Panicky strach z autobusov,zo školy-mam 14 rokov

Príspevok v téme: Panicky strach z autobusov,zo školy-mam 14 rokov
bugina

Mam panicky strach zo školy,z autobusov,z maleho priestoru kde je veľa ľudi .Mam disrytmiu a tachykardiu srdca,črevne problemy,na všetko sa liečim.V škole som mala tlak 160/120 a tep 110,odvtedy tam mam strach chodiť a ráno mávam hnačky,takisto hnačky mavam ked je veľa ľudi v malom priestore a v autobuse.U psychiatričky som bola s mamkou,dala mi lieky a ked sa to do tyzdna nezlepšilo poslala ma na liečenie,kde nepojdem ani za 1000000€.V Košiciach nepoznam inu detsku psychiatričku,k tamtej už nechcem nikdy isť.Mam len 14 rokov a som psychicky na dne ....

natalka1989

bugina: to ze sa bojis o mamku a nemas bez nej pocit istoty sa da pochopit... nehanbi sa za tie pocity

mozno ten strach a uzkost ktoru prezivas v skole suvisi prave s tym ze sa bojis o mamku

skus vyhladat psychologa... pokial viem psycholog nelieci liekmi, ale slovami... mozno ti odporuci psychiatra a liecbu liekmi, ale mozno ti bude stacit taka "slovna" terapia... nie je to zalezitost na tyzden, mozno to bude trvat pol roka, ale ak uvidis co i len najmensie zlepsenie tak to budes citit ze ma cenu bojovat dalej

rozpravas o tychto pocitoch s mamkou? vie coho sa bojis? ze ti chyba, ze bez nej nemas istotu?

bugina

Tvoja mama asi nemože každu chviľu zomrieť,čo ? nevieš aky je to pocit,ked nie si s mamou a nevieš čo je s ňou !!! Cele moje detstvo musela chodiť do Viedne,bola som len s ockom,čo je zle že chcem byť s nou ? Pane bože,som samostatna,ale v tejto situacii to bez nej nezvladam dopič*!!! tak sa do toho nemontuj,ked nevieš čo sa všetko deje !!! Moj oco je alkoholik,nebodaj jemu mam rozpravať o svojich problemoch ??!! tak u koho mam mať ten pocit bezpečia ?!
U psychiatra som bola,nadopoval ma liekmi a ? ešte horšie !!!!

natalka,do školy chodim pešo...

Simonella

ty sa chces zabit ?? sorry oprava - to nie je na psychologa ale na psychiatra.
nechapem co mas proti liekom! asi si neuvedomujes ze ich budes musiet brat ci chces alebo nie , pretoze je to s tebou vazne.. sak teraz kazdy druhy clovek berie nejake lieky a co? nechaj to len pekne na dospelych a nerob blbosti !!!!!!!!

Simonella

tak toto je jednoznacne na psychologa ak je to uz panicky strach..
a jajka001_ - ty si myslis ze ak bude chodit k psychologovi tak bude bez tabletiek ? vy si co myslite? ze po par sedeniach u nho bude v pohode ? ze psycholog nedava tabletky ? on sam urci nakolko je "zasiahnuta" tym panickym strachom a urci ci to JE alebo NIE JE na lieky.. hoc podla mne jendoznacne ano..
a druha vec - mas 14 rokov! a si zavisla na "mamke" preboha ved nemas 10.. to je neln dobre ze takto odchadza aspon sa naucis samostatnosti .. ved zacnes chodit na strednu a ona ta tam bude doprevadzat za rucku alebo ako ?
hoc teraz by s tebou mala byt ked vie ake mas problemy..

natalka1989

nemusis sa napchavat liekmi... ty sama dokazes ten strach prekonat, len o tom mozno este nevies :)

pred cestou do skoly si skus naplanovat cely den... vies kedy ti autobus ide a aj akou trasou - v hlave si urob cely scenar, ako nastupis, kde si sadnes a premietaj si celu cestu busom... urob si "plan" - ak by mi nahodou prislo zle, tak na tej a tej zastavke mozem vystupit, sadnem si na chvilu na lavicku, nadycham sa cerstveho vzduchu a podobne... alebo sa dohodni s nejakou spoluziackou, kamaratkou ktora s tebou pojde - povedz jej o svojich obavach a dohodnite sa ze keby si dostala strach tak spolu vystupite a prejdete sa, alebo nevystupite iba ta podpori, budete sa rozpravat a zvysok cesty zvladnes

budes pokojnejsia ked budes vediet ze ak by sa nahodou nieco stalo tak na to mas pripravene riesenie... a hlavne si opakuj ze je vsetko v poriadku a nic sa nedeje, mas predsa celu cestu pripravenu a vsetko v pohode zvladnes :))

napadla mi este moznost (neviem aku mas trasu do skoly) ale ze napriklad skus ist skorsim spojom ktory nie je taky preplneny aby si nemala pocit ze si v prilis stiesnenom prostredi, alebo kombinuj to tak ze cast cesty prejdes busom a cast peso - ked je pekne pocasie tak by sa to dalo, ale hovorim ze zavisi od toho ako daleko to mas

cele je to v tvojej hlavicke - ked presvedcis samu seba ze je to v pohode tak to tak naozaj bude :) a zmiznu aj crevne problemy

a este jedna vec, ked mamka chodi prec a tebe vtedy chyba... skus sa s nou pred odchodom porozpravat - ze ta trapi ked je prec, ze mas vtedy obavy atd... vyrozpravaj sa z toho a dohodnite sa napriklad, ze ked pride porozpravas jej o kazdom dni ako pekne si zvladla cestu a majte nejaky "ritual" na ktory sa mozes tesit... napriklad pojdete na pizzu, do cukrarne, alebo si doma pozriete film - cokolvek to ta potesi a na co sa mozes cely ten cas tesit
aj ty sa budes citit lepsie ked jej budes moct povedat: mami, zvladla som kazdy den cestu, nebolo mi zle, citila som sa dobre! :))

bugina

asi sa zabijem ja už nevidim ine vychodisko ja už nevladzem takto žiť furt som chora a ešte tie strachy k tomu nikto mi nevie pomoct kazdy ma len posiela na liečenie a tam ma budu dopovať dajakymi liekmi ja sa radšej zabijem bude to ľahšie no pre moju rodinu tažke ale viem že mi tam bude dobre a nebudem už mať problemy

jajka001_

ono je to dost blbe, ze si stale sama - si jedinacik vsak - ja som nemala problem byt v 14tich sama, asi aj preto ze mám surodencov a bola som rada ked som mohla byt sama :) - ked si takto odkazana sama na seba, urcite to nie je dobré na psychiku. neprijemne pocity v autobusoch ma vela ludi, ako pise fewrewrwerwe, napriklad aj ja, len u mna to nie je az take zle ako u teba. je toho na teba privela, potrebujes pocit bezpecia, kludu, potom budes lepsie znasat aj tie stresove situacie.

bugina

Mamka išla včera do viedne,pride o 2 tyždne,potom sa budu zariadovať priestory kde bude masirovať a ked už budu zariadene,tak už do viedne chodiť nebude.

Takže som s ockom,ten je od rana do večera v robote,ráno ked idem do školy tak ma mamka vždy podporila že mi drži palce a vydržala som,ale teraz to bude zas take..zas treningy,zas škola...skusim si pohladat ešte dajakeho detskeho psychologa tuna v KE