Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

Sisi135

carey: má nižší GI ako cukor či med je to však furt fruktóza. Ono raz za čas ak sedí v príjme tak je to ok (detto jak v prípade medu) ale rozhodne nie každý deň. Ide o to že sladkú chuť nepotrebuješ je to len závislosť organizmu a pre chudnutie sa viacej oplatí zbaviť sa tejto chuti a konzumáciou sladkých vecičiek chuť na sladké podporuješ

carey

ahojte chcem sa ta spytat Sisi135 co vravis na agave sirup? dala som si asi lyzicku do tvarohu teraz na desiatu a bolo to vyborne, citala som ze je nizkokaloricky a vyuziva sa miesto cukru. Myslis ze je to zdravsie? Dost mi to chutilo tak same uz mi ani nechybalo si tam nic ine davat - taka jemna sladka chut

carey

Vlado, tak tak :) suhlasim, len niekedy sa udeju neprijemne veci a clovek nevladze ako vzdy... ale ano treba byt ctiziadostivy... 13kg nabrat je dost, to si musel poriadne makat v posilke, teda ak si nabral svaly, ale predpokladam ze hej.

vlado88

Hlavne vela aerobnej cinnosti,beh,plavanie,bicygel,v posilke zas troska narisujes postavu...a jest zdravo,vela pit ale vodu,nie sladene chujoviny..uvidis jak to pojde len treba makat a byt ctiziadostivy,ja mam zas opacny problem, ale za pol roka sa mi podarilo nabrat 13kil co je dost,aj ked nejake percento aj tuku ale bez toho to nejde..teda islo by ale inym sposobom.>D

Sisi135

lelka: v prvom rade si musíš uvedomiť čo chcieš viac. Či schudnúť alebo papkať nevhodné jedlo. Potom musíš vedieť niečo aj o stravovaní a pri správnom príjme kj ako aj B S T sa chute zmenšia o poriadny kus :D

lelka

prosim vas o pomoc podarilo sa mi schudnud teraz mam 168cm a 64kg najmenej som mala 56kg vtedy som sa naozaj citila super ale v poslednej dobe asi posledne dva mesiace mam neskutocne zle obdobie niekedy tolko toho zjem a porusim vsetky svoje pravila a potom mam doslova depku co mam robit niekedy ked sa najem tak mam pocit ze mam bruho ako tehotna velmi ma to trapi co robit

Feliss

No ja sa celkom drzim co sa tyka jedla, a vraveli mi znami, ze vraj som trosku schudla :) takze sa tesim :) ale ideme dalej pokracujem, silno...:D :D aj ked dnes prehresok sa udial, bublanina na veceru :( jojky..Ale aj som odolala dnes, lebo robim v pizzerke a sa ma pytal dnes sef ze ci chcem pizzu ze mi spravi zadarmo, a ja ze NIE ze nemozem...aj kofolu mi dal, ale vymenila som za mineralku :D cize som hrda :) ale bude to tazke,,Zajtra budem cely den v pizzerke , ani korculovat ani nic :( a navyse veela jedla si musim zobrat zo sebou, a musim odolat pizzy a kofole atd...ajaajj ...

Nela111

carey
ahoj, tak sme na tom podobne s tymi chutami :D No ja ked otvorim cokoladu, tak ju zjem na posedenie. Respektive cokolvek otvorim, tak to proste "musim" dojest, aj ked uz nevladzem alebo mi nechuti..hmm..

carey

ahoj Nela111, ty si asi presne ako ja v tom jedle, ja tiez dneska ma daco strasne rozurilo a dostala som taku chut na cokoladu ale hovorim si ze si nedam, dala som si pomaranc a nakoniec som si aj tak dala cokoladu, ale zas nie az tak moc, asi 4 tablicky...ale aj to je uz dost blbe pri diete

Nela111

Sisi135
Mne sa tazko hadze konkretny jedalnicek, lebo jem fakt vselico. Aj vela zdraveho - zelenina, ovocie, cott. cheese, tvaroh, jogurty, syry, niekedy morc. sunka, asi 2-3x do tyzdna kuracie maso, niekedy ryza, zemiaky, polievka, cestoviny moc nemusim, kazdy den nejake celozrnne pecivo, ALE popritom jem aj dost nezdravych veci, najma sladkosti.. a najma (neskoro) vecer..