Svrbenie pokožky hlavy, vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Svrbenie pokožky hlavy, vypadávanie vlasov
papillon

Dobrý deň.
Mám 20 rokov, asi pred rokom som zaregistroval, že mi ubúdajú vlasy v kútoch (keby som nevyzeral blbo s nakrátko ostrihanými vlasmi, tak už ju dávno mám holú hlavu aj keď mám svoje vlasy rád). Vyskúšal som viaceré produkty ako Vichy dercos aminexil, Biohaar, Bioderma šampóny, Saw palmetto šampón aj tobolky, na väčšinu názvov tých produktov si už ani neviem spomenúť. Posledného pol roka mi začali problémy so svrbením pokožky hlavy (vlasy mám jemnejšie ako kedysi, vypadávanie neustalo) a to na druhý deň po umytí, niekedy chvíľu po umytí. U dermatologičky som bol, ale tá sa mi na to ani nepozrela a oznámila mi, že mám nejakú dermatitídu, odporučila mi Bioderma šampón na suchú pokožku, ktorý mi nepomohol a to bolo z jej strany všetko. Všeobecná lekárka mi robila minulý rok krvné testy, všetko som mal v poriadku, nedávno som bol na sonografii štítnej žľazy (mimochodom je veľmi náročné až nemožné sa v Trnave dostať na endokrinologické vyšetrenie), ktorá je tiež v norme. Skúsil som prípravky s minimálnym obsahom chémie, ovsený šampón, žihľavový zápar a nič. Stravujem sa zdravo, športujem, takže neviem v čom je problém. Neviem čo mám robiť, ani na koho sa obrátiť. Som z toho zúfalý.
Poteším sa hocakým odporúčaniam, či už na rôzne liečby, overené prípravky a pod... Vopred veľmi pekne ďakujem.

Zuzana Zuzu

Navštívte dermatológa, najlepšie dvoch nech máte dva nezávislé názory. Ale hlavne skúste detox organizmu a zbavte sa stresu

KarolM

Pri vitamínových doplnkoch treba rozlišovať, či sú určené primárne pre mužov alebo ženy. Na to ľudia často zabúdajú. To čo zaberá proti padaniu vlasov vašej žene, nemusí pomoct aj vám a pritom to nie je problém vitamínov

Janka0876

Ahoj :-) Môžem ti odporučiť bylinný šampón Hairina, my ho doma používame vyše roka a sme spokojní -odkaz odstránený- :-) Pozerám, že existuje aj vlasový olej od toho výrobcu a ten má v popise, že je určený hlavne na rast a posilňovanie korienkov, takže hlavne ten by ti mohol pomôcť. Ale s ním nemám skúsenosť, takže neviem povedať... :-)

editka

mne na padanie pomohli tabletky amitamin® Hair Plus, na sk ho maju iba tu -odkaz odstránený-
po dvoch mesiacoch uzivania vyrazne prestali padat, okrem toho mam vyskusanu donnu hair a po dvoch mesiacoch uzivania ziadny vysledok.

Janawien

odporucam sampon Sel Sun, je vo farbach modra, zelena a fialova. modry mi pomaha najviac, zeleny je s mentolom, velmi prijemny.fialovy mi bol slaby. umyvam si vlasy kazdy druhy den, niekedy mam kriticke obdobia, seboreu mam aj na tvari, riesim to uz kortikoidmi, lebo prirodne lieky mi nepomahali. ale sampon odporucam, v lekarni ho maju malokedy, ale da sa tam objednat

evaf

Som 46 ročná žena, tými istými problémami10 mesiacov. Mám za sebou všetky krvné testy, vyšetrenie u gyn. endokrinologa, gastronologa, hľadali u mňa aj fokusy v tele, mala som krátky čas zvýšené aslo, ktoré zmizlo samé. Bola som u 3 kožnej, prvá mi predpísala všeličo , čo nepomohlo, tá druhá, mi tvrdila, že mám hnidy - áno , čítate dobre, tak utekala som k tretej, ktorá mi povedala, je to seboroida. Mám špeciálny šampon skin-cap, vlasy už nemám jemné, bežne mi vypadáva veľmi málo, ale po je to stále neúrekom. Je možné, že tam je aj problém so stravou, že telo produkuje tie lupiny, lebo nedokáže vstrebávať niečo, alebo škodí vlhko, ale jedno je isté, more mi to len zhoršilo, hned na druhý deň som mala vlasy ako keby som tam dala tonu spray alebo lepidla, vlasy sa nedali rozčesať a to som sa v mori nekúpala. Mám kúty a som z toho zúfalá.Ešte som čítala o inzulínovej rezistencie, no ja neviem... Má niekto z Vás niečo nové?