Psychicky problem? Nieco ine?

Príspevok v téme: Psychicky problem? Nieco ine?
ImPuLsE

Zacalo sa to asi pred rokom spoluziaci sa zo mna zacali vysmievat ponizovat a podobne kvoli ucesu alebo vzhladu zo sameho jednickara sa stal postupne 2 az 3-ojkar a uz nemam ziadne sebavedomie stal sa zo mna uplny samotar nechodil som von zacal som travit vela casu pri pocitaci a pri nom vazne prestavam vnimat realitu (dost to pomohlo inak by som uz pravdepodobne ani nebol) uz niekolko krat som chcel spachat samovrazdu... ked som si nechal dlhsie vlasy tento problem prestal ale bolo prilis neskoro ziadne sebavedomie, porucha pri komunikovani, uplny samotar.. jedniny clovek ktory mi rozumie je asi moj jediny pravy kamos vzdialeny bratranec ktoreho som nahodou stretol uz v tretom rocniku a odvtedy sme najlepsi kamosi a ma podobne problemy je asi jediny komu sa mozem zdvoverit a s kym sa mozem uvolnit a nehambit sa pri komunikacii avsak je na tom este horsie (uz to prerastlo do alkoholu, a obcasneho fajcenia) ja sa zatial tomuto vyhybam, uz asi 1 rok som nebol s nikym inym vonku len s nim nikto iny mi nerozumie ako mi je na tejto skoleuz nechcem zostal a chcem vypadnut z mesta... zacal som sa ucit na monitor (hoci som z gymnazia tak nas blby riaditel to nariadil a podla toho sa bude asi prijimat na strednu skolu) prisiel monitor pociti boli uzasne ze som to napisal dobre a zrazu matematika 25% sj 30% zo ziaka so 2-3-ojkami sa v poslednych tyzdnoch stava 4-irkar vlastne som inu znamku ani nedostal poslednych asi 3 tyzdne... predstieram chorobu uz treti krat posebe aby som do skoly nemusel ist nech sa ucim ako ucim v skole vzdy padne 4-irka prestal som sa usmievat doslo mi ze zo mna nic nebude ak sa nedostanem z tej skoly ktora ma ani nebavi v skole to zaslo az do bitiek kedy som stratil kontrolu nad sebou a zautocil na spoluziaka sice to bolo uz davno agresivita z minulosti sa este stale vo mne hromadi a uvedomujem si ze staci jedno slovo a stane sa to zase... ku psychiatrovi nechcem ist pretoze si naviac okolie bude mysliet o mne ze som blazon navyse doma sa to neodvazim povedat ak ma neprijmu na ziadnu skolu nemam na vyber... neviem co od toho cakam ze to tu napisem ale aspon sa mi trochu ulavilo pred okolim to skryvam zatial co vacsina ludi terazm chodi po mestach a neviem este kade ja sedim doma rozmyslam nad samovrazdou coraz castejsie a castejsie jediny dovod preco som este to este nespachal je ten ze este stale dufam ze ma niekde prijmu do ineho mesta a zacat odznova... miesto alkoholu pouzivam pocitac ktory ma dlhsi ucinok nevnimam realitu az tak a nymislim pritom na nic ine avsak rodicia na mna zacali vyvijat tlak aby som sa zacal ucit a to este nevedia o tych styrkach ani o mojich problemoch naviac mam 5 sestier a jedna z nich my mvelmi nepomaha prave naopak podporu u mna agresivitu stava sa ze ju aj udriem... naviac rodicom sa nepaci ze travim tak vela casu za pocitacom a uvazuju o zakaze to by bol pre mna uplny koniec (nie niesom zavysli na pc ale nechcem vnimat realitu pravdepodobne mi neuvierite) najhorsie natom je ze mam este len 14 teda tento rok som mal... este raz opakujem neviem co od toho ocakavam mozno pomoc mozno ochopenie mozno ulavu slzy a depresie je stale tazie udrzat to v tajomstve mohol by som tu pisat este vela stranok ale pochybujem... napomoha mi este aj jeden serial asi jediny pri ktorom sa aspon trochu usmievam teda usmieval som sa...

Protector

V prvom rade si skús uvedomiť,že NIE SI POVINNÝ NIKOMU NIČ DOKAZOVAŤ,najmä to nie či si "taký" alebo "onaký"...V podstate si podľa mňa začal dobre.Zameral si pozornosť na PC,začal si si hľadať určitý druh "úniku",aby si sa nemusel váľať v sebaľútosti.Mne svojho času obdobne pomohol čas strávený vo WoW (na free serveri samozrejme):D Tým chcem povedať len to,že aj tzv."únik" svoj význam má,ak ti v danej chvíli pomôže vyjsť von z najhoršieho.Osobne ti ale odporúčam posilovňu-a to myslím úplne vážne.NERIEŠ SVET INÝCH ĽUDÍ,ale rieš len svoj vlastný svet.Načas sa jednoducho staň sebcom,ale nie zas natoľko,aby to ublížilo druhým.Posilovňa ti v takomto sústredení na vlastné zámery a ciele pomôže,na to prídeš čoskoro sám.Ver mi,viem o čom hovorím/píšem ;)

trencan

ImPuLsE zacni nieco sosebou robit, pretoze ak budes takto pokracovat tak velmi ale skutocne velmi zle skoncis, hovorim to z vlastnej skusenosti a preto aby tak neskoncil dalsi clovek

ja40

jajka toto je tazky oriesok,negativizmus prvej triedy,to je na odbornika,resp.ak by on toto cele pochopil,tak ma spolovice vyhrate...

jajka001_

impulse:
1, nehladaj si diagnozy, si v poriadku, len si v škole odmietany, co zazili uz tisicky deti a su v poriadku. len mas nizke sebavedomie
2, musis si zvysit sebavedomie, to sedenim pri pc nespravis. najdi si zopar normalnych kamaratov a trav s nimi tolko casu kolko mozes, najdi si konicky, v ktorych budes uspesny, ktore ta budu bavit a budu tvojim zivotom. najlepsie nejaky sport, umenie, hudba, nieco aktivne, v com sa mozes celozivotne zlepsovat a sucasne pri tom relaxovat. vyskusaj viac veci, nech zistis co ti sadne, ak to nevyjde na prvy,druhy, treti raz, nic sa nedeje, stale mas cas
3, ked budes psychicky v pohode, nebudes mat problem s ucenim

veľa šťastia

vitaminwater

no tak bud pockaj, kym nikto nebude doma, alebo si najdi niekde telefonnu budku, ktora nie je nikomu moc "na ociach"... a ked zavolas, tak povies, ze mas problemy, ktorych sa chces zbavit a ze dufas, ze ti pomozu.. a potom uz zacnes presne tak isto, ako si zacal tu...