Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

Laurina22

Taxim.Ja som stratila dvoch ludi pre,ako ty pises,NEZODPOVEDNOST lekarov.Ale ja ich neodsudzujem.Lekar je len clovek,a clovek je tvor omylny.Keby som ja vedela urobit len zcasti to,co robia pre ludi oni,bola by som rada.Mnohi ludia na to ani nemaju,aby sa lekarmi stali!Chod si raz zasadnut na Lekarske fakulty,co sa tam ti maniaci ucia!Ja mam pred tymi ludmi velky respekt,co vsetko musia zazit a urobit aby sa lekarmi stali.Ved ti lekari,sestricky,oni nie su bohovia.

A dalsia vec,ty by si nenasytny nebol?To my,pacienti,sme si lekarov takto naucili!!!Na uplatky,na peniaze.Kolkokrat vidim,ze lekar pacienta ani nevysetri a uz mu pacient podava obalku.Tak?A ty by si nevzal?NEVZAL?Ja s kludnym svedomim priznavam,vzala by som.A za to,samozrejme,patri pacientovi aj vacsia pozornost.

Laurina22

Taxim.Ja som stratila dvoch ludi pre,ako ty pises,NEZODPOVEDNOST lekarov.Ale ja ich neodsudzujem.Lekar je len clovek,a clovek je tvor omylny.Keby som ja vedela urobit len zcasti to,co robia pre ludi oni,bola by som rada.Mnohi ludia na to ani nemaju,aby sa lekarmi stali!Chod si raz zasadnut na Lekarske fakulty,co sa tam ti maniaci ucia!Ja mam pred tymi ludmi velky respekt,co vsetko musia zazit a urobit aby sa lekarmi stali.Ved ti lekari,sestricky,oni nie su bohovia.

A dalsia vec,ty by si nenasytny nebol?To my,pacienti,sme si lekarov takto naucili!!!Na uplatky,na peniaze.Kolkokrat vidim,ze lekar pacienta ani nevysetri a uz mu pacient podava obalku.Tak?A ty by si nevzal?NEVZAL?Ja s kludnym svedomim priznavam,vzala by som.A za to,samozrejme,patri pacientovi aj vacsia pozornost.

Laurina22

Taxim.Ja som stratila dvoch ludi pre,ako ty pises,NEZODPOVEDNOST lekarov.Ale ja ich neodsudzujem.Lekar je len clovek,a clovek je tvor omylny.Keby som ja vedela urobit len zcasti to,co robia pre ludi oni,bola by som rada.Mnohi ludia na to ani nemaju,aby sa lekarmi stali!Chod si raz zasadnut na Lekarske fakulty,co sa tam ti maniaci ucia!Ja mam pred tymi ludmi velky respekt,co vsetko musia zazit a urobit aby sa lekarmi stali.Ved ti lekari,sestricky,oni nie su bohovia.

A dalsia vec,ty by si nenasytny nebol?To my,pacienti,sme si lekarov takto naucili!!!Na uplatky,na peniaze.Kolkokrat vidim,ze lekar pacienta ani nevysetri a uz mu pacient podava obalku.Tak?A ty by si nevzal?NEVZAL?Ja s kludnym svedomim priznavam,vzala by som.A za to,samozrejme,patri pacientovi aj vacsia pozornost.

Taxim

Kolkych ludi znicili stanovenim zlej diagnozy. A co sa im stalo? Clovek zomrel a co sa im stalo? Zanedbali svoju povinnost a co? Su nedotknutelny a to je hlavne nebezpecenstvo. Zdravotnictvo treba riesit a postihovat korupciu. Len neviem ci uz nie je neskoro. Je to ako mor a lekar je tie clovek nenasitny a stale potrebuje viac a viac. Lahko sa pise cloveku ktory nestratil vo svojom okoli cloveka ktory skoro zomrel vinov lekarov.Len mi prosim nepis,ze sa mam stazovat na urad pre zdravotnu starostlivost.Stalo sa - nemas sancu!!!

Laurina22

No pockaj pockaj.Priemerny plat lekara(chirurga),ktory prave nastupil je okolo 500 €.Referent v nejakej spolocnosti zarobi tiez 500 € a to ani nemusi mat vystudovanu VS,obzvlast tak tazku skolu,ako medicina nepochybne je.Nezda sa ti to troska nepomer?Referent preklada papiere,zatial co lekar je zodpovedny za desiatky zivotov denne.

Taxim

Zoberme si priemerny plat na Slovensku. A porovnajme ho s priemernym platom lekarov. Nie su na tom az tak zle. Predsa zijeme tu a nie v Nemecku. A co ine profesie, predsa ani tie nie su zaplatene a presa musia pracovat a chovat sa slusne. Apropo pacien za to predsa nemoze. Stat sa mlcky pozera na skorumpovanost lekarov. Pacien musi platit ci na to ma alebo nema. Cele to speje ku katastrofe -lekari si pytaju stale viac a viac a sto eur je pre nich nic.Jednoducho si ta v nemocnici nebudu vsimat a tym ti naznacia za to bolo malo.

Laurina22

A ty sa tym lekarom cudujes za take platy ake maju?Nadsenie z nich uz davno vyprsalo,ake take nadsenie vydis u mladych lekarov.Ja viem,ze je to ich praca,vybrali si ju,ale ani oni nemozu byt stale vysmiati a non stop k dispozicii.Stat sa k nim chova ako k poslednym nulam.
Suhlasim,pokial nemas znamosti,zdravotna starostlivost je neuspokojujuca.Treba si to ale vydobit,byt drzy,pohrozit im a uvidis,ako sa ich pristup zmeni.