Problemy s antikoncepciou

Príspevok v téme: Problemy s antikoncepciou
michelle2487

Mam 15rokov trz budem mat 16 a chela som si dat predpisat antikoncepciu. Konecne somsa donutila ist ku gynekologicke a ta mi povedala ze bude nutny podpis rodica mam tam ist este v pondelok pre dake vysledky tak ma napaldo nemozem sa jej na to este spytat? pretoze mi povedala ze mi predpise na 1 mesiac -aj predpisala- ale ze dalsie az po podpise rodica.. ale ja som bola natolko vystresovana ze v tom moemente som nevedela uplne zareagovat a vsetko povedat a pod.. tak ma napadlo co mam robit? mozems a este na to spytat? a dalsia vec ona by si mala cenit a brat ako zodpoveddne ze este pred1.pohlavnym stykom som tam dosla s tymto .. prosim poradte-- ved aj priatelov otec(policajt) povedal ze by bol rad kebyzemam ak by k tomu uz doslo lenze on ma uzasnych rodicov a s mojimi si natolko nerozumiekm takze toto by nepreslo a predsa som dievca.. myslite ze mozem este spytat a skusit dohonut ?? dakujem

Katynka

To je uplne chore! Kam sa ponahlas??? Preco si kazda 15-ka mysli, ze ked uz bude sexovat, tak sa z nej stane zena? Vsak to je nemozne!
Ja som v tvojom veku ani nevedela, co je to HAK:-) Mam 22 a beriem ju uz asi rok a to som ju musela menit aspon 3krat, co mi nesedela...
Ono to nie je az take jednoduche, nasadis a ides... Spaja sa s tym kopec inych veci.
Takze klud, dievca!
PS - ked pises, ze sa s chlapcom tak skoro nerozides, tak potom si na teba urcite este pocka:-)

nikki.7

Súhlasím so všetkými príspevkami, tiež si myslím, že si len nevyzreté dieťa,ktoré by potebovalo v prvom rade dozrieť rozumovo a prehodnotiť plusy a mínusy a tak sa na to dať.

Uvedom si,že ani jedna z nás ti nechce zle,vieme možno každá o čom píšeme. Ja ti možem povedať z vlastnej skúsenosti,že hak som užívala asi tri roky, pred ani neviem koľkými rokmi a mala som kopec nežiadúcich účinkov. Hlavný bol asi nábeh na trombózu,kde som bola hospitalizovaná a odvtedy mám prísny zákaz užívania hak. Skúšala som po asi 5tich rokoch krúžok a tiež som ho musela vysadiť.

Mala som depresívne stavy, bolesti a tie si už myslím tvoja mam všimne.

mataBB

a podla toho ako pises, vidiet ze mas 15, podla mna ani nebudes vediet ako spravne antikoncepciu brat, ako vela bab v tvojom veku, hala bala, a este aj s antikoncepciou otehotnies...no amen toto cele

mataBB

michelle ako vies ze tvoja 25 rocna kamaratka berie antikoncepciu bez nasledkov?ako uzivat 10 rokov od 15...to jej mater musi byt na hlavu,..mozno nebude moct mat nikdy deti a ty tu hovoris ze bez nasledkov? to je snad zly vtip

a bez urazky michelle, ale jedine hlupe su tvoje nazory na cele toto, beres to ako gombicku ale ono to tak nie je

michelle2487

dakujem za nazor ;) este ze ty nam to tou tvojou mudrostou zachranujes inak by to bola katastrofa :) .. nie ved pohode ja to berem ale urazat nemusis lebo prave to je hlupe :)

jankaaaaaaaa

ach aka hlupa mladez nam tu vyrasta,, mozno ked raz budes chciet otehotniet a nebude sa darit, tak si spomen ze ako silou mocou si chcela a "potrebovala" tu hak uz v takom veku

michelle2487

no pretoze aj ona mi povedala ze ak budem chciet tak jednoznacne antikoncepciu nic ine a mi dalal aj letaky a vsetko nech si precitam .. ze pre mnan rozhodne to tak preto vies

jankaaaaaaaa

nerozumiem preco si silou mocou chces dat tu hak predpisat. keby to bolo take bezproblemove a bez rizik tak ti ju lekarka hned predpise a nezaida od teba suhlas rodicov.
hak nieje jedina spolahliva ochrana proti otehotneniu. spominany pharmatex je takisto kvalitna ochrana a navyse posobi aj lubrikacne co isto ocenis hlavne pocas prvych sex. stykov

michelle2489

hej hej to ja viem o tom vytoku a pod .. ale tak trz su uz take teda to mi hovorila ta gynekologicka ze to ma sice viac kladov a pod .. a nic nespominala ze mby mi to ohrozovalo organizmus tak ja nwm .. lebotak ja si uvedomujem ze mate pravdu ako trz to poiem si poviete no jasne ale my sa nerozideme tak rychlo my sme psolu uz 3x a uz pomaly pol roka a tak a no to je jedno ja soms alen chela poradit no a zatial co poznam nikomu ani v mojom veku to nic zle nespravilo poznam 25 rocnu babu co so mnou tancuje v tanecnej skupione ona brala od 15tich a nasledky to nemalo zaodne ale tak to je jedno no