dieta a kolektiv

Príspevok v téme: dieta a kolektiv
hviezda01

Dobry den,mam 11 rocnu dceru,ktora mi vcera s placom povedala,ze sa s nou v triede nikto nerozprava.Hlavne dievcata.Ked som sa jej spytala,ze preco,tak len kyvla plecom,ze ona nevie.Ono je to u nich tak,raz sa bavi s jednou,potom sa uz z tou nebavi,a bavi sa zase s inou,ale netusila som,ze je to az take.Som z toho strasne zufala,az depresivna.Prosim,ako mam dalej postupovat?.Zajst za ucitelkou to podla mna nevyriesi.Keby to rozoberala pred triedou,to asi dcere nepomoze,skor si myslim,ze jej to este viac ublizi.Co mam robit?..:-((

hviezda01

zuzkas-ved ja sa ani nechcem miesat,viem,ze by to nerobilo dobrotu,a ani neviem,ako by som sa mohla zamiesat,prosto to nie,len ma to boli,ked ju vidim,ze je z toho smutna,ale ako ty hovoris,aj ona je jeden den s tou danou"nepriatelka",a buduci tyzden su najlepsie kamaratky,ktore sa od seba neviedia odlepit,snad sa to utrase,a bude sa zase tesit do skoly na spoluziacky..len,ked mi povie,ze cez velku prestavku,kedy sa musia prechadzat po dvore ako vazni,je sama,tak ma az pri srdci pichne...ale zas,ked mi povei,ze ina bola sama preto,elbo chcela byt sama,tak som trosicku kludnejsia..ved uvidime...dakujem za prispevok

zuzkas

hviezda01
ahoj.mám dcéru v tvojom veku,teda moja má 10preč.tiež mi niekedy príde domov nešťastná s tým,že už sa s ňou nebaví tá kamoška,hentá ju ohovára...,ďalší deň príde a už mi povie,že je najlepšia kamarátka s tou čo sa včera pohádala...ja to beriem už tak/jedným uchom dnu a druhým von,lebo inak by som iné neriešila,ale tiež ma to zo začiatku bolelo/..takéto problémy sme prežívali aj my a teda ja osobne som rodičom takéto veci na nos ani nevešala,pokial mi teda niekto vyslovene neubližoval.vždy keď príde domov taká nešťastná a už sa mi sťažuje na tú ktorú kamarátku,tak jej len poviem,že nech si z toho nič nerobí,že spolužiačok má veľa a vysvetlujem jej,že teraz idú všetky dievčatá do puberty a nevedia čo od dobroty,tak ako aj ona/tiež neni svätá/.deti v tomto veku sú veľmi citlivé a žiarlivé-vedia sa pohádať za maličkosť,sú prelietavé čo sa týka priatelstiev a veľa robí aj akú majú učiteľku.či si všíma ako sa deti k sebe chovajú,či niekomu moc nenadrža a tak.momentálne moja dcéra čo mala najväčšiu nepriateľku v triede ešte minulý rok,tak teraz sú najlepšie kamarátky.podľa mňa práve tie deti,kt.si ubližujú/nie fyzicky/,alebo sa ohovárajú,tak to robia práve preto,že nevedia ako s nimi nadviazať kamarátsvo,ale oni si to časom vyriešia a fakt to treba nechať na nich,lebo v 10-11...už by mali deti zvládať riešiť takéto situácie samé.moja si nosí do školy nálepky,alebo nejaké magnetky,náramky,alebo keď má nejaké nové pekné oblečenie,tak hneď sa všetky spolužiačky naňu lepia a ďalší deň má niečo nové iná,tak už tá je "in" v triede-dospievajú a mi im môžme trošku pomôcť,ale nie sa im do toho vyslovene miešať.

elsa5.5

to som myslela v dobrom:),ja som Ti len napísala čo ja vidím u môjho synovca,inak tak isto s niekym sa poháda potom zasa udobrí to sú deti:)tiež som mu povedala že ked sa s niekym poháda tak to neznamená že sa s ním už nemá vôbec rozprávať,ono sa to porieši za chvíľu bude mať zasa kamarátku...

hviezda01

ja40...tak kvitko syna mam doma aj ja..:-)...ten je presny opak dcerky,tam mam mindraky z toho,ci zas nieco nevyviedol..:-)...asi tak

ja40

Mne,ked sa nieco nezdalo ohladne mojho syna co sa tyka skoly,tak som isla pekne za jeho ucitelkou a spytala som sa jej ci si nieco na nom nezvycajne nevsimla. Lebo predsa len ucitelky pozoruju a poznaju inac nase deti ako my rodicia,takze mne bola dost napomocna,povedala mi veci,kde som bola potom pekne prekvapena,ze ake "kvitko" je ten moj syn :-)

hviezda01

elsa5.5...dcera chodi oblecena vkusne,a myslim,ze aj moderne,uci sa dobre,mozno to bude aj v jej povahe,jeden tyzden je super kamaratka s jednou,druhy tyzden s druhou...aj som to tak brala,ze su to baby v takom veku,a maju medzi sebou zabomysie vojny,lenze vcera ma to dost zarazilo a ranilo.ved uvidim,snad sa to doriesi

scotty

myslim, že gadget2 to pekne napísala... žiaľ rodina veľmi takýto problem nepomôže vyriešiť, teda nie priamo. Keby to riešite cez učitela alebo rodičov, len z nej spravíte verejného nepriatela čislo 1.

Skúste jej byť oporou hlavne doma, spoločné akcie, výlety, riešte s nou vaše osobné problémy, pýtajte sa na jej názor, postupne začne robiť ona to iste s vami... postupne, po krôčkoch sa jej pokúste byť priateľkou, nezakazujte, nebudte direktívni, vysvetlujte, rozprávajte... Teraz jej budete kamarátkou, čo jej pomôže aj v škole, dievča v jej veku potrebuje niekoho s kym sa porozpráva, časom sa škola vylepší, zmeni kolektív, možno sa stane niečo vďaka čomu ju budú akceptovať. Podstatné je, aby nevznikli komplexy a psychické problémy, ktoré by mali dopad na budúcnosť.

elsa5.5

synovec má tiež 11 v triede ako ho tak počúvam kamarátov má takých čo chodia na podobné krúžky,dobre sa učia,je vtipný,no veru známky robia veľa,pekné tričko,pekný účes,musí niečim zaujať...:)

hviezda01

hm..ja viem,ze si to musi ona sama vyriesit,len som chcela pocuj aj iny nazor..nakolko ma to dost trpai,ked ju vidim smutnu...ale to trapi kazdeho rodica,ked vidi,smutne svoje dieta