ako sa zlepsit v komunikacii?

Príspevok v téme: ako sa zlepsit v komunikacii?
peta078

prosim vas poradte mi ako sa mam zlepsit v komunikacii a vyjadrovaniu sa?? medzi ludmi som vacsinou vzdy len ticho lebo nemam dostatocnu slovnu zasobu aby som vyjadrila to co chcem povedat, nedokazem sa vyjadrit, vysvetlit nieco ..to ma strasne brzdi vo vsetkom..prosim pomozte mi ako najrychlejsie sa naucim komunikovat..knihy nepomozu to mam odskusane:(

peta078

ale ja vazne nedokazem nic vymysliet co mam povedat, co sa pytat..:/ a casto pouzivam take vyrazy ze hento, toto, one..a tak... ja uz fakt neviem co mam robit..brzdi ma to vo vsetkom, zavidim tym co dokazu rychlo odpovedat na otazky, rychlo povedat co si myslia bez toho aby si to v hlave nejako rozmysleli ako to povedia

vlado88

Podla mna je to aj v citani,lebo si rozsirujes slovnu zasobu a opakovat stale tie iste slova.. respektive one,hento,a podobne vyrazy sa tiez blbo pocuvaju ked ich stale niekto obmiela dookola..
Neviem nevidim do teba,ale mal som podobny problem,isiel som sedet kvoli chvilkovemu skratu,mal som potom haluze ze ma ludia vnimaju ako kriminalnika,vagabunda,neveril som si v komunikaci az som zistil,ze vsetci okolo mna maju este vacsie komplexy a odvtedy s tym nemam problem..

elsa5.5

zapojiť sa do skupiny,nejaké záujmy čo máš o tom by si sa mohla s niekym rozprávať nie?tak ako sa rozprávaš s rodinou tak to zvládneš aj vonku....

jajka001_

treba trenovat a cvicit, teda,neboj sa ist von, nieco uz zo seba vypotíš, a ked sa budes snazit, bude to len lepsie a lepsie

peta078

este som chcela napisat ze kvoly tomu nedokazem s niekym len tak ist na kavu, von..lebo sa bojim ze budem cely cas len ticho.. prosim pomozte mi