom vyberiem 2-3 najchutnejsie a casom vylucim vsetky a zostanu mi 1 co chutia najviac :)

Zlozenie:
Bielkoviny 8,1g
Sacharidy 60,6g
Tuky 25,4g
2105/kJ503kCal

10/0,606 = 16,50g = jedna sacharidva jednotka, ak sa nemylim. pre porovnanie bezny rohlik a chleba by mal mat okolo 20g/jedna scah. jednotka
pre porovnanie, ryza ma tusim 40g jedna jednotka. zemiaky sa mi zdaju ze maju 50g/jednotka.
pre porovnanie, cisty ckor by mal mat 10g/jednotka, ak su moje vypocty spravne..

Zaujimave avsak je, ze v cesku sa to pocita inak, resp. tam mozu jest o 20-25% viac na rovnaku sacharidovu jednotku, podla knizky diabetikov. Co je velmi velmi zvlastne....

cayenne

napríklad ja tieto chlebíky moc nemusím, jedávam ich tak maximálne raz za mesiac, ale nie je pravda, že by ma nezasýtili, práve naopak..

misheliiiiik

ja keď som chcela schudnuť, jedla som ryžove chleby namiesto sladkosti... a SCHUDLA SOM!! 5kg za nejake 3tyždne- mesiac, takže mam to odskušane že sa z nich chudne a nie PRIBERA!!!

mary-anne

smajliQa nesúhlasím s tvojím príspevkom! ja mám celiakiu a ryžové chlebíky jem vlastne celý život. nikdy som z nich nepribrala, zasýtia ma, takže nikdy po nich nie som hladná ..
a áno, je to polystyrén ..

smajliQa

ryzove chlebiky su tie polystiren...
je to skratka druh polystirenoveho chleba..

za 1, nezasytia ta
za 2, ostanes po nich hladna
za 3, maju nechutne vela sacharidov nepotrebnych,,,,,
a za 4, svinsky sa z nich pribera..

tam si daj jeden 100 gramovy celozrnny rohlik...
je dost velky, ma len 260 kcal, je v nom vsetko co potrebujes na ranajky, alebo desiatu.... ma o polku menej kcal ako ryzove chlebiky, a rozhodne sa po nom NAJES!!!!! a das telu ovela viac ako polystiren!!!