Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ZUBY !!!! :/

Príspevok v téme: ZUBY !!!! :/
wends.CAO

Ahojte
Od roku 2008 som nebola u zubara ale teraz ma zacali boliet zuby. Som na seba strasne nastvana za to, ze som vtedy mala stres a nesla som tam, pretoze dnes je to omnoho horsie. Citim si asi tri kazy a neskutocne to boli, az niekde v nerve. Navstivila som zubnu lekarku, ktora ma ale zatial nevzala, musim prist nabuduce a doniest svoju zubnu kartu (kt. som zabudla doma).
Chcem sa ale popytat, mam vseobecnu zdrav. poistovnu... a ako som spomenula, od 08 som u zubara nebola, takze si asi budem musiet najprv urobit prev. prehliadku ... a potom si asi vsetky zakroky budem musiet uhradit sama ?? :///
Prosim vas nemate aspon priblizne nejaky obraz o tom, kolko ma vyjde plombovanie a pod.. ? Bojim sa, ak to bude drahe, budem musiet pockat rok po preventivnej, alebo ako to funguje, aby mi kazy scasti preplatila poistovna... rozumiete sa do toho, ako to funguje ? Lebo ja som z toho trochu mimo...az dnes som sa zacala o to zaujimat, ako to je so zubnymi lebo az doteraz nula bodov.. :/ dakujem za odpoved

Eva531

Ja som citala, ze raz za dva roky mas pravo na röntgenove vysetrenie v ramci prehliadky, dokonca som sa stretla aj s takou informaciou - nemam ju overenu - ze ak navstevujes zubara, ktory spolupracuje s tvojou zdravotnou poistovnou, tak by ti ten röntgen v ramci prehliadky mala poistovna preplatit. Z toho som usudila len tolko, ze zubar, ktory ti prehliadku urobi, dostane od poistovne za prehliadku vykonanu u teba rovnaku sumu penazi, bez ohladu na to, ci ti ten röntgen v ramci prehliadky urobi, alebo nie. Ak sa mylim, tak nech ma niekto - najlepsie nejaky zubar - opravi. No situacia na Slovensku je taka, ze röntgen v ramci prehliadky robia väcsinou iba drahsi zubari - sukromnici a samozrejme, ze nie kazdy clovek ma tolko penazi, aby si mohol uplne vsetky problemy riesit u tych najdrahsich sukromnikov. V Bratislave v Schill Dental zubari bez probelmov urobia röntgen - ortopantomogram a bitewing vytlaceny na foliu za 35 € kazdemu, kto ich o to poziada, hoci aj nahodnemu okoloiducemu, cize robia to aj ludom, ktori nie su ich stalymi klientami a ostatne problemy ako zalezitosti tykajuce sa vrtania, plombovania a podobne, si riesia u inych, lacnejsich zubarov. Cize ak ti na tom, aby si mala v ramci prehliadky urobeny röntgen, velmi zalezi a nestretnes sa v tomto smere s pochopenim u tvojej osetrujucej zubarky, pricom po kazdej inej stranke si s nou spokojna, tak si ten röntgen kludne mozes dat urobit v Schill Dental, ak ti neprekaza, ze je to v Bratislave, netreba si prenasat kartoteku, staci sa telefonicky alebo cez internet objednat a vysvetlit, ze sa nechces stat ich klientkou, ze chces iba röntgen. Ked to budes mat vybavene, tak röntgenove snimky potom ukazes tvojej zubarke, nech sa pozrie, ci tam nahodou nemas nejake kazy.

jajka001_

Eva531 - ako zistim, ze kedy mam narok na rontgen a ako presvedcit zubarku, aby ho dala spravit? je to jej povinnost alebo jednoducho je to tak ze koho si vyberies, taku starostlivost mas, a ak sa ti nepaci, mozes ist hladat ineho?
velmi ma hneva ze pracovne postupy zubarov su take neprehladne, to sa lahko potom okradaju ludia, ked nevedia na co maju pravo. kazdy zubar tie zuby riesi inac. nastastie som nikdy nemala velke problemy so zubami a zubarku mam celkom slusnu.ale tiez som parkrat nebolo spokojna.

