Nový muž v mojom živote

Príspevok v téme: Nový muž v mojom živote
jidojfw

Dobrý deň ! Chcela by som počuť nejakú radu na môj problém. Za každý ohlas budem vďačná. So svojím priateľom chodím už niečo vyše 3 rokov. Ako v každom vzťahu, aj v tom našom sa vyskytli rôzne problémy. Taký väščí pre ma nastal, keď som zisila, že môj priateľ komunikuje s dievčatami na facebooku ( s 15 ročnými deťmi ! ) a píše im jednoducho hlúpe narážky, dvojzmyselné vety a podobne. Veľmi mi to vtedy ublížilo a on to vedel, no aj napriek tomu, si s nimi písal ďalej.Tie dievčatá poznal aj osobne, sú z rovnakého mesta ako my. Odstupom času aj mne napísal jeden sympatický mladík, ktorého poznám. Tak sme si písali a je veľmi fajn. Stretli sme sa náhodou v jednom bare ( bol tam aj môj priateľ ) a vypili sme si. Môjmu priateľovi to nevadilo. Neostalo však len pri pití, ale boli tam aj nejaké dotyky a bozky. Priateľ o tom samozrejme nevie, ale mala som hrozné výčitky svedomia a vôbec to pre mňa nebol pekný pocit. Povedala som si dosť, zostanem s priateľom a s tým chalanom si už nebudem viac písať ani nič. To sa samozrejme ľahko hovorí, ale ťahšie realizuje. S chalanom si stále píšeme a ja postupne prichádzam na to, že sa neho teším, teším sa keď mi napíše, teším sa kedy ho uvdím, jednoducho vyhľadávam jeho spoločnosť. On je slobodný, ale nechce, aby som mala s priateľom kvôli nemu problémy. Viem že by na tajný vzťah nikdy nepristúpil a ani ja nie. Môj priateľ samozrejme vidí čo sa deje, ja som mu sama povedala že si píšeme aj rozumieme, zatajila som mu však tie bozky. S tými babami si už nepíše, včera mu jedna napísala a sám ju odbil až som sa čudovala. Som z toho celého zmätená. Neviem či sa jedná len o nejakú moju flirtovú pobláznenosť, alebo čo, nikdy by som nepovedala že sa raz ocitnem v takejto situácií. Za akýkoľvek názor budem vďačná : )

scotty

To:Micka000
o chlapoch hovoríš ako keby sme boli úplne iný živočíšny druh, naprosto odlišní od žien vo všetkých smeroch :) len žena dokáže ublížiť tak ako chlap a to isté platí naopak... to, že ty nemáš skúsenosť s tým, že ti ublíži vo vzťahu žena, neznamená, že to ženy nerobia, len to, že sa ti to ešte nestalo /a asi ani nestane/

Micka000

Je zaujímavé ako sem chlapi píšu že si sa zle zachovala, že si pohorela a podobne. Tí čo sú tu banda hajzlíkov sú muži. Ty si mala aspoň výčitky svedomia, zatiaľ čo muž by bol tešený, že to jeho polovička nevie. Tvoj priateľ baby vedome vyhľadával, vedel že ti to ubližuje, ako si napísala, aj napriek tomu neprestal. Bolo len otázkou času, keby toho budeš mať už plné zuby a začneš aj ty sama vyhľadávať niečo iné. Túto podstatnú vec si chlapi neuvedomujú, nikdy.

jidojfw

Ďakujem za rady. Svojho priateľa som veľmi ľúbila aj po rokoch a aj som po ňom túžila, z mojej strany bolo všetko v najlepšom poriadku. To on si ma nevšímal, zanedbával ma a radšej si vypisoval s mladými babami. Podľa mňa si bol mnou príliš istý, že s ním zostanem a budem sa mu prosiť aj keby čo bolo. A teraz keď sa objavil niekto iný, krajší ako on, cíti sa neistý. To len aby ste boli trochu viac oboznámený so situáciou. Ja nechem nikoho zraniť, ale mám strach, že keď prestanem s tým chalanom komunikovať, priateľ bude rovnaký ako predtým. A to ja nechcem.

.....

Podľa mňa si iba pobláznená. Rutina vo vzťahu, sklamanie z priateľa. Každý vzťah ma rovnaký priebeh, takže radšej zotrvaj v tom, ktorý ti prináša istotu.

scotty

Nechcem ťa odsúdiť... ale u mňa si pohorela. Priatelovi si vyčítala reči, ty si sa bozkávala. Formálne si nechceš začínať vzťah s iným, no neformálne si si ho už začala, zatiaľ je to len bez sexu...
Neviem detaily, neviem okolnosti, neviem ani predpovedať budúcnosť, to si musíš v hlave zrovnať hlavne ty sama.
Poradím ti prečítať si jednu z Ezopových bájok o psovi, ktorý niesol cez lávku v hube velký kus masa, no ked videl vo vode psa, ktorý niesol ,,vačší kus" svoj pustil do vody a skočil po tom psovi... nakoniec stratil to čo mal, len preto, lebo si v tej chvíli myslel nejakú hluposť. Verím, že to nebude tvoj prípad.

Jedno ti však poradím, ak chceš byť s tym druhým, rozíď sa so svojim terajším priateľom. Ak ho budeš podvádzať, je to výsmech všetkému peknému čo medzi vami za posledné 3roky bolo...

AdamKrt

Tazko povedat, ci Tvoj priatel je suknickar a skusa to i na pubertalnu mladez, alebo je len neskodny erotoman zatazeny na vypisovanie si s mladymi cucoriekami, aby si zdvihal ego.

Lenze Ty uz zachadzas este dalej ako on /aspo podla toho, co vies a robis/. Vidis, ze on si uz uvedomil, co robil, tak si skus ujasnit, co sebe i jemu vlastne robis. Z kazdeho vztahu sa vytraca vzrusenie a i keby si ho na flaku opustila a skusala sa dat spolu dohromady s tym druhym, po par rokoch Ta tiez uz bude menej vzrusovat. To je uplna samozrejmost. Len nevies, ci by sa nespraval este horsie nez Tvoj priatel.

Od Teba neni pekne, ze hras na 2 strany, Tvoj priatel sa tiez hlupo zachoval. No a ak Tvoj novy objav vie, ze si zadana a pokracuje v tom, balit druhemu priatelku, tak ste proste trojuholnik hajzlikov. To, ze mas vycitky, este o niecom svedci. Sama vies, ze si nekonala dobre. Rozhodni sa ako chces, ale nehraj to na dve strany.