Ako dlho a ako casto behat

Príspevok v téme: Ako dlho a ako casto behat
mixalka111

ahojte baby,

chudnem uz od janurara, zo 65 kg som to dala dole na 57 kg, upravila som jedalnicek a cvicila som zumbu. od zimy som sa tesila na jar, ze zacnem behat:)
teraz mii uz vaha asi 3 tyzdne stoji, neviete nahodou preco? moze to byt tym, ze telo si zvyka na novu vahu? jedalnicek mam ten isty, nejem sladkosti, ani nic mastne atd...
uz som bola asi 5x behat tento rok a chcela by som sa opytat ako dlho mam behat aby som schudla dalsich cca 5 kg? viem ze by to malo byt viac ako 30 min (pretoze az po 30min sa palia tuky)... ale zase nechcem hodinu behat a potom byt cely zvysok vecera ako vy.... rezanec :)
diky za vsetky vase rady! :)Miska (21r. 172 cm, 57kg)

schubii

najlepšie je behať ráno nalačno, lebo vtedy organizmus potrebuje ťahať z cukrov, ktoré hneď z rána nemá a preto ťahá z tukov..ale ako dlho behať, to som sa už nedočítala ;)

gubka

ja so zacala behat tento tyzden, akoze som behavala aj predtym,ale teraz to chem robit poriadne.citam vela o behu na nete a je to rozne kolko a ako dlho.mala som poradene,zacat fakt pomali nejakych 10min takze striedam beh a chodzu dokopy 20 min.denne a chcem aspon 4-5 tyzdenne.samozrejme pridavat stale po tyzni.aaa svalovka totalna,ale aspon citim,ze nieco robim:D no a v zime hadam budem pokracovat s ciapkou a salom:D ps: myslim ,ze spravne dychnie pri behu, to je kluc..aspon rada lekarov na nete:D

cooo ??

Ty chces schudnut dalsie 5 kila ??? ved mas vysku 172 a 57 kg .. to si na tom najvyssom stupni normalne vahy ked nie zaciatocna podvaha .. to ti musi plne stacit .. ked si predstavim ze ja s vyskou 164 chcem 55 a to budem na hornej hranici normalnej vahy ze to uz budem dost chuda .. myslim ze to ti staci a drz sa toho dalej len uz nechudni viac lebo to by si musela vylucit vsetko jedlo s tala by sa steba akurat vyschnuta zabka :) a to sa viacerym nepac i a myslim ze nebude ani tebe

sansa

Ja som si raz povedala: idem so sebou niečo urobiť a schudla som zo 61 na 55-54 kg za také 2-3 mesiace a to som teda ani raz nebehala viac ako 30 minút denne, takže to, že tuky sa začínajú spaľovať až po 30 minútach tak celkom pravda nebude, lebo jedálniček som prakticky neupravila nijako. Teraz, keď som už so svojou hmotnosťou spokojná a len ju udržiavam (ako špageta byť nechcem:D), stále nebehám viac ako 30 minút tak 5x do týždňa. Som spokojná, mám vyrysované nohy, každý ma chváli že čo robím, netreba na to žiadny merač tepu a podobné veci. Strata peňazí. Ide to aj takto "amatérsky":D.

xdanielax

Intervaly su na zaciatok celkom narocne. Idealne je behat pomaly, na zaciatok ti bude stacit aj rychla chodza. Kedze po 20 minutach sa zacnu spalovat tuky, super by bolo, keby si vydrzala aspon tych 35, a potom pridavaj. Neponahlaj sa :) Ja si pamatam, ze zo zaciatku som sa ponahlala, potom som po behani bola unavena a hlavne ma prepadal vlci hlad :)) Tak som si na odporucanie kamarata kupila sportester - tie \\\\\\\"hodinky\\\\\\\" co meraju tepovu frekvenciu a zistila som ze beham zbytocne rychlo. Tak som pekne spomalila - nahodila \\\\\\\"imitaciu behu\\\\\\\" a mam pocit, ze takym tempom by som sla aj na kraj sveta. A hlavne ma to bavi, nevycerpava a dodava energiu! :) Dolezita je aj strava pred a po behu samozrejme. Zajtra volny den, tesim sa ze si zabeham!

lienkabodka

Stačí behať 15-20 minút intervalovým spôsobom t.j. 3O súkúnd naplno, 1 minuta chôdza a takto to zopadkovať minimalne 8 krát. A výsledky sú videť po pomerne krátkom čase, samozrejme vyžaduje si to aj upravu stravy ako všetko cvičenie keď človek chce schudnúť a vytvarovať si postavu...toto sa dá použiť aj pri iných aerobných činnostiach rovnakým spôsobom

evik1

zuzuzuz ako dlho beháš a koľkokrát do týždňa? Potrebovala by som poradiť aj ja behám aktívne,ale mám problém.