Preco nemozem vymenit obvodneho lekara??

Príspevok v téme: Preco nemozem vymenit obvodneho lekara??
karta

dobry den, pred par dnami som isla mojej obvodnej- este detskej lekarke (budem mat 17r.) ked som na dverach nasla, ze prestala vykonavat lekarsku cinnost a kartu najdem u inej lekarky vedla. prekvapilo ma to kedze od narodenia k nej patrim, a kedze nemam akutny problem k danej lekarke u ktorej mam kartu som nesla. nasla som noveho obvodneho, s ktorym sa rodicia uz medzicasom dohodli a mama zaciatkom tyzdna isla zobrat kartu. lekarka nebola pritomna tak bola zas dnes a sestricka povedala, ze nam kartu nevyda lebo ze podla vyssieho uzemneho celku musime byt u nej minimalne pol roka. pytam sa je slobodna volba lekara, alebo vazne musim pol roka chodit tejto lekarke? ved ma nikto o odchode mojej byvalej obvodnej lekarky neupozornil a dobrovolne by som sa k tejto neprehlasila (obcas ju zastupovala odtial ju poznam a nebola som s nou spokojna)...naozaj ma pravo tu kartu mojim rodicom jendoducho nevydat?

User_37597

na tieto veci pozor..aj moja svokra raz nemala svojho gynekologa v nemocnici tak isla k tomu co ho zastupoval a co sa nestalo po 2 rokoch zistila ze ten co zastupoval si ju ako keby privlastnil ako pacientku..preco?aby si mohol za nu odvadzat peniazky a samozrejme viac dostat :) takze to sa ani nedivim ze ta ta flandra nechce pustit k inemu dok.ja som mala tento pripad ked som skoncila v skole..chcela som od detskej prejst na dospel.doktorku a to bolo v maji a samozrejme doktorka ma prehovarala aby som ostala este dva mesiace a podobne hovadiny..tak som jej rychlo vysvetlila ze v ten den musim odniest kartu novej lebo som bola dohodnuta a neverili by ste ako sa nasrala :D skoro ma ani nepozdravila ke som odchadzala :D

Laurina22

Pohodka.

Jednoducho s VUC sa nedaj odbit,ano,ty tam sice podla obvodu patris,ale mas pravo odist inam.

Je to neprijemne sa hadat s lekarmi a sestrickami,ja som to tiez pred rokom zazila,sice u gynekologa ale to je v podstate jedno.

Laurina22

To si ty karta?Si pouzila moje meno...

Ano,musis u nej zostat.

Ale ked ti nedala nic podpisat mozes kludne odist.Tam ziadne VUC nic nezohrava,ide len o kapitaciu.

Laurina22

To si ty karta?Si pouzila moje meno...

Ano,musis u nej zostat.

Ale ked ti nedala nic podpisat mozes kludne odist.Tam ziadne VUC nic nezohrava,ide len o kapitaciu.

laurina

laurina nedala.
ale mam len zo zaujimavosti otazku: keby mi moja obvodna dala podpisat napr. v januari tuto dohodu a teraz sa stalo ze patrim zrazu k inej u ktorej nie som spokojna aj tak musim u nej zvysne tri mesiace ostat?
delphia mas pravdu

Laurina22

Lenze ona ti musela dat tento rok podpisat Dohodu,to robi kazdy lekar kazdy rok.Stane sa,ze ju nejakym sposobom podpisat neda,tym padom mozes odist ihned.

delphia

logicke vysvetlenie.

je to prizemne sa vyhovarat na VUC a nepovedat na rovinu, ze "nechcem aby ste odisli, lebo sa mi tym znizi kapitacia"!

hruuuuza!

karta

laurina, tu dohodu moju rodicia podpisovali u prvej lekarky takze uplynulo uz vela rokov. teraz u novej sme nic nepodpisovali ani neboli oboznameni o vymene. takze, kedze som u novej NIC nepodpisovala je mi povinna vydat kartu alebo ju preposlat inemu lekarovi bez problemov ze? a nemusim cakat polroka.