Študenti na SZU-Lekarska fakulta

bambi61

To je nanic rada, vzdat medinu kvoli chemii. Ta prijimackova chemia by bola tazka aj pre mna a to uz som tie prijimacky spravila a dokonca mam skusku z lekarskej chemie za sebou. A tiez jeden semester lekarskej biochemie. Z vlastnej skusenosti mozem povadat, ze na medicine sa absolutne neriesi anorganika a od prijimacok som ju nepotrebovala (jedine co treba z anorg. vediet je zastupenie prvkov v organizme a ich vyznam). Z tej organiky sa vela veci clovek nauci poriadne na medine a potom vobec to uz tiez nie je tazke. A napr. tu uz nikto nevyzaduje od cloveka aby vedel hybridizacie, tyby vazieb v dvojitej vazbe, izomerie sa riesia okrajovo. Zaklad chemie na medicine su tuky, cukry, bielkoviny a enzymy. Ja mam kopu spoluziakov, co priam nenavidia chemiu a skusku dali vsetci. Takze hlavne sa tie primacky naucit poriadne a potom clovek aj tak vacsinu zabudne a potrebovat v zivote to nebude.

hzjz

ahoj...chcela by som sa spytat, ci sa vam zdaju tie otazky z chemie v tej knihe na prijimacky na komenskeho normalne...to tam naozaj mozu davat take otazky? ved to uz ani nepotrebujem studovat ak sa to naucim...kriste pane...uplne ma to zarmucuje:D

SZU to ma tiez take strasne? sakra mala som sa tam hlasit na ten kurz..