priberanie - slaba motivacia

Príspevok v téme: priberanie - slaba motivacia
karenina

bude to asi rok co som zmenila stravovanie. za ten rok som vdaka zdravsej strave a pravidelnemu sportovaniu schudla asi 10kg, no ide o to, ze v poslednom case akosi stracam motivaciu, viac sa vrham na nezdrave jedla a pod. nasi mi tiez nepomahaju, ked mi stale vycitaju ze som uz moc chuda a ze malo jem (nie je pravda ani jedno ani druhe) poradte, ako sa opat motivovat?

brunuska

nuz rozputala sa vasniva diskusia :-)
je mnoho info ako schudnut a kazdy nech si z toho vyberie pre seba co uzna za vhodne.inak len taka otazocka- mas nejaky osobny problem?

123456

ano kazdy je individualita, kadzy funguje inac... preto by si nemala autorke radit, ze citujem "ale tak zaklad sa snazte baby nejest aspon od tej 15 hod.", ked ona sama pise, ze by jedla skoro vkuse cely den... uz som ticho...

karenina

aj mi tu lezi na polici (ten meter). a drasticke diety - to mi jasne, ze tadial cesta nevedie. k tym cvikom, potrebovala by som nejake cviky na boky, lebo mam pocit, ze som schudla iba z brucha. myslis, ze je je ucinne cvicenie zamerane na urcite partie? ... zatial jedinu motivujucu vec mam permanentku na hodiny tae-bo, ta je aspon zavazujuca :)

brunuska

ale ved v pohode ja ti tvoj nazor neberiem.najlepsie je pocuvat svoje telo-proste ked nie som hladna-nebudem na silu jest.naucte sa pocuvat svoje telo-samo vam povie co chce-aj na co ma chut-t.j.co potrebuje.
kazdy je individualita-vyhovuje mu cosi ine-niekomu vyhovuje zdrava strava,oddelena-schudne s nou,ja schudnem tak ze sa v pohode najem ranajky aj obed a potom nic.ale dolezity je pitny rezim.takze spoznat svoje telo,byt psychicky v pohode a vytvorit si v hlavicke taky programcek- pozitivne myslenie-mozem zjest na co mam chut a nepriberiem-naopak do rana schudnem.a to nie su keci ale veci,ktore funguju.ale to co si napisala o cviceni a svaloch s tym suhlasim.

123456

brnuska nebudem ta uz o nicom presviedcat... je to tvoje telo, je to tvoje zdravie... drzim palce nech z takeho stravovania nenastanu u teba vazne problemy... ja ti len odporucam nastudovat si nieco o chudnuti... napriklad tie linky, co som sem hodila... fakt reklamy co su na tych strankach si nevsimajte, citajte tie clanky...

pre niekoho je motivacoiu aj leto.... vascinou sa tieto diety mnozia ako huby po dazdi v obdobi od vianoc do leta... kazdy chudne do plaviek... mozno by si si mohla kupit nejake pekne saty alebo rifle alebo tricko... mozno o cisielko mensie... mozno to by bolo pre teba motivaciou... a pls... nechudni drasticky.. zdrave chudnutie je tak 2-4kila za mesiac!!! nechudni pre vahu, chudni pre pekny vzhlad postavy... fakt... vykasli sa na vahu a radsej si kup krajcirsky meter....

123456

tym ze cvicis, rastu ti svalky a tie spracuvaju energiu premenou tukov... to som napisala velmi zjednodusene... svaly vazia viac ako tuk... preto pri naberani svalovej hmoty mozes zo zaciatku aj priberat... preto sa odporuca skor merat obvody (pasu stehien bokov...) ako sa vazit... ked mi das mailovu adresku, nieco ti poslem... nejake cviky, aj to co by si mala dodrziavat... a fakt si nieco nastuduj... tu stranku, co som ti sem hodila... + sportujeme.sk (tam mas cviky aj o vyzive), fitserver.sk a podobne...

tym ze budes jest mensie porcie a castejsie, sa ti zrychli metabolizmus... tym ze si vypestujes svalky, sa ti zvysi aj pokojovy metabolizmus... (jednoducho povedane ten, ktory mas, ked sa nejak zvlast nenamahas)... rychlejsi metabolizmus vyuziva viac energie... zakladna rovnica je viac energie vydat ako prijat... inak nic neschudnes... ale nesmies vystavit telo tomu, ze nebude nic prijimat a bude len vydavat... alebo, ze bude prijimat malo a nie vsetky potrebne zlozky... taketo "diety" nedopadnu dobre... zvacsa vedu k jojo efektu a aj k zavaznym zdravotnym problemom...

brunuska

no ja nejedavam od obeda a este som teda neodkvecla.myslim ze je ovela lepsie nejest od 15hod pre telo ako sibnute drasticke diety,ktore ti len rozhadzu organizmus. ale ako hovorim je to o psychike-mozes si kludne o pol noci dat celu cokoladu ak si ok- ale ked si povies ze z tohto urcite priberiem tak priberies-chudnutie sa zacina v hlavicke!
ale nie o tom je tato tema - motivacia!
rozne-niekto chce schudnut koli nejakej udalosti,niekto pre novu lasku, ale najlepsie si myslim je to urobit pre seba,pre dobry pocit zo seba.

karenina

ospravedlnujem sa za tu spravu, ktoru z neznamenho dovodu dalo 2x. a to vazenie som sa snazila obmedzit, nejde to. som na tom akoby zavisla.

123456

ked ty nebudes od 15 do rana nic jest, tak si tvoje telo povie: aha tak ona mi od tretej nic neda ... az rano... tak ja si musim spravit zasobu, aby som nehladovalo... a tu zasobu si veu moze kludne spravit aj z ranajok, aj z desiaty, aj z obeda aj z olovrantu... veceru mu uz nedas... si predstav ze robis nocne a nic nezjes po 15 hodine... sak odkvecnes len co prides do prace..... trosku iny priklad ale.. troska sa nad tym zamysli...