nechcem brat antidepresiva, ale chcem byt OK

Príspevok v téme: nechcem brat antidepresiva, ale chcem byt OK
fearer

ahojte, hanbim sa to tu pisat, ale neviem, ako dalej a rada si vypocujem nejake nazory. vcera som skoncila na psychiatrickej pohotovosti, kde ma vzali rodicia, lebo som sa doma vyhrazala, ze si podrezem zily. noz som si dala na zapastie a trosku aj porezala... doktorka ma chcela hospitalizovat, ale ja som odmietla, ked som tam videla tych psychopatov. vraj nie som chora, ale je toho na mna vela. roky trpim anorexiou a bulimiou, od malicka od 10. rokov mavam take stavy, ze si bucham hlavu o stenu ked sa nieco deje. posledne mesiace som strasne depresivna, vsetko mi je luto, stale placem. alebo druha stranka veci je, ze mavam akesi amoky, znicoho nic sa rozzurim, vsetko okolo seba by som porozbijala, nenavidim cely svet aj seba... neviem co mi je, neviem s tym skoncit. zit takto nechcem. neverim asi, ze sa z toho mozem dostat lebo to trva uz desat rokov. cez tyzden mam ist psychiatricke ale nechcem brat antidepresiva. bojim sa, ze ma budu brat ako cvoka. co ked ich budem chciet vysadit, a nebudem moct, lebo bez nich uz nebudem moct fungovat. co ked budem chciet mat deti v buducnosti? uz som totiz brala asi 2 antidepr v minulosti ale bez efektu. je mi strasne, boli ma hlava, nemam chut zit. do lekarskej spravy mi napisala nieco ako nevyrovnana osobnost, uzkostna depresivna porucha.

doubledog

podla mna potrebujes hlavne poriadnu psychoterapiu

AD su ako barle

len neschopnost psychiatrov ludi naozaj liecit a pasivita pacientov moze viest k tomu, ze sa uzivanie AD povazuje za liecbu.

nikto rozumny nebude pokladat cloveka, co chodi s barlami, za vylieceneho.

fearer

RNG - ako si prisiel na to, ze je to bipolarna porucha? co by som teda mala zacat brat? neviem, kde zozeniem tie veci co spominas. napis mi este raz co si mam kupit

RNG

Telo pre svoju cinnost potrebuje rozne ziviny a tvorit si rozne prirodne materialy.
Depresie nie su z nedostatku umelych pred tym neexistujucich syntetickych chemikalii,
ale prirodnych latok, ktore pre nejaku poruchu v traveni, diewe ci enzymoch telo nevie vyrobit v dostatocnych mnozstvach a pre to mu pomoze dodavat "polotovary" na tu latku alebo dokonca priamo tu potrebnu latku vo forme prislusnych potravinovych doplnkoch

Genesis

ešte raz moje typy na boj proti depresii:

1. vyvážená strava - hlavne snažiť sa jesť jednoducho a neprejedať sa. (vela surovej zeleniny a ovocia)
2. sem tam očistná krátkodobá hladovka
3. príjem veľkeho mnozstva tekutin
4. fyzická aktivita
5. vyhýbanie sa samote (veľa krát je sama o sebe pôvodcom depresie)
6. vysadte všetky suplementy a lieky (ale naozaj vsetky okrem inzulinu a latok ktore by vas ihned zabili kebyze ich prestanete brat) ktore beriete pokial len mozete pretoze nikdy neviete ktory z nich vam moze sposobovat depresiu - jedna sa aj o antikoncepciu
7. otuzovanie
8. snazte sa ovladnut svoje myslienky ... emocie ovladat mozno clovek nedokaze ale myslienky ktore ich dokazu zosilnit alebo oslabit ano ... je len na vas na co myslite ak neviete mysliet na nieco pekne tak nemyslite vobec.

ak vsetko z tohoto zlyha .. chodte k psychiatrovi a nechajte si na sebe robit pokusy pretoze aj tak uz nemate co stratit alebo mozete bojovat za legalizaciu eutanazia a prava kazdeho na vlastnu smrt.

