Antikoncepcia Karhla

...

dobry chcela som sa spytat, beriem Karhlu a vlastne aj HAK prvy mesiac a zacala som az na druhy den, lebo som ju chcela uzivat rano a neviem ci mam teraz dobrat cele balenie a vlastne ten druhy den povazovat akokeby uz bol prvy ak chapete ako to myslim :D ked som zacala 2 dnom, tak teraz doberiem 21 tabletiek, potom 7 dni pauza a potom zacat dalsi den?

Veronika =)

Alexii máš pravdu v letaku je to na 1. deň cyklu napísané ale lekárka aj mne povedala že si tabletku prvýkrát mám dať na 5. deň ...Vraj to je lepšie pre cyklus..........No mne sa celkovo cyklus tiež upravil a chodí mi teraz menštruácia úplne presne ako má.. Predtým mi chodila aj o týždeň skôr ............. no spozorovala som že som na váhe pribrala nejaké 4 kilá za 6 mesiacov..Neviem či to bude zimou a sviatkami čo boli alebo tabletkami ale asi to bude vina oboch :D

Alexii

KarHlu beriem vyše roka. Dala som si ju predpísať, pretože som mala neuveriteľné stavy počas menštruácie. Bola som vždy na týždeň úplne vyradená zo života. Od prvého mesiaca sa môj problém vyriešil a nepozorujem žiadne vedľajšie účinky. Nepribrala som, neschudla, prsia mi nenarástli (aj keď som dúfala že aspoň trošku by mohli... a nič :( ), nemám depresie, zmeny nálad či bolesti hlavy, s pleťou som problémy nemala, tak to neviem posúdiť. Som v pohode ako keby som nič nebrala.
Každej z nás sadne niečo iné... ale keď poviem za seba... mne táto antikoncepcia maximálne vyhovuje.
Inak... na letáku je napísané, že úplne prvú tabletku treba zobrať hneď prvý deň cyklu. Mne však lekárka niekoľkokrát prizvukovala, že mám začať brať až 5. deň ... neviem prečo. Ale cyklus mi hneď naskočil na 28 dní, pričom predtým mi to chodilo takmer náhodne :)

demi 01

... ja som užívala KArhlu, mala som bolesti hlavy a bolo mi trocha zle od žalúdka ale to prestalo po čase, najhoršie bolo že som bola nervózna, podráždená a bez chuti na sex, čo bol najväčší problém,lebo že absolútne frigidná, jaj a na váhe som extra nepribrala 3-4 kg

Patriciaaa

CHcem sa spýtať gynekologička mi predpísala KARHLU a či si mám dať prvu tabletku deň ked mi začne menzes alebo až ked mi skončí?

Veronika =)

Ahojte =)) Ja Karhlu beriem už asi 5 mesiacov a prvý mesiac bol trošička ťažký nad všetkým som revala troška som aj špinila asi jeden týždeň ale potom už druhý mesiac to bolo lepšie a lepšie.. Pleť sa mi po 3 mesiacoch výrazne skvele zlepšila , prsia mi trošilinka narástli ale asi len o pol čísla ale cítim v nich tlak akoby rástli ešte stále, chuť na sex rovnaká, zmeny nálad len občas a nič extra, depresie žiadne, špinenie žiadne, bolesti žiadne =) ZATIAL VŠETKO OK a dúfam že aj ostane pretože predtým som brala nuvaring a ten mi robil problémy až po 6 mesiacoch ale z toho som mávala aj bolesti hlavy a zlú náladu čiže tak fajn nebol =))

terka170217

ahojte chcem sa spytat beriem kahhlu a pol hodinu po tom ako som si ju dala ma prehnalo no nebolo to uplne prehnatie ale bola som na velkej mam si dat dalsiu tabletku????

aktak333

no vdaka, mne ju tiez predpisal doktor po tom, co som mu povedala, ze mam pri Jeanine silnejsie menstruacie, ale ja som ju nezacala brat, pretoze som sa bala, ze by KarHla neposobila tak dobre na plet ako Jeaine. Myslite, ze to moze byt tou Jeanine, ze mavam silnejsie trocha menstruacie, ako ked som nebrala ziadnu HAK ?