Bolesti hlavy - prosim poradte

Príspevok v téme: Bolesti hlavy - prosim poradte
Anka22233

Zdravim, chcela by som sa spytat, ci niekto nahodou nemal podobny problem. Mam 22 rokov, studujem informatiku, cize denne sedim dlhe hodiny denne za pocitacom a momentalne naplno makam na diplomovke. Zaciatkom marca mala sestra chripku a zrejme som to dostala od nej, asi 2 dni ma trapili horucky a silne bolesti hlavy, ale nejako som to prekonala aj bez vypisania. Asi tyzden nato sa mi zacali bolesti hlavy vracat, a to zasadne vtedy, ked som si vecer lahla spat (cize zasadne v horizontalnej polohe a po stranach - medzi sluchami a usami). Bolesti neboli kazdy vecer, ale vsimla som si, ze ich zhorsuje alebo spusta stres, depresie a plac (prechadzala som tazkym obdobim v osobnom zivote), pricom niekedy ma pichlo v hlave aj pri kaslani, kychani a podobne. Tento tyzden sa snazim nestresovat a hlava ma este nebolela, ale trapia ma zalahnute usi a praskanie v nich. Dnes som navyse zacala citit tahanie oci (neustale nosim okuliare, -3 dioptrie na obidvoch ociach + cylinder). Tahanie tohto typu som citila naposledy, ked som si na tieto okuliare prvykrat zvykala, a je take silne, ze ich nemozem mat na sebe. Moja mama mala pred niekolkymi rokmi podobne priznaky a diagnostikovali jej zvyseny vnutrolebecny tlak, ktory sa neskor sam od seba upravil... je mozne, ze aj ja mam podobnu diagnozu?