Otec a ja

Príspevok v téme: Otec a ja
Qenebe

Zdravím. Ja ani neviem ako začať.. neviem čo mám napísať.. mám 15, skoro 16 rokov a s mojim otcom si už možno rok vôbec nevychádzam. Nikdy som s ním nemal dobrý vzťah, ale ani nie zlý. Nejak sme spolu ani extra ten vzťah nevytvorili, klasika domácnosť, ja si idem po svojom a on svoje. Ale posledný rok sa to zmenilo. Už si nešiel to svoje, začalo mu všetko vadiť,všetko mi začal vytýkať. Už mu začalo vadiť,že som na počítači dlho, už mu začalo vadiť,že toto a toto.. Začal vyhľadávať veci, za ktoré sa so mnou môže pohádať a doslova ma zdrbať. Hádame sa možno aj 4x za týždeň, ale to tak poriadne myslím. Húka a nadáva po mne, fakt nadáva.

naposledy (dnes) to bolo vyjebanec vyjebaný .

Jedného dňa sa stalo,že som posielal smsku kamarátovi, kde som nadával na otca, lebo sme sa zase pohádali, ale nechtiac som tú smsku poslal jemu. Všetko mi roztrepal (mobil mi hodil o stenu a monitor zhodil zo stola).. chodil ako zmyslov zbavený, dobil ma remeňom.. Monitor mi roztrepal už skôr, keď som bol na PC dlhšie ako si želal. To som začal pozorovať jeho agresivitu, ale toto už bolo moc.

Keď som si pred dvoma mesiacmi našiel dievča, všetko začalo byť 2x horšie. Už začína kritizovať aj všetko okolo toho.Už mu nevadí,že sedím na PC dlhšie ako by som mal, pretože už som začal žiť ako mladý človek a chodiť vonku.
Určil mi pravidlá (hodiny) kedy môžem byť na PC. Vonku môžem ísť cez školský týždeň do zotmenia (upozorňujem,že mám 15) . v piatok musím byť o 22.00hod doma a keď chcem ísť za frajerkou mimo mesta, musí o tom vedieť.teda..všetko musí vedieť, musím sa ho opýtať a on mi to musí dovoliť.

Chce mať somnou kamarátsky vzťah,ale nevie zniesť kritiku a žiadny môj názor,ktorý ide proti nemu.Keď sa k nemu správam ako kamarát, vadia mu moje ironické a sarkastické poznámky (ja za to nemôžem,patrí to k môjmu životu).
Dneska ma za to tak vyhukal, že mi vlasy učesalo.Zakázal mi ísť do večera von, pričom vedel,že chcem ísť za dievčaťom, pretože sme boli 4 dni preč a kvôli tomuto sme sa vrátili včera a nie až dnes.

Ja už nevládzem. Revem 3x intenzívnejšie ako niekedy a vždy len kvôli nemu musia vyjsť slzy na povrch.Neviete si predstaviť,aký by som bol rád,keby chodil na mesačné niekde preč,alebo tak.. nespráva sa ako otec,ale ako otrokár. Má živiť našu rodinu a pritom nás potiahol do dlhov. Ale hlavne že mi povie,že ja nie som jeho kamarát,ale je môj otec,tak sa k nemu nemám správať ako ku kamarátovi.

On sám nevie čo chce,ale myslím,že ma chce len útláčať. Ja fakt neviem čo mám robiť, začínam depresie.Už fakt nevládzem, potrebujem pomoc, neviem čo s tým robiť. Rozprávať som sa s ním rozprával. Nedá sa.

Mamina je mojou podporou, ona je v pohode úplne. Ale ani ona nevie čo s tým.

ďakujem za rýchlu odpoveď.

Qenebe

anjelik9:

ale áno, zastane. Ale niekedy nie. Teraz sa ma nezastala,povedala mi,že aj ona si všimla,že som drzý..

Qenebe

rofl: ani sám neviem,z čoho som to usúdil..možno preto,že mi niekedy povedal,že sa ku mne tak nespráva preto,aby mi robil zle,ale preto lebo je to môj otec..vtedy som to dokázal chápať,ale teraz sa ako otec nespráva už,už je to moc..

jajka001_ : asi mi nič iné nezostane.. ale proste ono tá hádka dokáže vzniknúť aj zo srandy..dneska napríklad.. v rámci srandy som ironicky odpovedal, odpovedal aj on.. a zrazu nabehol do izby a tak ma zjazdil,že som skoro odpadol.. a zakázal mi ísť von.. pri tom vie,že som sa 3 dni tešil len na dnes..

