vysoka skola, socialna praca

lienocka2808

Dala by som do pozornosti hlavne socialnu pracu na univerzite Svatej Alzbety v BA. Ta skola tak neskutocne degraduje magisterske studia na inych skolach, ze mi je z toho zle.
Uz aj zamestnavatelia ked vidia v zivotopise, ze Svata alzbeta tak maju usmev na tvari. Urcite neodporucam tuto skolu, lebo radsej mat nijaku ako tuto. vidim aky tam chodia ludia, cest vynimkam, ktori chcu takmer zadarmo titul a nikdy socialnu pracu robit nebudu. Len si pekne platia. Bohuzial taka je realita.

bori.s

Odbor Sociálna práca (a hlavne škola robená externou formou), akurát degraduje úroveň Vysokých škôl na Slovensku! Tieto (ehmm) "univerzity" sa rozrástli, ako huby po daždi a sú už asi v každej dedine, takisto ako ich absolventi, ktorí chcú silou-mocou titul, ale na poriadnu školu, ktorá by mala nejaký status, váhu - nemajú!
Zamestnávatelia, keď vidia životopisy s ukončenou SP, rovno ich trhajú a hádžu do koša - a to je dobre, pretože tú školu vyštuduje naozaj každý tupec, stačí, že má peniaze! By som chcel vedieť, či vám nie je trocha hanba sa ešte niekomu chváliť, že ja mám SP a k diplomu som sa dopracoval/a po štyridsiatke, nezriedka aj po päťdesiatke :-)))

fandula

Ahoj, mám ukončenú Bc. sociálnu prácu a Mgr. sociálnu pedagogiku. Vyberala som si školu tak, aby som nemusela robiť skúšky z chémie, matiky a fyziky. Tá škola ti dá skvelý prehľad o platných zákonoch v sociálnej oblasti, o jednaní s ľuďmi, sociálnom systéme, psychológii, sociológii, filozofii... Dosť ti rozšíri obzory a zdvihne tvoj všeobecný rozhľad a to všetko budeš vo svojom živote môcť využiť, či sa už rozhodneš pre mizerne platenú prácu s vysokou morálnou hodnotou alebo nie. Možno máš silnú potrebu pomáhať iným, možno si len uvedomuješ, že v dnešnej dobe je lepšie mať skončenú výšku kvôli uplatneniu na trhu práce. Uplatnenie nemusíš po skončení tohoto odboru hľadať len v štátnej správe, ja napr. robím HR manažérku v jednej zahraničnej spoločnosti. Každopádne odporúčam popri akomkoľvek štúdiu makať na cudzích jazykoch. Mne sa fakt zišla plynulá nemčina a angličtina. Plat mám s týmto vzdelaním a jazykmi taký, ako by sa mi nikdy ani nesnívalo. Je úplne fuk, akú školu vyštuduješ, fígeľ je v tom, čo z toho dokážeš neskôr vytĺcť. Rozhoduj sa podľa toho, na čo máš talent, predpoklady a čo chceš v živote robiť. A vyber si školu, ktorá ťa na to dokáže najlepšie pripraviť. Veľa šťastia pri rozhodovaní.

Ddana

Je to smutné, že odbor Sociálna práca tak klesol, čím to asi je? Nebudem menovať inštitúciu, ktorá tomu dopomohla a zdegradovala tento odbor. Tú školu vyštuduje aj IQ houpajíci koník. 3koda len, že sa to potom generalizuje na všetkých :-(

gadget3

u nás sa tým, čo študujú soc. prácu hovorí plienkomeniči...
Je to odbor, ktorý vyštuduje každý, nemá úroveň... a čoskoro je tých pracovníkov viac ako tých, čo ich služby potrebujú..

veve_IX

ja sa skromne hlásim ako hrdá študentka soc. práce. A chcem ti povedať, ak máš tú túžbu, choď za ňou, bezohľadu na reakcie iných. Ja som cítila povolanie k SP, išla som za tým a napriek tomu že sa stretávam s rôznymi aj negatívnymi až ponižujúcimi názormi na soc.pracovníkov (ako je tomu aj tu). Možno viaceré pripomienky kt. tu odzneli sú (aspon z časti) pravdivé. Sú ľudia, kt. to študujú len pre titul, lebo sa to dá nabifliť- žiadna matika a pod., soc. prac.je veľa...Toto je chyba systému, pretože SR produkuje veľa, no uplatnenie nájde málo soc.prac. Asi je skôr treba hľadať možnosti postavenia systému tak, aby bolo treba menej soc.pracovníkov, no aby títo dokázali naplniť potreby klientov k ich spokojnosti, resp. "postaviť na nohy a naučiť stáť".
Čo sa týka uplatnenia - je široké, v skratke od destkých domovov, cez sanácie rodín, práca s obeťami násilia, závislými, bezdomovcami, Rómami, zdrav. handicapovanými, migrantami, v školách,v nemocniciach, hospicoch, väzniciach...je toho veľa.
Prosím osoby, kt. nie sú v tejto téme doma, aby vyjadrovali primerane alebo vôbec. Také akože "naťahovať sa s cigáňmi za pár drobných" je myslím si, neadekvátne. Potom môžme povedať variť hladným? liečiť chorých?-za pár drobných?! Čo má potom zmysel? Služba obohacuje. Pomôžem si myšlienkou "MILUJTE ĽUDÍ TAKÝCH, AKÍ SÚ,
ČÍM MENEJ SI TO ZASLÚŽIA, TÝM VIAC ICH MILUJTE.
NEMILUJTE ICH PODĽA VEĽKOSTI ICH ZÁSLUH,
ALE PODĽA VEĽKOSTI ICH POTRIEB!"
(Kuffa, 1992) viac na ikv.sk.
Myslím si, že nie je nič horšie ako keď človek trpí svoje povolanie- či je matka, otec, lekár, soc.prac., upratovačka. Presne tak, ako nie je nič krajšie ako keď človek miluje svoje povolanie, či už je to matka,otec, lekár....
Lanik zatial toľko, ak máš nejaké ďalšie otázky, kľudne ma kontaktuj.
Prajem ti veľa odvahy a trpezlivosti pri hľadaní svojho povolania :)

Janulik33

Ja si tiez myslim, ze odbor socialna praca je nic moc odbor. V sucasnosti je strasne vela ludi, co to studuju len pre titul. Vela takych poznam, aby v praci mali lepsi plat, aby si ju vobec udrzali (na roznych uradoch) a taktiez tento odbor studuju casto aj policajti kvoli robote.
Praca soc. pracovikov je nedocenena, tazko sa v nej uplatnit. A taktiez to studuju casto ludia aj preto, ze tam nie je matika ani fyzika.

jankaaaaaaaa

socialna praca vobec neije len praca na uradoch socialnych veci! sa spamatajte. myslite ze tam robia len zeny co vystudovali vysoku?

mimisek

U nas studuju socialnu pracu len cierni. Je to odbor - brnkacka a na vsetkych socialnych uradoch sedia zase len cierni.
lanik, ak sa chces za par drobnych natahovat s Ciganmi, tak plne odporucam...