21:00 - 23:00 neovladatelna chut

Príspevok v téme: 21:00 - 23:00 neovladatelna chut
gogo_inka

mam problem, cely den jem zdravo, 4 x do dna (kuracie prsia, ryza, tuniak, cottage, bielka, zelenina...) snazim sa schudnut 8 kg, a ked odbije 9- 10 hodin, pride na mna nenormalna chut na sladke, alebo na vyprazane jedlo (hranolky) ze sa to proste neda ovladat, cez den na to ani nepomyslim, a vobec by som to do ust nevlozila, ale vecer sa to neda zastavit !! co mam robit ? mate s tym niekto skusenosti ?

gogo_inka

dakujem sisi, no ano mam 20 rokov a chcem do jula schudnut 8 kg viem ze sa to da. hybem sa 2-3 krat do tyzdna ci uz plavanie, bicyklovanie, takze, mozem si kludne dat okolo 20:00 tuniaka s ryzou, cerealnym rohlikom alebo cottage ?

Sisi135

Ono nejde len o to či ti to stačí, ide aj o kj ktoré príjmeš - teraz máš chuť na sladké večer, neskôr sa ľahko môže stať že váha sa zasekne a ani za nič nebude chcieť ísť dole, viem o čom hovorím. Mala by si spočítať kj za dva tri dni a mať minimum tých 7000 - 7500, ale kľudne i viac (predpokladám že si mladá baba). Na olovrant i večeru treba kvalitnú bielkovinu - cottage, vajcia, ryba, mäsko, tvaroh,... k tomu zeleninu a trochu pomalého sacharidu (cca 20 g cestovín/ryže/pohánky/ ovsených vločiek za surova, 30-40 g chleba, 50 - 60 g zemiakov,) a trochu tuku (lyžička kvalitného panenského oleja/ 10 g semienok cca - ale to koľko čoho závisí od celkového denného príjmu) a k tým raňajkám si daj aj pomalý sacharid - ten je na raňajky najdôležitejší (70 - 80 g celozrnného chleba, 40 - 50 g ovsených vločiek,...) a bacha na to ovocie. Jak som už písala tak doobeda a v obmedzenom množstve (1-2 ks denne) a nikdy nie samé minimálne s bielkovinou no najlepšie ako komplet jedlo bielkovina+pomalý sacharid+tuk

Sisi135

gogo_inka: celkom máš ok jedálniček, možno málo pomalých sacharidov (neuvádzaš gramy tak neviem) ale máš slabý olovrant (je chyba olovrant vynechať! a samotné ovocie nikdy a poobede už vôbec nie) a tiež máš raňajky fest slabé - kde máš sacharid?? A večeru máš o siedmej a ideš spať o polnoci to je dlhooo. Posledné jedlo dve, maximálne tri hodiny pred spaním. Aspoň nejaké acidko, ale fajn je aj tvaroh - super zasýti lebo sa pomaly uvoľňuje

gogo_inka

Linguistics :D nooo sme na tom rovnako ako pozeram,,, musim asi zjest cez den viac sacharidov pretoze moje telo si ich vecer jednoducho pyta, a to v podobe hnusnych sladkosti:/

Linguistics

gogo_inka, to je nic, ja som prave spraskala misku piskot s cerealiami, hrozienkami, medom a skoricou zaliatu detskou vyzivou a polovicu syrovych chipsov :(

mataBB

tak chrumaj nieco zdrave, nejaku mrkvu,kalerab, pomaranc, jablko, nejake oriesky alebo semienka..a ja to tiez robim a potom si clovek zacne aj tu mrkvu uzivat :)