Psychika?... už neverím

Príspevok v téme: Psychika?... už neverím
susan1108

som mladá 21 ročná baba... Od júna minulého roku trpím niečím, čo sa nedá popísať podľa lekárov ako normálne, a ja som im ako mladá skoro aj uverila... Takže vám napíšem ako a čo sa vlastne deje najlepšoe ako sa len dá. V máji minulého roku som pracovala ako čašníčka, ked som zrazu pocítila obrovský nával do hlavy akoby mi celý mozog zaliala krv... jasné, že prve co bolo tak som mnou leteli na pohotovost, kde mi pichli apaurin, ktorý fakt zabral... potom sa to o dva dni zopakovalo zase, a zase... Až po štvrtom apaurine naval presiel, ale zacalo mi mravciet celé telo... strašne som sa bála a plakala... všetky moje príznaky sa zacali zhorsovat a dnes už je to katastrofa... cítim sa akoby moje telo bolo celé zamorené, infekciou... alebo nejakým vírusom... O d tej doby som ppochodila všetkých možných lekárov... gynekologa, kde som mala opakovane mykozu a candidu, preliečená, inak už pol roka bez menstruacie a zahadne hormony ok, aj test na chlamýdiu... Potom endokrinologiu, trikrat vsetko ok... gastro, kde mi bol zistený HP, preliečený, od tej doby tiež zápaly močových ciest, dve cysty na vaječnikoch, a stitnej zlaze, ktore tiez zmizli, na neurologii emg, kde bola pozitvna Neurogenná tetania, ale krvný obraz celýýýý super... zahadne, ziadny deficit mineralov... MRI a CT hlavy ok, MRI krčnej chrbtice ok, VEP ok, EEG ok... tiež som mala zapal slepeho čreva od vtedy a chripku, anginu... co ma až tak netrápi...jasné, poslali ma k psychiatrovi, kde mi vymenili 6 druhov liekov a nastalo zhorsenie... mavam obrovske navaly tepla, absoltune netolerujem teplo, hrozné tlaky v hlave, dva týždne som mala také tlaky že som nemohla hlavu nijako položiť, trpnutie nohy lavej, ktoré sa zmenilo na vnútrny tras, brnenie a mravcenie v pokoji,,., aj v ruke na hrudníku a v hlave, vsetko mi brní, nie v zachvatoch, každý den... no lekári nic nenasli, býva mi hrozne na odpadnutie, klesol mi krvný tlak... a ja som sa stále poctivo napchvala liekmi, na kardio mi nic nezistili, len tachukardiu mavam pulz najmenej 85 v pokoji.... dnes som absolvovala infekcne vysetrenie... protilatky na chlamýdie boli negatívne... citim sa stale jak pred mrtvicou alebo infarktom, buší mi v krku na ľavej strane a mam obrovske palenie a tlaky na temene, tu kožu mi až napína...prosím o radu a pomoc, jedine co som si nedala spraviť bola lumbálna punkcia... aj test na boreliozu som mala negatívny, teda test z krvi... schudla som 10 kíl... prosím som mlada, bojujem ako sa dá, ale stale sa citim jak pred smrtou, lieky od psychiatra som vysadila, naraz pred 5 dnami, navyse ostala som zavisla na benzakoch, lekari si ma prehadzuju a nic, proste vsetci vravia psychika, ale psychika nervá 24 hodín, dakujem....

susan1108

to nebol taký bežný stres no... ja som ich vysadila naraz pred piatimi dnami a ani lepsie ani horsie sa necitim... furt rovnako, vlastne ak sa horsie este da, o com pochybujem... neviem možu mať ten povod, ty si sa už s niečím podobným stretla????

bella12

mnohé bolesti môžu mať psychosomatický pôvod a ani o tom nevieme ... ak sú nevyriešené nejaké veci v našej duši, napr. dlhodobý hnev na niekoho a neodpustenie. V Tvojom prípade ťažko povedať - pokiaľ si prežívala len bežný stres a teraz nie si v tom stresujúcom prostredí, nemala by si sa cítiť zle. Nedá sa to všetko pripísať tej tetánii, keďže ju máš pozitívnu?
Inak, lieky od psychiatra sa nikdy nemajú vysadiť naraz, ale postupne, ich vysadenie môže mať veľký vplyv na to, ako sa momentálne cítiš.

susan1108

co ja viem, tak ja si myslim , že každý clovek ma nejaký stres, v dnesnej dobe to inak nejde, no ťažia, trošku este hej, ale toto, že sa psychicky necitim zle, ale fyzicky...

susan1108

ahoj Bella, no nie celkom ružovo, ano mala som veci, ktoré ma ťažili, a dosť... preto som nepochybovala, že to je psychika ale po tolkom napchavani liekov, je to divné, no... alebo žeby sa na mna aj niečo ine este nalepilo???... je mi divno naprikad to, že to brnenie a mravcenie mavam najme ked som v pokoji, viies ked ležím, relaxujem a tak...to ma až tak neobťažuje pokial nemavam tie bolesti hlavy, skor tlaky, a chodim jak živá mrtvola...

bella12

A ako bola na tom Tvoja psychika pred prvým návalom pred rokom? Mala si nejaké stresy, prežité traumy za sebou, nevyriešené veci, ktoré Ťa mohli ťažiť?

Leja234

susan, sama viem co je to zazivat neschopnost lekarov na vlastnej kozi. No urcite nie az v takej miere ako to mas ty. Ja som mala miernejsie priznaky. Ak chces, napis mi mail na ladylaseria(zavin) gmail(bodka)com dam ti kontakt na cloveka ktory mne pomohol. Mozes vyuzit ak budes uz komplet zufala ked ti nebudu vediet lekari pomoct.

susan1108

ahoj, dakujem, že ste reagovali...ano, mam pocit, že ma vedu pod panikou... a na tu tetaniu, ten test na EMG bol pozitivný, takže ona tam je, ale minerály v krvi sú ok, ide o neurogenú tetaniu...oni vravia, že je to dokopy... a otázka na tpch... psychika trvá aj 11 mesiacov každý den???... a dá sa pri tom cítiť v pokoji taký vnútorný tras v nohách a doslova brnenie akoby som mala vibrator v tele???... tlaky v hlavy, a hrozné návaly...viltaminwater robili mi RTG chrbtice, nemám tam par stavcov ok, ale inak vraj nic hrozné, a aby mi chrbtica v takom veku spôsobovala už toľko problemov, tak je to celkom dosť...

jajka001_

lekari ked si nevedia rady, tak to zhodia na psychiku
dost testov , teda, ja som za cely zivot tolko neabsolvovala, a tolko liekov, ako pokusny kralik
ak je to naozaj psychika, tak co konktretne? panicka porucha? alebo ta len tak dzgaju liekmi bez udania diagnozy,to asi nie?
a nie je to tetánia?
lesk.cas.sk