Anglicitna CAllanovou metodou

Príspevok v téme: Anglicitna CAllanovou metodou
otazkaaa

Ma niekto skusenosti s kurzom, kde sa takto vyucuje anglicky jazyk? mala som anglictinu na ZS a SŠ, ale celu vysoku som ju nepouzivala a ani teraz nie(som rok po vyske) a potrebovala by som si ju jednak zopakovat a naucit sa viac slovicok, jednoducho rozpravat plynule anglicky a aj porozumiet pri komunikacii. uvazujem o kurze Callanovou metodou ale sukromnymi hodinami,. Co je podla Vas lepsie? Budem rada, ak odpisu ti, ktori maju s tymto nejaku skusenost. Dakujem

bibi123

podla mna ta callanova metoda je dobra a urcite sa naucis viac, ako na normalnom kurze. Absolvovala som 2 stage na lepsej pokrocilej urovni-dokopy je ich 12, ale potom frajer chcel chodit so mnou, nespravil testy na moju uroven, takze s nim chodim uz len na konverzacie...
Viem, ze plno jazykoviek ma ukazkove hodiny zdarma, ale ta 1. Ta moze odradit, resp. zarazit-ze to tam ide celkom rychlym tempom, na ktore si casom zvyknes...Funguje to na principe, ze stale rozpravas- lektor dava otazky, Ty odpovedas, takze sa dostavas k slovu take kazde 3 minuty. Hlavna vyhoda je v tom, ze prekonas strach z rozpravania v cudzom jazyku pred ludmi... viem, ze tam bol jeden pan, co sa zacal ucit AJ s tou callanovou a vedel ju rovnako dobre, ako ja po nejakych 13rokoch, co som sa ju ucila na skolach:O))), ale bolo vidno na nom, ze je dric, podla mna sa musel biflovat doma kazdy den aspon 2 hodky a tak aj vysledky prisli. Callanova je urcena skor pre typy ludi, ktori maju lepsiu pamat-nakolko sa clovek nepozera do knihy a musi odpovedat celou vetou, ale urcite je to efektivnejsia forma ucenia, ako ked si clovek robi nejake cvicenia-ako som to mala ja na zs, ss, vs..
A inak, dobra metoda je pozerat hlavne filmy, ja som sa ucila cely zivot najma tak, ze som si pesnicku, ktora sa mi pacila, nasla na nete, prelozila, naucila sa jej slova a spievala si ju v aute, tym sa mi zafixovali slovne spojenia, frazy, ktore dodnes pouzivam v konverzacii(aj ked nie vsetky su gramaticky v pesnickach spravne), hlavne sa clovek nauci dobry prizvuk(bohuzial som si vsimla, ze ludia na kuzoch maju otrasnu vyslovnost, ked sa aj niekto nauci slovicko napr. think a vyslovi ho ako ding alebo sing:D, tak sa nedohovoria, ani keby vedeli odrapotat celu gramatiku)...
Co sa tyka tych konverzacii, na ktore chodim-tak to nema bohvieaku uroven, zalezi hlavne od lektora...
Teraz som sa vratila zo zahranicia a zase som si len potvrdila, aky je jazyk strasne dolezity, takze treba sa ho co najskor zacat ucit hociktorou metodou:O)))

Genesis

ono sa podľa mňa na túto otázku odpovedať nedá pretože schopnosť človeka učiť sa je daná genticky a rozdiely v tejto schopnosti sú obrovské .. jeden jedinec sa dokáža naučiť jazyk bez problémov z pozerania filmu v angline so slovenskymi titulkami iný to jednoducho nezvládne aj keď si zaplatí aj ten najdrahší a najsamviac úžasný kurz. Podľa môjho názoru je callan určený hlavne tým čo sa jazyky učia ľahko pretože jedinec čo má genticky menší harddisk slabší procesor a menšiu operačnú pamäť to jednoducho nezvládne (mám na mysli že sa všetko berie v angličtine aj gramatika). Skôr by som si vzal doučovateľa súkromného nejakého študáka za 5 euro na hoďku a myslím že to je cenovo rovnake ako callan ked sa berie do úvahy že tam sa venuje len vám. Na tých profíkov čo berú viac ako 5 euro na hodinu by som sa vykašlal pretože na normálnu komunikáciu v angline vám sú úplne zbytoční.

tekvica673

Ahoj, ja s touto metodou osobne skusenosti mam a mozem ti povedat, ze je to 100krat lepsi sposob ucenia sa jazyka ako obycajny kurz, vyhody tejto metody: maly pocet ludi v skupine maximalne 6 myslim, velmi casto sa clovek dostane k slovu na takejto hodine, kedze cela hodina pozostava z otazok ucitela a odpovedi studenta, na preopakovanie jazyka ale aj na naucenie je to podla mojho skromneho nazoru velmi ucinny sposob, sukromne hodiny su velmi drahe, tak ja by som ti odporucil normalny verejny kurz, sak aj tak je tam maly pocet ludi, vyskusaj si jeden semester, a sama uvidis ci sa ti to bude pacit, tiez je vsak dolezite dostat sa do spravnej skupiny, ktora by bola na tvojej urovni jazykovych znalosti..
ked som ja chodil tak sme museli zacat uplne od prveho stage, kde sa ucia zakladne slovicka, hoci ja som tie uz vedel, ale tak mozno to nie je potrebne od uplneho zaciatku ak uz co to z angliny ovladas, ale ako absolvent takeho kurzu ti urcite radim , vyskusaj to, sak vacsinou su aj zadarmo ukazkove hodiny, a tam uz mozno uvidis ci sa ti to paci alebo nie..
daj vediet ako si dopadol/a:)

smajliQa

ahoj. ja osobne s tymto kurzom skusenost nemam, ale mam znameho co skusenosti ma, a uz by nechodil.

chceli sme na kurz zacat chodit spolu, ale nakoniec ja som nesla, a on ma tam stale lakal, ze sak pod, je to super, vynikajuce.. a nechcel tam byt proste sam, a po par mesiacoch skoncil s tym, ze je to onicom a ze som urobila dobre, ze som sa neprihalsila, ze skoda penazi...