Eva531

Ja som zase povodne chcela ist do Piestan, do Dental Studio 2001, lebo tam sa robi aj celustna ortopedia - jedina vec, ktora sa v Schill Dental v Bratislave nerobi, nakolko som uvazovala pre buducnost aj o strojceku na zuby. Ale dopadlo to tak, ze v Piestanoch mi ponukli termin az o tri mesiace, tak som sa velmi pekne podakovala a odmietla som to. Do Schill Dental clovek dostane termin bez problemov v priebehu troch dni, takze ziadne vyckavanie na termin cele mesiace, ako to byva zvykom u väcsiny slovenskych zubarov. Teraz uz mam takmer vsetky zuby opravene a objednana som uz aj na konzultaciu k celustnej ortopedicke - najdrahsej bratislavskej sukromnicke, mladej a vzdelavania chtivej osobe, ktora absolvovala studijne pobyty v Nemecku, skolenia a seminare v zahranici, idem v polovici aprila, tak snad vsetko dobre dopadne... Ak by som nebola spokojna s planom liecby, ktory mi navrhne ona, tak potom uz k ziadnemu Slovakovi za takymto ucelom nepojdem a radsej si dam ten strojcek urobit v Rakusku.

lost

Jee, tam som chcel ist :) ale vybral som si inu ambulanciu.

(ale to je dobre, aspon je dobra konkurencia v tychto ambulanciach :) )

lost

Eva531 v akom meste ?
resp, nejak metaforicky opisat to miesto kam chodis k tym zubarom by sa dalo? :)

inac, dvestovky za osmicku, no pekne :)

Eva531

Takze myslim si, ze az rok cakat netreba, ale pravda je, ze nakolko teraz je koniec marca, tak nejakych 9 - 10 mesiacov si budes musiet pockat, ked budes chciet, aby ti nieco preplatila poistovna. Totiz berie sa do uvahy to, aky kalendarny rok mame teraz a aky kalendarny rok sme mali v case, ked ti bola robena prehliadka. Cize ak kedykolvek v roku 2011 navstivis zubara za ucelom prehliadky, tak az v roku 2012, pokial viem, ti do osetrenia prispeje poistovna. Mas smolu, ze si si tu prehliadku nevybavila aspon koncom roka 2010, preto teraz nemas narok, aby ti v roku 2011 poistovna do osetrenia zubov prispela. No ked mas velke problemy, tak nema zmysel vyckavat 10 mesiacov iba preto, aby ti do osetrenia prispela poistovna. Najlepsie bude vyriesit si problemy s kazmi co najskor s tym, ze si to zaplatis sama, poucis sa z tejto skusenosti a pre buducnost uz aspon budes vediet, ako to chodi. Velmi dolezite je, aby si si nasla takeho zubara, ktory ti v ramci prehliadky urobi röntgenove vysetrenie - ortopantomogram a bitewing. Ortopantomogram sluzi na to, aby sa posudil stav kosti a biewing dokaze potvrdit alebo vylucit existenciu skrytych kazov v medzizubnych priestoroch, ktore sice nemusia byt volnym okom viditelne, ale sposobuju bolest v medzizubnych priestoroch pri konzumacii horucich a studenych jedal. Pri prehliadke, ktora sa vykona bez röntgenoveho vysetrenia, sa taketo kazy neodhalia, cize prehliadka vykonana bez röntgenoveho vysetrenia nesplni svoj ucel z pohladu zdravia pacienta, splni svoj ucel iba z pohladu financneho zisku pre zubara, ktory za vykonanu prehliadku dostane peniaze od zdravotnej poistovne a to, ci ma pacient zuby v poriadku, to je to posledne, co by takehoto zubara zaujimalo. Pokial ide o ceny za zakroky, do ktorych poistovna nic nepreplaca, tak na zaklade mojich vlastnych skusenosti, kedze si svoje problemy riesim na najdrahsej sukromnej zubnej klinike v celej SR a na zubarov spolupracujucich s poistovnami som uz davno zanevrela (zle skusenosti), napisem, ze za jednu bielu plombu - skloionomernu cementovu vypln, som nikdy neplatila viac ako 70 €. Za injekciu som platila 16 €. Za opravu hlbokeho kazu zasahujuceho az do nervu s nutnostou endodoncie (bez korunky) pri zube, ktory mal 4 korenove kanaliky, som nikdy neplatila viac ako 500 €, ale s tym, ze tato cena uz zahrnala vsetko, co sa pocas opravy s tym zubom robilo, cize injekciu, odstranenie nervu, vycistenie a vydezinfikovanie korenovych kanalikov, korenovu vypln, kontrolny röntgenovy snimok, ktory ukaze, ci su korenove kanaliky spravne vyplnene (to väcsina zubarov na Slovensku nerobi), cap, plombu... Pri velmi hlbokych kazoch, pri ktorych je nevyhnutne vykonat endodonciu, sa cena za opravu zuba odvija od poctu korenovych kanalikov. Zub moze mat jeden az styri korenove kanaliky. Za chirurgicku extrakciu zuba mudrosti som zaplatila 200 €. Drahsie by to nemalo byt nikde a pokial ide o mna, tak na cenach mi nezalezi, pre mna je dolezite, ze som s pracovnymi vykonmi mojej zubarky spokojna, lebo najst dobreho zubara na Slovensku, to je ako najst ihlu v kope sena. Vela stastia, budes ho potrebovat!!!

