Condylomy

Príspevok v téme: Condylomy
Andrea90

Ahojte,

bola som u gynekologa s tym ze som si v okoli posvy nahmatala nejake "vyrastky".Uviedol ze je to Condyloma.Bola som tam minuly tyzden a prepisal mi Wartec cream.Je to krem ktory mali v nasom meste v lekarnach len na objednavku.Cakam nan tyzden,zajtra si ho idem prebrat.Condylomy sa mi trosku rozsirili mam ich viac a uz aj par drobnych-hned pri vchode do posvy.Mate s tym kremom nejake skusenosti?Myslite ze aj po tyznovom cakani bude mat krem ucinok?Cele dni len cakam ked bude Utorok aby som to mohla zacat uzivat,lebo uz som zufala.Bojim sa o svoje zdravie ako kazdy.

A este nieco-pokozku "tam dolu" mam na niektorych miestach dost suchu a odlupuju s ami normalne take lupienky.Myslite ze to su tie Condylomy?Mala by som si aj to potom natierat s tym kremom?Lebo v pribalovom letaku na internete som citala ze mam sa vyhybat zdravej pokozke.Ale problem je ten ze ja neviem ci ta sucha pokozka je Condyloma alebo to je jednoducho len vysusenie pokozky.

Budem vdacna za prispevky,lebo s Condylomou som nikdy skusenost nemala.:-(

Andrea90

Paneboze....az k mocovej rure?To je akomozne ze sa tito stale rozsirovalo?Ked sa ti to objavilo si s tym nesla hned k lekarovy?Ci jak je mozne ze sa ti to roznieslo az tam?

A partnerovy to povedz co najskor,aby si skontroloval dokladne ci aj on nieco nema.Neboj sa mu s tym priznat,je to normalna vec,ktora sa moze stat hocikomu.Ovorene a hlavne co najskor mu to povedz:-)

Hovoris teda ze Wartec je slaby?Vies co?Skusim to zacat uzivat a ak nebudem vidiet ziadnu zmenu,tak pojdem k lekarovy.Najhorsie je to ze dnes som bola v lekarni a povbedali ze AZ ZAJTRA to budu mat,ked mi to povedala,len sa mi podlomili kolena:-(Som bezbranna ani sa nemozem zacat liecit.

A mata este som sa ta pytala na tu suchu pokozku,asi si to prehliadla:-)Nevies nieco o tom?Strasne mam tu pokozku tam dolu vysusenu,v okoli posvy mam take kusky vysusenej pokozky(vyzeraju ako lupinky vo vlasoch ale trosku vacsie a su prisebe)..nevies nieco o tom?

02mata02

Ahojky. No u mňa je to zložitejsie. Práveže môj to nemá. Ale to je nadlho. My spolu žijeme len pre syna. A každý svôj život, nespávame spolu. A ja som mala známosť. Spala som s ním len jedenkrát a po týždni sa mi to objavilo. On o tom nevie, ale chystám sa mu to povedat len neviem ako. Vravim, nech to znie akokoľvek hrozne, mala som 2 mužov.. a tento, ja neviem či to mám od neho. A neviem čo mám robiť. Ako mu to povedat...

No a ku kondylomom. Vieš ja som už rok zaočkovaná Silgardom. Takže HPV virus 6 a 11 zapríčinuje 90 % bradavic. Tak v podstate by ma ani nenapadlo že niečo takéto sa mi prihodí. Je toho strasne vela, co by som ti napíala, ale to by boli litanie.

Ak ti ja mozem poradit, ziadaj chirurgické odstranenie. Wartec je slabý. To je nic. A nedá sa s tým dobre natierat. a potom na koznom si daj predpíasat Isoprinosine. Ak by si chcela daj mi na seba tel. Ak máš orange zavolám ti, a poviem ti všetko. Vážne ma to zaujíma, poviem ti moje 4 mesačné galeje :) A doktori podla mna nevedia o tom moc. Je to virus, ten mas v tele! A kondylomy su male, velke, tie co vidis, natres ale co tie co sa ti len rbia, budu robit?

Ja som ich mala aj pri mocovej rure, ziaden doktor to nevidel až ked som sa rozplakala na gynde.. Tak pozrel lupov a skonštatoval,že mi tým uplne obrastla mocova rura.

Andrea90

02mata02 dakujem ze si sa miozvala,uz som bola zufala,cakala som na nejaky ohlas:-)

Chcem sa spytat ze nemala si nahodou suchu pokozku na niektorych miestach?Vyzera to tak divne,mam take suche miestecka tam dolu a ta pokozka sa mi normalne po kuskoch tak odlupuje ( ako ked mas lupiny vo vlasoch,nejak tak to vyzera ).
4 mesiace je dlha doba,zacinam mat strach.A mas to dnu?Ako si si to s tym Wartecom natierala?Lebo ja dnes vecer prvy krat si to idem natierat ( liek dorazi do lekarne az dnes poobede ) a citala som ze musim len tie miesta kde to mam,lenze uz aj ja to mam vo vnutri v posve.Bojim sa ze mi to tam vsetko podrazdi alebo ze niektore Condylomy prehliadnem a nenatriem si ich a rozrastie sa to :-(

Boze moj,kto by povedal ze take problemy s tym budu :-(

Moj partner to nastastie zatial nema.A nespavame spolu,predsalen tu ide aj o jeho a aj o moje zdravie tak radsej si pockame:-)A ty si an tom ako?Partner bol nakazeny?Ak hej tak dnes da mu to prejavilo?Ci az neskor?

Drzim ti palceky pri liecbe,lebo viem ze to je zakerne :-( Preplakavam kazdy jeden vecer ked sa na to pozriem a vidim ze sa to pomalicky rozsiruje.Isto vies o com hovorim.
Ozvy sa este,rada pokecam,velmi ma to potesi.

02mata02

Ahojky. Ja to mám 4 mesiace a skúsila som všetko! Aj wartec - mne to nepomohlo, vôbec!!!! Bola som na chirurgickom odstraneni, lasery a koznom. Ptaj sa na co chces, lebo mám toho tolko a neviem co skor napisat :) Poviem Ti je to boj na dlhé lakte. Ja som moc von nemala, ani také výrazne. Ja skor v posve dnu. A citim doteraz.

Chcem sa stýpat má to aj tvoj partner? Spávate spolu?