Syndrom vyhorenia a nasledky

Príspevok v téme: Syndrom vyhorenia a nasledky
Safiya

Mam velmi narocnu pracu uz niekolko rokov. Vzdy som chcela robit svoju pracu dobre, tiez byt dobra a spravodliva k ludom okolo. 
Problem je v tom ze som velmi sebakriticka, cokolvek sa mi nepodari alebo niekto na mna povie nieco zle,beriem to velmi osobne a ako svoju chybu. A snazim sa vacsim a lepsim vykonom dokazat ze to tak nieje. Pracujem stale aj pocas spanku...
Tymto sposobom som sa asi dostala pred rokom a pol do stavu vyhorenia. Od vtedy sa vela nezmenilo v praci, sukromne ale vela, pred rokom sa so mnou rozisiel priatel po 8 rokoch pretoze ma uz nelubil, prisla som o kamaratov lebo boli vacsinou jeho, mojich som stratila uz davno lebo priatel ich nemal rad, a tak ako som sa vzdy tesila na volny vikend, uz sa netesim lebo je to pre mna velka samota do ktorej som sa dostala,ale neviem ako z nej von.
Prezivam stavy samoty a depresie, obcas mi to cele pride tak luto ze neviem prestat plakat.
Mam v praci par ludi komu na mne "zalezi"..no nestretavame sa vo volnom case, maju svoje rodinne zalezitosti.
Snazim sa chodit von medzi ludi,ale priatelov si najst neviem. Nejakych par mam ale ked im ja nezavolam oni sa mi velmi zriedka ozvu,uz mam pocit ze ich otravujem i ked sa tak netvaria.
Je mi jasne ze si za niektore veci mozem sama,no na druhej strane ludia okolo mna ktorym som verila ma nechali takto upadnut. Co je hrozna predstava toho ze nikomu na mne v skutocnosti nezalezalo a nezalezi, a takymi ludmi som sa obklopila. Mam pocit ze po 30 tke si ludia hladaju viac strategickych priatelov..
Cela tato skusenost je pre mna prehra ktoru som nezvladla.

ja40

K tomu ti mozem povedat len tolko,ze bud rada,ze sa ti toto stalo,pretoze len takto sa mozes naucit vela v zivote.
Naucis sa v prvom rade mat rada samu seba,to znamena,ze v najprv si ty a az potom su ostatni. Ak budes sama so sebou spokojna,tak aj ostatni ta tak budu vnimat. Je teraz naozaj dolezite,aby si bola sama so svojim smutkom,pretoze mozno prave teraz je ten spravny cas,aby si bola smutna,teraz je ten spravny cas,aby si plakala a teraz je ten spravny cas,aby si depkovala. Len takto sa potom pohnes dalej. Nikam sa neponahlaj,take your time ako sa hovori a az potom mozes zacat novy zivot. Teraz sa mozes prirovnat k vybitej baterke na tvojom mobile trebars a predstav si,ze si stale na nabjacke,tak sa pomaly nabijaj a nicim inym sa nezatazuj. Ty sama pocitis,ked bude baterka plna a potom vykrocis tou spravnou nohou vpred a tvoje zivotne sance a novi priatelia budu stat priamo pred tebou. A ani sa nenazdas a aj nova laska pride. :-)
Pisem to takto,lebo som to zazila.