Ako sa naučiť hovoriť anglicky?

Príspevok v téme: Ako sa naučiť hovoriť anglicky?
Genesis

Učím sa angličtinu už strašne dlho ... mal som ju na strednej aj na výške dokonca som si doma prekladal články, pozeral anglické filmy s anglickými titulkami, počúval nahrávky v angličtine a drvil sa slovíčka no jednoducho aj napriek všetkej mojej snahe keď mám niečo povedať tak som v koncoch úplne ako začiatočník ... drvenie slovnej zásoby je už kontraproduktívne bo ju rýchlejšie zabúdam ako sa ju stíham učiť ... už som z toho vážne zúfalý pretože toľko zbytočného času čo som tomu venoval a výsledky žiadne ... jediné čo viem je čítať a trochu písať. Ak mám ale rozprávať alebo rozumieť tomu keď niekto hovorí tak ako keby som sa anglinu nikdy neučil.

môže mi prosím niekto poradiť ako sa naučiť hovoriť bez toho aby som šiel do zahraničia ?

tu sú moje otázky na vás:

1. je lepšie zaplatiť si kurz alebo nejakého domáceho učiteľa angličtiny - v mojom prípade by pravdepodobne do úvahy z finančného hľadiska pripadal len nejaký študent výšky čo doučuje anglinu bo ostatní sú moc drahí.

2. nevie niekto poradiť nejaký lacný a dobrý kurz angličtiny kde by som sa konečne naučil hovoriť?

3. ak máte akýkoľvek spôsob ako sa naučiť hovoriť čo by som mohol praktizovať doma tak prosím napíšte

JulkaN

Ahoj, síce otázka bola položená už dávno, ale chcem sa podeliť o vlastnú skúsenosť, keby niekto hľadal podobnú odpoveď.

Keď som sa učila angličtinu, bola som na tom dlho podobne. Vedela som slovíčka aj gramatiku, ale konverzácia mi nikdy nešla. Keď som kvôli práci potrebovala rýchlo túto medzeru poriešiť, najala som si učiteľa na diaľku, s ktorým som denne viedla 30 minút konverzácie po telefóne. K tomu som skúšala párkrát do týždňa nezáväznú konverzáciu s inými slovenskými študentmi cez online kurz www.speakingfriends.com

Toto som robila 6 týždňov a odvtedy nemám problém kedykoľvek nadviazať anglickú konverzáciu. Sňáď tým niekoho inšpirujem, pretože to nie je až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá.

Damasska ruza

Odporucam videolektora je to kniha, vola sa City language guide, je k tomu USB, kde je aj konverzácia ku každej lekcii. učím sa rozumieť a odpovedať, treba to ale poctivo cvičiť,
je to lacnejšie ako individuálne hodiny, ako jazyková škola,
metoda postavena pre samoukov
www.konverzaciapresamoukov.eu

robooa

Pekné tipy ja sa najradšej učím sledovaním filmov v oroginálnom dabingu s anglickýmmi titulkami. Človek zistí , že keď vidí text naozaj veľa porozumie. Existuje aj metóda na učenie jazykov podobným princípom. Volá sa Imitum : www.imitum.com Je to taktiež pekné efektívne nenáročné učenie pri , ktorom sa dá z časti aj relaxovať v obývačke.

Emoto

Ahoj, niekde som čítal, že je dobré si hovoriť v duchu veci čo vidíš okolo seba a hovoriť to vo vetách ako keby si to opisoval. Tipujem že určite vieš už aspoň minimálne 200 najpoužívanejších slov a 100 stačí na polovicu priemerného textu v aj :) Komunikuj v hlave alebo nahlas alebo si zaobstaraj kurz angličtina bez biflovania. Je to fajn vec, učíš sa jadro veci, čiže dôležité frázy viacerými zmyslami :) Tu je dobrý e-book o tom kurze a tak všeobecne www.anglictina-bez-biflovania.sk

Maoam

bud od cloveka, ktory je Anglican, American, alebo v danej krajine

predpriprava: pozeraj filmy, kratke serie, sketch-e v AJ, v originalnom jazyku, dost pochytis a naladis sa cez sluch na vyslovnost, intonaciu, mozno aj co-to pochytis, porozumies

ncvnj

jediny sposob ako sa naucit po anglicky, je hovorit a rozmyslat v anglictine. ked nemas sancu vycestovat, tak pripada do uvahy ten kurz, kde by si vela hovoril. mozno ta callnova metoda. alebo si najdi na nete ludi s ktorymi by si si mohol pokecat cez skype iba v anglictine. samozrejme, najlepsie by bol anglican, alebo american. tak isto tie kurzy su podla mna trocha zbytocne, ak vyucujuci je slovak..

tekvica324

co sa tyka kurzov, tak ja som absolvoval kurz callenovou metodou: a je to uzasna metoda pomocou ktorej sa naucis ovela rychlejsie (az 4X-rychlejsie ako normalnou metodou) hovorit, spociva to v tom, ze cela hodina prebieha len pomocou otazok ucitela a odpovede studenta, clovek sa uci gramatiku za pochodu a rozprava takmer cely cas na hodine, nie ako tie ostatne nudne kurzy kde sa dostanes k slovu asi tak 3 krat za hodinu... viac info najdes ak si vygooglujes callenova metoda a urcite aj v tvojom meste najdes jazykovku, ktora pouziva tuto metodu, mne sa osvedcila a hlavne kvoli tomu, ze sa zbavis stresu a strachu z hovorenia cudzim jazykom..:)
a nie je o nic drahsi ako normalny kurz

a co sa tyka zlepsenia pisomnej konverzacie ale aj hovorneia prostrednictvom skype vyskusaj stranku: www.livemocha.com, registracia je zadarmo a najdes tam mnozstvo ludi z celeho sveta, s ktorymi sa ovela lahsie ucia cudzie jazyky

lost

Ak nevies ako nieco vyslovit, toto je ako taka pomocka pre cloveka co nema cloveka v blizkosti aby mu pomohol s vyslovnostou:

www2.research.att.com

Ako sa ju naucit?

No ja neviem, lebo nikdy som sa ju neucil ale dorozumiet by som sa vedel :)
Tym len chcem povedat, ze to urcite kazdy vie, lebo ja som znacne analfabet v jazykoch ;)

You know, nie je to take tazke.. ale asi to chce VELA praxe.

Ako som sa zoznamil s anglicitnou?
Najskor to boli hry, potom filmy, hudba a potom uz len kamosov co vedeli len anglicky (tj. online chat) a tak som sa pomalicky ucil :)
Ono ked si takto s niekym pises, tak ziskas nejake tie slovicka, nalepia sa na teba, staci mat google translator otvoreny translate.google.com a potom si rychlo prelozis nejake slova.

Aj dnes sa mi stava ze neviem ako sa nieco povie, i ked som to casto pouzival, napr pribor, ach jaj, take caste a primitivne slova a neviem ich :D

Ale problem moze nastat, ak si zacnes pisat s niekym na nete kto tu anglinu nevie tak dobre - aby si nenabral zlozvyky atd...

Mna by zaujimalo, ako sa naucit tie casy :D