Zdravá strava ,,za babku,,

kamoska_

ano, mas pravdu s tym myslenim, ale zas si zober, ze v minulosti ludia nepojedali take a tolko kravin, ako dnes. pestovali a chovali, nejedli sladke, piekli, pili vodu, zbierali bylinky atd, atd...

treba si postupne presadzovat, pripadne im urob nejake jedlo so zdravymi surovinami a presvedc ich tak.

draheZDRAVIE

mataBB,
podľa mňa je zas blbec ten, kto je mäso a mliečne výrobky ako napr. jogurty.

kamoska_,
občas si presadím svoje, ale vieš stará škola je stará škola. ľudia v minulosti jedli hocičo a dlho sa dožili, takže niekto to môže brať takto...

kamoska_

:) no ved pohoda, som myslela, ze priatel alebo nieco podobne.

skus zaargumentovat, nastuduj si trocha ceny a daj im to v porovnani, povedz im, ze pre teba nech kupia menej toho a miesto toho nieco ine, cenovo prijatelne. ani nebrigadujes? ze by si im sem-tam nejake to evricko na nakup prihodila, aby videli, ze mas seriozny zaujem o tu ktoru potravinu.. a nabehni si do potravin, prehliadni si ceny a povybaraj lacnejsie alternativy, aj ovsaky totiz stoja viac a menej, ale to nemeni nic na ich kvalite.

mataBB

no neviem sice kto je ten tvoj sponzor, predpokladam ze rodicia asi, ale to je jedno kto to je, ked si niekto mysli ze lepsia aletrnativa je jest sladkosti od ovocia, pretoze sladkosti su lacnejsie, tak je to proste blbec...

ja nikdy nepochopim ludi, ktori sa dobrovolne pchaju chemiou v jedle, ktora tam ani nema co robit..ked raz chcem jest jogurt, tak si ho kupim a nekupim si o 15 centov lacnejsi, ked obsahuje samy skrob a trochu jogurtu..to iste plati o napr masovych vyrobkoch...

draheZDRAVIE

no predsa rodičia, nie? :D a to býva zvyčajná odpoveď, keď sme v časti s ovocím "to je drahé" a pri pečive "pozri, koľko to stojí. odkiaľ mám na to zobrať? si myslíš, že kradnem?"

kamoska_

ale tak sama vies, ze ta otazka nema zmysel a ze clovek potrebuje jest, aby mohol zit :)

ja sa nechcem starat, len by ma zaujimalo, kto je sponor ked ta nuti jest to, co chce on.. a ked teda nemas ani moznost (ze ti to sponzor neschvali) kupit si zdraviu prospesnejsie potraviny, tak myslim, ze otazka penazi je zbytocna, lebo naozaj nevyjdu drahsie. mozno niektore, ale zas na zdrave stravovanie nepotrebujes drahe a luxusne potraviny.

draheZDRAVIE

myslím, že je to napísané v tom slove "sponzor", teda ma sponzoruje, teda platí jedlo. a nekúpi to s čím sám nesúhlasí. nikto z vás neohovorí o hladovke, ale ja som sa pýtala, či je to lepšia alternatíva v porovnaní s nezdravou stravou :)

kamoska_

ale ved tu nikto nepise o hladovke, ja nechapem, co je na tom kupovat sponzorovi, co chce a sebe co chces ty a dat za to o nejake to euro viac. ved kde je napisane, ze musite nutne jest to iste?

draheZDRAVIE

takže lepšia alternatíva ako nekvalitná (cenovo dostupná) strava je hladovka? pretože môj sponzor nerozumie tomu, že sladkosti sa dajú nahradiť ovocím... a že celozrnné pečivo je zdravé, no biela múka akurát tak zasýti. atď.