Ako liečivé byliny a korienky pomlieť na prášok?

Príspevok v téme: Ako liečivé byliny a korienky pomlieť na prášok?
Genesis

Mám pomerne dosť liečivých bylín a hlavne ich koreňov (posekané na malé kúsky) ako napríklad korienky leuzey šuštivej, korene sibírskeho ženšenu potom koreň smilaxu atď. .. problém je že je strašne nezábavné a zdĺhavé robiť z toho extrakty tak by som sa chcel spýtať či niekoho nenapadá nejaký spôsob ako tieto posekané korienky pomlieť na prášok.

sonnnicka

ja vsetko mozne co chcem pomliet nahadzem len do mixera a ten to zvlada - mame klarstein herakles a zmixuje vsetko od ovocia, zeleniny aj koreniny a ľad ..

La Evelinn

Zdravím ja bylinky aj korienky všetko usuším a pomeliem na obycajnom mixery z lidl silver crest mám ho už roky a stale mi funguje vyborne mi zomelie všetko

mlyncek

...normalne to pomelie na prasok-ja takto meliem ked si ususim napr.hlivu a mam z nej prasok/ale musia sa pouzit tie najmensie dierky/potom to preosejem-vacsie kusky skusim znovu pomliet a ked nie tak ich dam do polievky...
preto si myslim ze koren by nebol problem pomliet-a ked ho ma nakrajany na male kusky-tak by to mala byt hracka...

Tessy06

tento koreň je tiež taký, sušený, úplne tvrdý...tiež som sa bála, že to tomu mlynčeku ublíži, ale v pohodičke mi to ten koren rozomelie na prášok..samozrejme dávam len malé množstvá, neviem si predstaviť, ako by to na prášok rozomlel mlynček na maso, ktorý je navyše drahší

mlyncek

...skus mlyncek na maso,trochu sa pri tom spotis -ale pomelies...davaj male davky do mlynceka a kym to nevymelies dalsiu nedavaj...

Tessy06

a tie korene máš v celku? lebo ja tým mlynčekom meliem koreň dioscorea villosa, ktorý je rozdrvený, vyzerá to ako malé kamienky

Genesis

no neviem kory bosh myslis ale pokial to je ten co je v prvom prispevku na neho odkaz tak bojim sa ze ten by si s korenom leuzey ani sibirskeho zensenu neporadil.

Nechce sa mi verit ze neexistuje ziadny sposob ako to pomliet na prasok aj doma.