Ako najst samu seba?

Príspevok v téme: Ako najst samu seba?
samaVdave

Je na to nejaky navod? Prezila som v poslednom obdobi nejake sklamania... v hlave to uz mam v poriadku, aspon myslim.
Nechcem sa rucat do vztahu len preto, aby som niekoho mala, alebo aby som nebola sama. To by nebolo fer voci dotycnemu a samu seba nema zmysel klamat.
Taktiez nechcem byt zufala zena, ktora potrebuje chlapa, ale chcem byt zenou bez ktorej chlap nemoze byt!
No bohuzial pocit samoty a smutok za blizkou osobou mavam casto. Nechcem sasilu hladat vztah, ovela radsej by som nasla samu seba... Ale ako?

ANGEL-DEMON

blackpearl.... a si mysliš že takto je to dobre?? že to dieťa nevyciti že niečo nie je OK? zbytočne len natahuješ trapenie... sa s nim rozved a vyriešene.. ja poznam dievča v tvojom veku ktora ma deti, každe od ineho chlapa a tie deti vidieť na nich že su šťastné... maju 3 a 5 rokov
dievčina ma skoro kazdy mesiac ineho frajera a čo...

blackpearl

Ahojte. ja som este vo vztahu s muzom s ktorym mam dieta. zoznamila som sa s nim po 6 rocnom vztahu a naletela ako male proste dievca vsetkemu co robil a hovoril. pred tym ako sa nam narodila dcera sme si kupili byt a aj ked sme sa hadali vzdy to zahral tak ako moc mu je to luto a ze si ma chce vziat a zalozit rodinu. ako som otehotnela poziadal ma o ruku ale po porode sa nas vztah zacal ochladzovat. Obcas mam pocit, ze stracam vsetko v co som verila a potrebujem sa znova najst. najst tu 25 rocnu zenu ktora sa vedela usmiat od srdca a nie len z povinnosti aby si moje dieta nemyslelo, ze som kvôli niecomu smutna. Partner nema zaujem zlepsit nas vztah, cakame v podstate len na to kedy bude mala starsia a mohli ist od seba. nestotoznujem sa s tymto zivotom aky zijem a preto ma to nici. nechcem mat idealny vztah ale chcem aspon aby si ma chlap vazil natoko, ze si ma vezme a zastane sa ma ak treba, ze nebude brat ako samozrejmost vsetko co robim. kvôli nemu som musela ist skor do prace lebo mi dal dost jasne najavo, ze on nebude vsetko platit 3 roky. a toto vsetko sa nabaluje a nabaluje az tak moc, ze stracam zdravy rozum a prestavam si vazit samu seba. a to len preto aby som malej nemusela vysvetlovat preco nezije s tatom. v dnesnej dobe je toho kopec kedy sa ludia rozvedu ale nikdy som nesla s davom no zial teraz sa tomu asi nevyhnem. A este kym sa to stane chcem znova zistit co mam v sebe a najst znova silu aby som po rozchode nepadla uplne na dno. viem ze to bude tazke ale ak ma niekto radu alebo podobnu skusenos prosim podelte sa.

ShaulaThalit

lenka26: akoby som pocula seba samu. Ja som mala asi pred mesiacom aj nieco rande, kde sme si fajn pokecali, rozumeli, dokonca som mala pocit, ze sme si navzajom sympaticky, ale uz sa viac neozaval. Samozrejme som ho kontaktovala raz s tym, ze by som chcela vysvetlenie preco... ale nedostavilo sa nic, tak som to nechala tak.

lenka26

Ahojte, Ja som mala par mesiacov dozadu ten isty problem, rozisiel sa so mnou priatel, po 6rokoch, prve na co som sa vrhla bolo nadvezovanie novych znamosti a skusila som vhupnut aj do dvoch novych vztahov. Po kratkej dobe som s tych vztahov utiekla a uvedomila si ze to co hlavne potrebujem je vnutornu spokojnost a klud. Dalsich napadnikov ( aj ked mi boli sympaticky) som hned oboznamila s tym ze nehladam vztah a uz vobec nie sex na par noci, podaktori to hned vzdali, tak som videla aspon o co im naozaj islo. Zacala som sa venovat viacej sama sebe, travit doma troska viacej casu, dosla som hlavne na to ze ludi ktorych v zivote lubime je a bude naozaj malo, rozhodla som sa aj ozvat byvalemu priatelovy. Nas vztah nedopadol najlepsie, robila som urcite chybi, ktore som si pred tym neuvedomovala a nechcela si to ani pripustit. Len som mu zavolala povedala prepac a vtedy mi povedal ze prvy krat citi ze to myslim uprimne. Od vtedy sa vela veci zmenilo, jeho vtedajsi vztah ukoncil, my spolu travime vela casu a hlavne vidim ze sa to hybe spravnym smerom. Tym ze som zacala hladat samu seba, som hlavne nasla dovody pre ktore som dokazala niekoho stratit a hlavne som nasla cestu spat a k tomu co vlastne naozaj chcem.

samaVdave

No tak to sme teda presne v rovnakej situacii. Ja sice aj mam chut ist von s kamaratmi, ale nie randit. Mota sa okolo mna par "napadnikov", pozyvaju ma na kavu, atd... Lenze ja nemam chut randit, keby som presvedcena, ze ma vidia len ako kamaratku rada by som isla ale ja naozaj na nic take chut nemam. U mna musi iskra preletiet hned a nic take sa nedeje a ja naozaj nemam chut sa silit do niecoho co nechce. Ked clovek nieco robi s nechutou, este viac ho to odradi.
Lenze ako dotycnemu vysvetlit, ze ja nemam zaujem o rande? Je slusny, no viem ako to byva. Podlomim jeho ego a zacne byt odmerany, protivny, ci ma dokonca ohovarat... Ano, dpbre viem, ze takyto ludia nestoja za nic a naozaj to nemaju v hlave v poriadku no bohuzial ja mam "stastie" akurat na takcyh.
Ako slusne vysvetlt, ze nestojim o rande, bez toho aby som nemusela vysvetlovat skutocne dovody?