lost

No rok isto necakaj, potom nebudes platit len za plombu, ale mozno aj za celu zub, co je tak 5x drahsi spas...

v prvom rade by som na tvojom mieste ihned v pondelok (alebo jednoducho co najskor) navstivil zubara. prehliadka by nemala byt az taka draha a aspon uvidis ako si na tom.

pointa je v tom, ze nemam tusenie co to stoji, ale ja som v roku X tiez nebol u zubara a potom ma zacal jeden boliet, tak som zasiel k zubarke (skolskej) a povedala ze mam smolu, nemam tu povinnu prehliadku tak to budem platit sam. mali mse vtedy este koruny, cize to bol rok asi tak 2006 alebo 2007 skor.. a za 1 plombu som platit od 400 do 800, mozno max 1100 sk (zalezalo od komplikovanosti). odvetdy to mohlo ist trosku hore..

avsak jedna mrtva sestka a to islo do penazi Extremne.
naskor tak cca 1000sk u nej, ona ze zachranila mi to, ale o 1-2 roky neskor sa problem opakoval, kedze som mal z nej uz dost, tak som isiel k sukromnikovy a ten sa snazil zachranit, ale nestalo to za to, vytiahnutie atd mozno stalo.. cca 1000sk tiez.. (stale boli koruny)
no a za 1 rok neskor som sa rozhodol ze pojdem do BA k sukromnikovy tiez, nech mam Nrmalnu starostlivost a tam mi povedal ze skoda ze to islo von, da sa tam dat omplantat a ten ma vyjde na 20000sk no pekne :D
Tak rok som pockal kym som na to nasetril a tento rok to tam mozno pojde :)

Tym som len chcel povedat, ze ak sa teraz bojis zainvestovat do plomby, neskor to moze byt aj niekolkonasobne drahsie, ako v mojom pripade.

Povod kazivosti mojich zubov pochadza s najvyssou pravdepodobnostou z antibiotyk ktore mi vypisali kvazilekari v dectve. Dakujem.

vivian333

To, ze si to zanedbala vies aj sama, tak to ti pisat nebudem. Ja mam lekara bez zmluvy s poistovnami, za jednoduchu plombu som vytasila 20 EUR a to som mohla byt rada. Cim to bude zlozitejsie, tym to bude drahsie. Len registracia u sukromnika ma vysla na 18 EUR. To vies ako si cistim zuby! Ale som spokojna a mam ich ako puma americka:)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.