Ktorú mužskú značku kozmetiky - Gillet, Nivea, Old Spice ,Oriflame?

Príspevok v téme: Ktorú mužskú značku kozmetiky - Gillet, Nivea, Old Spice ,Oriflame?
Jaro4321

Ahojte

Skúste mi prosím poradiť, na ktorý rad mužskej kozmetiky sa mám orientovať. Viem, že to je pre nás mužov individuálna záležitosť, teda nie každému sedí všetko. Osobne mám vynikajúcu skúsenosť s Gillet Aloe Vera + Vitamín E gelom na holenie + balzamom po holení. Avšak, potreboval by som kompletný rad, teda čistiaci gel + gel na holenie + balzam po holení a krém. Preto, lebo kombinovať zloženia a značky nie je fakt ideále a taktiež kombinácia vôni môže zle dopadnúť. Pri gellete som napríklad nenašiel krém a ani čistiaci kažodenný gel.

Cenovo mi príde najideálnejší Oriflame, keďže mám tie "dealerské" ceny od priateľky. Mňa však zaujíma kvalita, zloženie, znášanlivosť, keďže mám citlivejšiu tvár a dokážem sa rýchlo zavyrážkovať a podráždiť a v tomto mi Oriflame a ich balzamy po holení nevyhovujú napr. Flamboyant, z ktorého mám tvár celú červenú a akoby podráždenú a North for Men gel je až v konečnom dôsledku moc mastný. Nechcem preto vyhadzovať peniaze, kopiť nikdy nepoužívanú kozmetiku, lebo peniaze sa dajú použiť omnoho efektívnejšie inde.

Preto ma zaujímajú praktické skúsenosti s nejakou radou z týchto kozmetík. Teda, moje požiadavky sú:

Každodenný čistiaci gel na tvár, gel na holenie, balzam po holení - ideálne rýchlo strebajúci sa (konzistencia podobná Gilletu After shave - Aloe), krém na zmiešanú pokožku - matný, rýchlo sa musí vstrebať. Ak by bola ešte podobná vôňa sprchovacieho šampónu a telového mlieka príp. ešte balzam na ruky a dezodorantu.

Áno, som náročným, ale dobre udržiavaný zovňajšok je prvý krok v úspechu v spoločnosti a hlavne k potešeniu priateľky.

Kto by vedel niečo poradiť, tak píšte. Ďakujem

Jaro

AdamKrt

Dezodorant - Avon Blue, alebo Gibellini.

Pripadne miesto dezodorantu toaletne vody, parfemy...

Na nejaku jednu znacku by som sa nespoliehal. Vyrobca to urcite neladi. Casto sa rozne druhy vyrabaju v roznych fabrikach a tak isto zlozenie surovin sa meni s casom. Okrem toho, znacka vyrobku neni vzdy zarukou kvality. Casopis DTEST robieva rozne testy, ako aj kozmetiky a casto lepsie dopadla uplne lacna kozmetika nez niektore znacky. Niekto tu reklamu musi zaplatit...

AdamKrt

Každodenný čistiaci gel na tvár - cista voda jeden den, druhy den sprchovy gel od Cienu z Lidla.

gel na holenie - Gillet, alebo pena na holenie Gibellini z Lidla.

balzam po holení - ADAM od ASTRID Cosmetics,a.s. Niekde pisu vyrobcu Henkel - Schwarzkopf. Este bol dobry aj zeleny Gibellini balzam po holeni, ale uz som ho dlho nevidel. Okrem toho nemusi byt ani balzam po holeni. Perfektna dezinfekcia je napr. kupim si Lesanu. Obsahuje 70 percentny alkohol. Do toho 10 kvapiek olejceka z australskeho cajovnika. Kto by to chcel ako balzam, pridat trochu hroznoveho oleja.

Krem na pokozku pouzivam - telove mlieko pre citlivu pokozku s Panthenolom - Cien z Lidla. Biela 500mll plastova flasa. Rychlo sa vstrebava a nezanechava pocit mastnoty. Ak chcem este jemnejsie, tak telovy krem Cien 250mll SOFT, mozno pouzit na tvar. Je v takom tegliku. Povedal by som, ze ihned sa vsakuje. Obsa su dobre aj na ruky. Ked chcem nieco prirodne, dam si cisty hroznovy olej. Pouzival som aj denny krem proti vraskam Cien s koenzymom Q10, ale zistil som, ze vrasky su mi fuk a viac mi sadla ina rada kremov.

Sampon - cerverny Cien Repair and Care. Bol na spicke v teste samponov.

Sprchovy gen oblubeny - Cien sprchace. Trebars modry perletovy s alantoinom na citlivu pokozku. Alebo aj ine druhy i velke balenia tam maju dobre.

Antiperspirant - hlavne gulicka Nivea Silver.