Stredná zdravotná škola

Príspevok v téme: Stredná zdravotná škola
LoliN

ahoj, nevie niekto z vás ako to prebieha na zdravotke? Je to ťažké...na koľko percentje možné že zoberú aj mňa, keď mám zo sjl a mat 3??Biológia a chémia my idú aa byť doktorkou bol vždy môj sen a chcem ísť aj na vysokú...na zdravotku chcela ísť aj moja kamoška , mali sme ísť spolu ale nevieme či nás obydve vezmú...keby som išla sama tak sa hrozne bojím...lebo všetko bude nové, nebudem vedieť kde mám triedu, nikoho nebudem poznať....Je to tam ťažke, keď tam budem sama??? prosím nevysmievajte sa mi...len vás žiadam o radu...

Ju

Je to tam ťažké a velmi hlavne keď sa chceš učiť na samé jednotky. Ešte na základnej som mala sen, že pojdem za doktorku a zdravotna škola moje sny zničila. Klobúk dole všetkým doktorom, že sa tolko veci dokazali naučiť.

SilviaMa

Ahojte,som deviatačka a chcela by som ísť na medicínu. Učím sa na samé1 a rozmýšľam nad gymplom a SZŠ odbor zdravotnícky asistent. Stále sa neviem rozhodnúť,pretože aj na gympli sú nejaké nevýhody a rovnako aj na SZŠ. Bojím sa aj toho,že keď pôjdem na gympel tak to nebudeme s mamkou finančne zvládať,keďže naša finančná situácia je rôzna. Neviem či sa odtiaľ dostanem na výšku. Prosím poraďte mi,každá rada sa zíde. Vďaka.

Zvolenka1

Ja chodim na zdravotnú do Zvolena a zobrali tam skoro všetkých... len potom sa tam už musis udržať. Nevravim ze sa to neda zvládnuť, ale zdravotná je ťažká sama o sebe. Takze urcite sa dobre rozhodni ci tam chces naozaj ist, lebo ak ta to nebude bavit tak si v... a chemie a biológie tam je hrozne malo... biológiu mame iba jeden rok, najviac je anatomie a odborných predmetov. Urcite ta tam zoberú aj s horšími známkami, ale hlavne musis dobre zvládnuť prijímačky :)

Trenciiin

Taka zdravotka Trencin. Ked som bola pred dvoma rokmi deviatacka tak viem ze tam brali len cistych jednotkarov alebo max jednu dvojku mat. Ale samozrejme primacky musis zvladnut. Ale aj keby ich das a mas nejaku trojku alebo same dvojky neberu ta. Viem ze moja nie zrovna kamaratka mala same jednotky dve dvojky na vysvedcku kazdy rok a nezobrali ju. Neviem sice ako spravila prijimacky. No ked si zoberiem taku Povazsku tam zoberu aj stvorkara ale tam su tusim len 2 odbory nejake ze sanitar a tak..

AANNDDREEAA121

Ja by som osobne poradila zdravotku, ponukne velmi dobre zaklady z ktorych budes cerpat dlhu dobu, pre gymplakov to budu nove veci a zdravotak si to len zopakuje. A v podstate mas aj moznost vyskusat si ci by ta to aj skutocne bavilo. Na prijimacky sa VS sa mozes zacat pripravovat aj skor a vsetko hravo zvladnes. Za mna je najlepsi ale zaroven najtazsi zdravotnicky laborant- tak ziskas najkoplexnejsi prehlad luckeho tela ako celku,tkaniva,organy... Ziskas prehlad ako postupovat pri odbere materialu, ako sa to vysetruje v labaku a aj liecba, priznaky. Neucis sa nic nepodstatne ako gymplaci iba to co potrebujes do zivota ako vseobecny prehlad. Takze ak chces zacitit zdravotnictvo jednoznacne zdravotka. PS: najlepia uroven BB

ANGEL-DEMON

ja som mala na zakladnej 4rky... na zdravotnu som robila prijimačky,... s tým ze uz som bola bez prijimačiek zobrata na druhu skolu- kuchar/casnik... takze bolo mi fuk ci urobim na zdravotku, kedze ma tam nanutila mater.... na prijimačky som sa absolutne neučila... a skončila som 5ta najlepsia... :-D :-D bol diktát a otázky uplne lahke... ze stacilo mat pamäť, uplne prkotiny... odpovede boli na výber a ten kto to nevedel, ze nepresiel musel byt fakt debil!