Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

elsa5.5

chodím k súkromníčke nehovorím som spokojná,ale ja k nej idem kôli kazu a ona mi spraví prehliadku v lete ani sa neopýta pokiaľ ja si to platím tak sa ma bude pýtať som jej vynadala ostala červená ako rak:D potvrdenie o prehliadke mi zasa nedala sestrička aj za to som sa musela dohadovať nakoniec mi ho dala to je predsa povinná,teraz tam pôjdem po pol roku som zvedavá či mi zasa bude chcieť robiť tú prehliadku.....

elsa5.5

aj zubári sú pekne drzý koľkokrát do roka je povinná prehliadka?1x ročne nie?ona mi tvrdí že každého pol roka,pokiaľ ja viem prehliadka sa robí 1x za rok a to do konca roka

doubledog

lekari a ich arogancia su sucastou trendu, ako presvedcit pacientov, aby sa starali o svoje zdravie sami.

ja im za to dakujem, uz tisice ludi vdaka nim pochopili, ze nikto to za nich nespravi.

samozrejme, ocenil by som, ak by to ludia pochopili sami od seba (bolo by to omnoho lacnejsie), ale kedze su tak zadubeni, ako su, je treba ich k tomu doviest oklukou.

Spargelsuppe

Poistovne zneprijemnuju zivot jednak lekarom, jednak pacientom. K praci lekarov a zubarov spolupracujucich s poistovnami len tolko, ze zdravie pacienta - to je pre velku väcsinu z nich to posledne, co by ich zaujimalo. Pre kazdeho cloveka by bolo uplne idealne, keby sa zo vsetkych sil snazil zdravo zit, vyhybat sa adrenalinovym sportom alebo cinnostiam, pri ktorych by mohol prist k urazu a zarabat tolko penazi, aby si v pripade neocakavanej choroby alebo vaznejsieho urazu mohol svoje problemy riesit niekde v sukromnej nemocnici alebo na nejakej sukromnej klinike, pripadne v Rakusku tak ako jeden nas byvaly pan prezident... Najhorsie su na tom stari ludia (myslim tym väcsinu z nich), ktori by zo svojich dochodkov ledva vyzili aj v pripade, ze by nemuseli brat ziadne lieky, co musia samozrejme skoro vsetci...

jajka001_

pre tych ludi by malo byt vysadou ze môzu take nieco robit a v takom pripade by to nemohol robit hocikto ako je to u nas, malo by to byt prisne kontrolovane atd, mali by mat nejaku svoju lekarsku cest a hrdost.

jajka001_

samozrejme ze to je utopia :) ale su urcite zamestnania ktore by mali byt zivotnym povolanim a nie zarobkovou cinnostou, ako su aj ucitelia napriklad. peniaze kazia ludi, cim viac ich dostavaju tym su arogantnejsi.

jajka001_

podla mna by mali pracovat zadarmo. potom by to robili fakt len ti ktori o to stoja a ktorych to bavi. a ludia by si ich dokonca aj vazili.