Chrobáky

Príspevok v téme: Chrobáky
fanta :)

Dobrý deň, síce pochybujem, že tu najdem nejakého odborníka na hmyz a chrobáky, ale rada by som sa spýtala, či neviete čo to môže byť zač-> už pár týždňov nachádzam asi tak 0,5 -0,7 cm dlhé, štíhle červíky sú to akoby húsenice, majú oranžovo-žlté telo a čiernu hlavičku a tri páry nôh, domnievala som sa že to môže byť z pilín alebo krmiva(chovám morča v danej izbe) takže som dôkladne všetko prezrela a nikde som ich nenašla.. a na druhej strane som takéto stvory ešte doma nemala a to už x rokov chováme nejaké hlodavce a našla som ich napr. na stene alebo na okne čo je úplne na opačnej strane od klietky.. znepokojuje ma to :D ved chápete, že to nie je nič príjemné mať také "zvieratká" doma a neviem ako sa ich zbaviť, kedže nemám potuchy odkiaľ pochádzajú... :(

jahodka123

ja som mala červíky z krmiva, tiež po stenách a plafóne a to boli moly. a boli bledé, nie také, ako popisuješ. a zbaviť sa toho, fuu.. to trvalo. tiež mam morčatá a doteraz sa mi nič také nestalo. bolo to nejaké shitné krmivo, zle uskladnené. tomu nezabraniš, ked to tam už je..

fanta :)

a ešte si predstavte, že dnes som si položila rozčítanú knihu na posteľ a šla preč, o pár minút som sa vrátila, chytila svoju knihu a kde sa vzal - tu sa vzal jeden ten "hmyzoš" sa mi premával po strane knihy :( fuj a potom večer si mám pokojne lahnúť do posteli a ísť spať... :/