jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

tinka86

Sisi 135,
tak napr. moj jedálníček bol:
R:40g cereálii, 1,5dcl sójového mlieka
D: musli tyčinka
O: 30g cestovín, 30g sójového granulátu (suchý stav) a 200g paradajkového pyré
Ol: grep
V: 130g grilovaného pangasia, 200g zeleninového šalátu
V2: 2dclo acidko
Takto a velmi podobne sa dokážem stravovať 3-4 dni a potom pridu 2 dni ked by som zjedla aj vola.
Tento tyzden som skusila navysit jedálniček podľa vzoru z casopisu Dieta o 500KJ. Uvidime kolko vydrzim tento tyzden. Aky mas na toto nazor. Snazila som sa uz vcera napisat, ale nejak to blblo a nedaril sa mi prihlasit.

carey

ahojte Sisi135 ja som vcera bola cvicit nakoniec aj priatel siel, tak ma odviezol a bola som hodinu na steperi, co sa mi este nikdy nepodarilo :) tesim sa, inak je to v pohode ked hodinu cvicim to iste, sice som zvysovala zataz... po akej dobe si moze telo zvyknut na ten pohyb, alebo sa s tym nemusim zaoberat. Lebo zo mna tieklo doslovne a spalujem pri tom :)))

Sisi135

Niki: počkaj, počkaj, ja som myslela že to ovocko chceš ako nejaký ,,predtréninogévý doping" ale rozhodne nie ako olovrant. Keď máš o pol jednej obed, daj si okolo tretej riaden olovrant a tak choď cvičiť a potom večera

Niki999

aha.. takze mozem tak ze o pol jednej mam obed, potom o pol stvrtej to ovocie-alebo co ine ? nejaky kefir ? acidko ?..o stvrtej hodinka beh a potom o siestej-pol siedmej vecera....

carey

Sisi135 no ale to mas dobre stastie inak, lebo ja som uz 2 noci kvoli tomu nemohla poriadne spat, nehovoriac o tom, ze mam strasne nafuknute brucho :((

Sisi135

Ja chodím cvičiť vždy keď sa dá. Ja som však s týmto taký prípad že ja keby sa mi nevyhodili na čele a trošku na nose vyrážky tak ani neviem že to má prísť, ja necítim bolesti takže v pohode

carey

Sisi135 no dnes som zasa prerusila dietu, boli ma brucho a zjedla by som aj neviem co...ach jaj.
Baby vy chodite cvicit aj cez vase dni? Alebo ked vas brucho boli, ja by som dneska chcela ist ale mam taky pocit ze ani vladat nebudem :(

Sisi135

Normálne jedlo hodinku - hodinku a pol pred cvičením ale takú ,,zobku" môžeš pred cvičením. Ale orechy moc nie to ovocie super, dodá rýchlo energiu, ktorú tvoje telo hneď využije, takže ak ti to tak vyhovuje tak áno - ale v tomto prípade samotné ovocie nech nezaťažíš žalúdok pred cvičením

Niki999

Sisi135:
Ahoj prosim ta, mam taku otazku. mozem si dat pol hodinu pred cvicenim orechy,prip. kus ovocia ? alebo radsej nic ?......viem ze po cviceni hodinu nejest, potom hlavne bielkoviny :) vopred dakujem