Genesis

osobne mam s psychiatrami dost zlu skusenost ... musim povedat ze dnesna veda vie o depresii velke kulove ... psychiatri pouzivaju svojich pacientov ako pokusne mysi jednoducho metodou pokus omyl skusaju na pacientoch rozne antidepresiva a ich kombinacie a pozoruju ci sa stav zlepsil alebo zhorsil ... bohuzial nepoznam cloveka co by niekedy co zacal brat antidepresiva aj vysadil alebo ze by ich zacal brat a prestal by sa trapit ... ich efekt je bohuzial dost chaby a u 80 percent pacientov nepostacujuci ... dalsia vec su neziaduce ucinky ktore sa ani zdaleka nedrzia tych ktore su uvedene v letakoch ... po case uzivania antidepresiv sa vyskytuju dalsie zdravotne problemy a len malokto si najde tu spojitost prave s antidepresivami (SSRI a novsie)... veda si musi priznat ze o neutransmiteroch a depresii vie este velke kulove ale antidepresiva dobre vynasaju a kedze doposial neni nic lepsie tak preco na nich nezarobit ...

To co je dobre a co by mohlo pomoct je to co som napisal + skupinove terapie (samota depresiu zhoršuje). ... dalej skus si zjednodusit jedalnicek pretoze pokial nemas depresiu genetickeho povodu tak moze byt sposobena aj potravinovou alergiou jednoducho moznosti je strasne vela ... nie vzdy ide len o chybny vzorec rozmyslania bohuzial ... Preto sa v tomto tak tazko radi pretoze dovody depresie su nespocetne.

mirka 23

B stress je fakt super. Je to od puritains, mala som doplnok s podobným zložením a musim potvrdiť, že som bola ovela psychicky silnejšia. Super Bčka najdeš na swanson.cz balance B-50, je dobre brať 2-3 tabletky denne.

sissia

fearer, Dobre rozmýšľaš, antidepresiva su navykové a nepoznám nikoho, kto by ich prestal brať.Depresie mavaju ludia, ktorí sú príliš zameraný na seba, na svoj život a žiju len pre seba.
Začni pomáhať druhým,hoci v maličkostiach-otvor dvere starsiemu atd... rob si svoje povinnosti, ktoré máš a uvidíš, že sa veľa zmení.

Januliiik78

Nedaj sa oklamat nejakymi bylinkami a sarlatanmi. Bylinky mozu byt fajn, skus hocico co ti pomoze a bude prospesne, aj vitaminy. Len jedno je jasne ze na tento problem potrebujem brat AD. Ak v minulosti bol s tym problem, treba znova skusit a ine, potrebujes dobreho psychiatra. Skusila si aj psychologicku ktora ta bude viest?
Niektori tu ludia nechapu a nevidia do toho, preto si myslia ze ked si daju dobry cajiiik, kvapky, a neviem co tak to bude ok, ako pri chripke. Lenze tam je nejaka porucha osobnosti, depresia, ved si skoro skoncila v nemocnici, asi to len tak nebude. Ja som tiez kedysi chodila k liecitelke, len brala prachy a kvoli nej som skoro skoncila na psychiatrii, beriem AD a som spokojna. Niekedy staci ak clovek berie polroka a potom sa vysadia, tak to je.
Zavislost na tom nie je, pretoze nepotrebujes davku zvysovat, a ze nemozes bez toho existovat. Zavislost je iba na Benzodiazepinoch kde ti casom neastaci ta davka ktoru mas a davas si viac.

rena23

Pozrela som si ten Stanleyho produkt, teda neviem, ci konkretne myslel Antistress, ale ten by ucinkami mal sediet. Podozrive mi na nom vsak je, ze nie je uvedene zlozenie a nepoznam vyrobcu. Tiez trpim uzkostnou poruchou a na zaklade vlastnych skusenosti Ti odporucam kvalitny pripravok:
www.prirodna-lekaren.sk
Inak, myslim si, ze by si aspon par mesiacov AD brat mala, vobec sa ich nemusis bat (koluje o nich mnozstvo predsudkov) chodit na terapiu a tvrdo na sebe pracovat. Vyzivove doplnky su len pomocna barlicka.