rofl

tak sa skus tym ironickym poznamkam vyhnut ked mu to vadi. nie kazdy ma rad ironiu. to ako ho vobec nezaujima tvoj nazor? pises, ze podla teba ako otec zlyhal. on si to mozno aj uvedomuje a tazko sa mu prijma takato skutocnost. mozno sa to aj snazi napravit, ale sa mu to nedari, nevie ako na to. "Chce mať somnou kamarátsky vzťah" - na zaklade coho tak sudis? ma tvoj otec nejake zaluby? ma pracu? pije?

jajka001_

skus chvilu sekať dobrotu, kym sa ukludni, a uvidis, ci sa to medzi vami nezlepsi. myslim to ze fakt dodrziavat, bez reci, co ti nakaze, neodvravat, nemat ironicke poznamky, lebo to vie neskutocne vytocit. doma aj nieco spravit navyse, co ti nenakazu, nech vidia ze sa snazis. potom aj mamina bude na tvojej strane, ked uvidi ze sa fakt snazis. ked budes posluchat, dobre sa ucit a doma pomahat nevidim dovod preco by ta nemali pustat von.

Qenebe

rofl :

Ja tými ironickými poznámkami skôr vyjadrujem svoj názor,ktorý inak vyjadriť nemôžem. A to ho ale sakra riadne serie.

K tvojej rade prekonať sa: Ja som sa už prekonal. Skúsil som s ním komunikovať, nehádať sa,ale nemôžem za to,že mi všetko zakazuje a kričí po mne a to sa prekonať nedá, nezdržím taký tlak..

rofl

vo vasom vztahu je dospely on, takze by mal mat viac rozumu. ironicke poznamku podla mna nie su problem, ak to neprehanas a neurazas nimi. pises, ze "6 rokov nič nerobí a zrazu začne", co tak sa skusit prekonat. jedneho dna vas bude mozno oboch mrziet, ze ste nemali normalny vztah. ale to uz sa bude potom tazsie napravat ako teraz.

Qenebe

jajka001_ :

no bol by som rád,keby nebol doma.. nič mi do života nedodáva,ako by otec mal. otec má živiť rodinu, čo sa síce snaží,ale moc mu to nevyšlo..

ako sa nemám dať zdeptať, ako môžem byť s priateľmi,keď mi nedovolí ísť von? .. keď som pevný v názoroch a argumentujem, je to už drzé, je to asi tak,že keď dačo on si myslí,tak je to pravda, nemám ani šancu vyjadriť sa inakšie.Len počúvať a sedieť a prikyvovať,tak to vidím..

Keď teraz otec odišiel, šiel som za maminou, po novom je aj ona proti mne v tomto.. ja už neviem..

jajka001_

je mi to luto, co musis prezivat. ale v 15tich to ma vela ludi tak. tiez som to mala podobne. u nas to skoncilo tak ze sa nasi rozviedli a konecne sme mali pokoj.
snaz sa to nejak prezit, nenechaj sa zdeptat, bud co najviac s priatelmi, ked sa s nim neda komunikovat, tak je to ťažké...nehadaj sa s nim, ak sa da, komunikuj ako dospely, pevne, pevne argumenty, pevny postoj v nazoroch. a neplač :) ber to tak ako to je, ak sa s tym da nieco spravit, skus, ak nie, nechaj tak a netrap sa tym. su ludia ktori su na tom este horsie, tak aspon tym sa uteš. budte si s maminou oporou.
oni dvaja maju aky vztah? mama by mu asi nevedela prehovorit do duse?

Qenebe

jajka001_ :

Ďakujem za odpoveď. Jasné, ja beriem,že musí byť v mojom živote nejaký systém a pravidlá,ale čo je moc to je moc. Bol som ochotný prispôsobiť sa k tomu počítaču, aj keď to bolo ako zobrať drogu narkomanovi,pretože keď somnou 6 rokov nič nerobí a zrazu začne, nedá sa to... Prispôsobiť som sa musel aj 22hodine vonku, aj keď sa mi to nepáči, dodržujem to.. Dohodnúť sa s ním moc nedá, keď som mu po dnešnej hádke šiel niečo povedať, vyhukal ma,že nechce nič odomňa ani počuť.. ja fakt neviem čo mám robiť.. na PC nehrávam žiadne hry, zabíjam čas komunikáciou s kamarátmi a mojim koníčkom, tvorbou grafiky a webstránok, na čom si niekedy aj zarobím (a stále nie je spokojný).. následne aj školou a podobne..ale ten PC mi až tak nevadí,ako to obmedzovanie slobody a hádky skoro každý deň..