domáci pôrod

watermelon

kto si ty? ze takto sudis? Boh? ake pravo mas sudit inych? ty sa zobud a uvedom si, ze nemozes svoju volu nanutit inym a takisto ich sudit. ty si bez chyby? ty si vo vsetkom zodpovedna? ked uz sme pri tom. kaslime na to, skratka su ludia co sa boja a su ludia co sa neboja a si doveruju. su krajiny kde sa vo velkom alebo v mensom rodi doma, radsej si o tom nieco precitaj a potom sud.

mataBB

watermelon ja som poznala aj taku zenu, ktora nemala ziadne komplikacie pocas tehotenstva a pocas porodu umrela, nie vsak vinou lekarou, ale uz jej nedokazali pomoct..

to je vidiet ze si zena z dediny...

lionesssssss

watermelon, fakt, že ty si mala absolútne nekomplikovaný pôrod bola iba náhoda a obrovské šťastie.

každá žena, aj tá čo rodí v nemocnici, chce predsa aby mala nekomplikovaný pôrod a verí, že to dopadne v pohode, ale nie vždy je to o nejakej sugescii či čo...

proste, ste nezodpovedné ženské a nie jednej sa už takýto sprostý hazard vypomstil...

ak by sa úmrtie dieťaťa alebo trvalé následky dieťaťa, ktoré by nastali pôrod doma hodnotili ak trestný čin , a bolo by za to aspon 5 rokov tvrdej basy, hneď by ste si to rozmysleli...

Laurina22

Preco stale tocim o komplikaciach?Lebo kazda rozumna inteligentna zena rata s tym,ze komplikacie mozu nastat.Tehotenstvo a porod nie je varenie polievky.

Ste nezodpovedne zeny,ktore si myslia,ze Vam sa komplikacia prihodit nemoze,zobudte sa,moze.A potom budete plakat.

watermelon

ale preco stale tocis o komplikaciach? ja som vedela ze nenastanu, doverovala som mojmu telu bodka
problem dnesnych zapadnych zien je ze si vobec neveria a vlastne preto rodia v nemocniciach lebo takto pada zodpovednost na lekarov a nie na ne. lekari su zodpovedni za porod. blbost. zena ma byt zodpovedna za porod. ved tak ako si dieta pocala a bolo to uplne prirodzene tak je aj porod uplne prirodzena vec. ale na zapade sa aj k tehotnej spravaju ako k chorej, ved tehotenstvo nie je choroba, ale zena musi brat rozne doplnky, chodit vkuse na kontroly, ultrazvuky...ktore nie su prave najzdravsie pre babo

watermelon

julia hlavne sa nenechaj zastrasit a zneistit. viem ake to je, aj mna vsetci strasili, aj som chvilu pochybovala ale strach z lekarov zvitazil a navyse som doverovala svojmu telu. to je velmi dolezite azda najdolezitejsie pri porode doma - verit si, verit ze tvoje telo a tvoje dietatko vedia co robit. lebo je to dieta co urcuje kedy vyjde, v akej pozicii je, ako vyjde. rozpravaj sa s nim, vizualizuj si porod, vizualizuj si ako vychadza hladucko z teba. Ja len co som mu povedala ze tak uz mozes vyjst, som pripravena, zacal porod. pocas porodu som sa s nim tiez rozpravala, prosila som ho nech si pohne lebo to hrozne bolelo - mala som rychly porod. A vela si nastuduj, v slovencine je toho asi malo, skus tu knihu co som pisala, plus na internete je toho kopec. skus aj film The business of being born, da sa pozriet na nete - tam su aj statistiky - sice sa tykaju USA ale je to velmi zaujimave. Drzim palce akokolvek sa rozhodnes, viem ze na Slovensku to nie je az take lahke rodit doma ako inde

lionesssssss

Julia, ty úbohe stvorenie...

potom sa ozvi, keď porodíš doma, a zistíš, že to bola tá najhoršia vec, akú si mohla sebe a svojej rodine urobiť...

každopádne, držím palce, aby dieťa v čom najväčšom zdraví prežilo tvoje neuvážené a vrcholne egoistické správanie...

ja by som domáci pôrod normálne charakterizovala ako trestný čin ... to by ste si potom lepšie premysleli...

ja RNG nemusím veľmi, ale to čo napísal sem má hlavu aj pätu...

premýšľaj hlavou a rozumom a nie zaslepenými očami...

RNG

Nechapem, cim som si zasluzil tu "hienu", ked som uviedol, ze mortalita v nemocniciasch je nizsia ako pri domacich porodoch, takze napriek mojej averzii voci nemocniciam(plne chorych ludi) zodpovedny clovek rodi v nemocnici, lebo inac riskuje viac.
Ale uz sem pisat nebudem, ked som "hiena"