Depresia a euforia

Príspevok v téme: Depresia a euforia
actot

uz tri roky si uvedomujem ze mam ustavicne depresie, stavy uzkosti ale raz za cas sa objavi pocit stastia a ja neviem z coho...mam depresiu a zrazu pride euforia ale tak nahle ako sa objavi, tak rychlo aj zmizne...neverim uz ani sam sebe, mam strach z toho, co pride, lebo jeden den sa chcem zastrelit a na druhy den mam pocit, ze som znovuzrodeny a nechapem ako som sa mohol citit zle...a tak to funguje uz tri roky...teda uvedomujem si to tri roky...nepredvidatelne sa mi meni nalada a casto ani netusim, ci mi je zle alebo dobre...vyhybam sa spolocnosti, nedokazem sa zabavat a moj najvacsi problem je asi vztah, pretoze mam dievca, ktore ma lubi a aj ja ju, ona caka, ze nieco podniknem, pretoze spolu nechodime ale ja mam strach, neverim si, som presvedceny, ze jej nic nedam, pretoze taky ako ja len tazko urobi dievca stastnou...niekedy si fyzicky ublizujem ale o tom nikto nevie...depresia sa celkom ukryt neda ale pred rodicmi ju skryvam dobre...a napr. po niecom tuzim, chcem nieco urobit aby som bol stastny.....podari sa to, robim to co ma bavi, skola sa zlepsi- a na mna pride depka aj tak...niekedy ked mi nic nevyjde sa citim lepsie ako ked mi nieco vyjde...casto si hovorim, ze sa zmenim, aspon kvoli vztahu ale nedari sa mi, neviem si rady sam so sebou...viem, ze treba psychologa ale ja sa s tym rodicom nezverim...aspon nejaku ustnu radu prosim....

actot

H20- b-komplex nájdem vo forme tabletiek? Koľko ma to vyjde a čo potrebujem povedať? Netreba odporúčanie lekára? Multivitamínový výrobok konkrétne nepoznám ale kúpim čokoľvek, lebo tak hrozne som sa necítil už ani nepamätám...

H2O

skus si kupiť nejaky multivitaminovy vyrobok a silny b-komplex, malo by ti to minimalne zmierniť symptomy, potom by som patral po pričinach depresie kt. možu byť rozne ako napr. malabsorbcia, poruchy spanku či chronicka otrava toxinmi

actot

no a je to tu zase...včera mi bolo celkom dobre...ale dnes som zažil jeden z najhorších dní vôbec...ani nepamätám, kedy mi bolo naposledy tak hrozne...opäť myslím na smrť, mám pocit že všetkých nenávidím, chcem im ublížiť, nech trpia aj oni...to nie je fér...:(....oni sa dokážu zabávať, mať optimistický pohľad na svet...ja som chodiaca troska, žijem len z mojich snov, ktoré chcem uskutočniť, lebo viem, že je vo mne v istých veciach viac ako v ostatných...ale prečo musím mať tie hnusné depresie...ničí mi to pohľad na svet, ničí mi to nádej, ničí mi to vzťahy, ničí mi to život...

jeanny

maniodepresia moze mat aj jednodnove epizody, dokonca aj viackrat za den sa ti moze zmenit nalada takze myslim ze sa ta to tiez tyka...inak prijala by som euforicku fazu

actot

tie zmeny nálad sú vždy maniodepresia...lenže ja ju nemám, pretože mne sa nálada mení aj zo dňa na deň...a pri maniodepresii by to malo trvať aspoň dva týždne jedno obdobie...radšej by som ju mal nech mám jasnú diagnózu...lebo teraz sa trápim a neviem ani čo mi je

actot

postblue- a máš pocit, že chceš skákať, že celý svet je krásny a že máš plno energie? Ja to tak prežívam. Mám chuť vybehnúť vonku a všetkých vyobjímať aj keď nemám s kým ale vtedy mi pripadá všetko možné, vtedy si hovorím, že sa zmením, všetko dokážem, veď život je nádherný...a potom to zmizne a ja sa chcem zabiť...teraz keď to píšem tak sa čudujem že ako dofrasa som takto vydržal...veď to je na porazenie

postblue

Nebudeš veriť ale práve sa mi neskutočne odĺahlo ... lebo presne viem oč om hovoríš jeden den mam chut sa zastrelit vsetko je blbe totálne haovno a najradsej by som prestal dýchat a potom zrzazu z nicoho nic krasny pocit upla pohoda za stastie, vsetko dokazem mouzem to zmenit a bum druhy den ... to iste..
aj ked čo sa týka depresie nie som až tak daleko aby som si ublizoval