Kolko zarabaju predavacky?

jajka001_

napr zeleninu nie je problem sa naucit, pri autodieloch je to uz trochu problem, ak si s tym nikdy nebol v styku
napr pre mna by to bolo zaucanie tak na dva tri mesiace mozno a ktory majitel obchodu ma na to cas?

lost

nj, v parizi maju na to :)
celkovo francuzsky narod je taky ze, ak sa im nieco nepaci, idu rozbijat centrum pariza, ci ake to mesta :D

teda casto je vidiet v mediach prevratene horiace auta a cele ulice zdevastovane :)

trosku drsny sposob prejavenia nazoru, ale hold, ak niekto kto ma nepocuva tak co ine im zostava... :)

lost

ale naco mi je vysoka skola, ak chcem robit predavaca, to nikdy nepochopim.

napriklad ak to nie je specializovana predajna optiky, tak mi staci citanie, pisanie a pocitanie :)

predstavme si situaciu, kde clovek nemal sstastie na skoly, ale ma nadsenie pre nejaku vec, a v tej veci/oblasti by sa chcel zamestnat.

ak by som mal predajnu, to je fuk ci je to zelovoc, alebo IT (TV, PC), alebo autopredajna, drogeria, cokolvek - zaucit ho nie je problem (nutne, iste, nutne, ale na to staci 1 tyzden) a ked ma rozum (ak ma nadsenie tak by mohol mat), tak sa sam bude vzdelavat a tym padom nema absolutne ziadny problem "predbehnut" vysokoskolaka co si zoberie taku pracu len pre plat, z nudze, alebo len aby pracoval :)

lost

ja by som extremne vrelo odporucal smetiarom PRESTAT pracovat s okamzitou platnostou, aspon tak na 1 mesiac.

mohli by sa dohodnut.

bol by som zvedavy co by ludia robili.

bol by som zvedavy ako by zareagoval niekto, ak by som mu povedal ze pracujem ako smetiar.. resp, kolko % ludi by si o mne myslelo ze som "chudak smetiar" :)

ved kolko sa plati za vyvoz smeti a kolko smetiar dostane, tam musi byt nepredstavitelne kolosalny rozdiel.

ale co by sa stalo ak by prestal pracovat advokat, pravnik, sudca alebo uradni?

v PRAKTICKOM zivote vobec nic. jedine by ludia cakali na rozhodnutie, zapis, prepis, cokolvek, ale zivot by isiel v pohode dalej, nevyvratitelne dalej ako v tom prvom pripade :)

A nie je nad to zajst do predajne, kde predavac/ka poradi, vysvetli, a nie len nanuka ten produt kde maju najvyssiu marzu. Taky clovek by si zasluzil tak 1-2% sprepitne, alebo zalezi od toho co/kde ale 50-300centov, a pri desiatkach tychto sprepitnych by mu to znacne zlepsilo vyplatu :)

ververeka

tak ja viem ze z vlastnych skusenosti v medzinarodnych firmach je to tak ako som pisala. napriklad u nas na slovensku je 6000 radovych zamestnancov a mozno 10 manazerov ktore maju platy ako vsetci ti dole dokopy.