Výživa a priberanie

Príspevok v téme: Výživa a priberanie
adu_sa

Rada by som vedela vas nazor na konzumaciu ovocia a zeleniny.
Ako spravny bylinozravec zjem denne 7-10 jablk a aspon kilo zeleniny(vsetko cerstva.... z vlastnej zahrady), nejem chlieb ani nic obilne, mäso max 2x do tyzdna.
Co myslite priberiem z toho?? Da sa pribrat z ovocia, ked ho jem v takom mnozstve, ale v podstate nic ine? A zo zeleniny sa da pribrat?

matijas

Adu sa
Zelenina je super ale treba sa aj v zelenine vyznať a ovocí tiež keď už si robíš takéto šaláty tak do nich zapajaj avokádo olivy olivový olej do každého šalátu zdravé tuky, bielkoviny ti chýbajú tak isto ich nájdeš v zelenine dokonca zdravšie ako v mäso -strukoviny, ale len vegetarianska strava nieje úplne dobrá bude ti chýbat vitamín B ... Takisto sacharidy v ovocie je zdravé no sacharidy sú rýchle takže predpokladám že si hladná stále. Radšej si daj striedmejsie celozrne veci- slatinsky chlieb jediný na slovensku ktorý je naozaj celozrny. Kombinuj zeleninu, mäso ešte lepšie ryby, oriesky všetkého druhu no natural, ale tak isto si dopraj alespon občas nejaký mliecny výrobok -kefir, ovocie doplnkovo ako desiatu napr. Receptik- na raňajky napr. Ovsene vločky zaliate teplou vodou aby nabopnali to toho oriesky, mak, skoricu biely jogurt neochuteny ale aj bez trocha medu a môžeš na dochutenie či spestrenie ovocie-čučoriedky napr

Sisi135

adu_sa: ty nedáš telu to čo potrebuje a ono si to raz vypýta na tvojom zdraví. Začni sa normálne racionálne stravovať, zaraď aj obilniny (celozrnné) do stravy, orechy, strukoviny, mliečne výrobky apod. lepšie sa vrátiť z kratšej cesty ako neskôr ľutovať

mataBB

adu_sa tvoj prijem je pod bazalny metabolizmus, cize tvoje telo si zasoby robit bude, to je jasne, aj ked jes len zeleninu a ovocie a pod

veronika1211

ale toto nie je o chudnuti/priberani. takymto stravovanim telu odopieras co potrebuje a ked sa najes normalne telo si zasoby urcite robit bude a si na dobrej ceste do nemocnice.

adu_sa

No ci sa mi nespomalil metabolizmus, lebo nic ine nejem a telo si moze zacat robit zasoby. Ci nie? .... Naozaj som laik, takze neviem :(

veronika1211

ale preboha z coho chces budovat svaly.. energiu sice mas, ale co z toho ked telo nema to co potrebuje? tuky a ine sacharidy a hlavne bielkoviny?
urcite to nie je zdrave a ak mas vydaj = prijem je sice pekne, ale urcite je to v tvojom pripade mozno aj zraviu skodlive, ked si zoberies cestu kupovaneho ovocia. ak je slovenske, tak to je ten lepsi pripad.
adu_sa sama sa ospravedlnujes ze p=v takze nemozes pribrat, tak preco sa pytas?:)

terslova

Ano, můžete přibrat i z ovocia a není dobré vypustit ostatnú potravu protože potřebuje tělo určite procento všechn živit i ty čo su v mase, v chlebu, jogurtech, vajíčku, v zelenině atd. Pokud se pokušatě schudnut tak Vám poradím lepšiu cestu :) mailikem. Teršlová
www.okg-fit.cz

adu_sa

Eee... Mäso mavam len sem tam(2x tyzdenne, nie denne). Nic okrem tych jablk a zeleniny nejem(ani pecivo, ani zemiaky).... veeeelmi zriedkavo mam strukoviny. Bojim sa len toho ovocia, ... a v podstate nikto mi na to este nedal odpoved. Priberiem, alebo nie?